Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wierzba mandżurska (Pogięta)
Autor Wiadomość
max_123
[Usunięty]

  Wysłany: 2007-03-29, 17:09   Wierzba mandżurska (Pogięta)

POSTANOWIŁEM ZROBIĆ BONSAI Z WIERZBY MANDZURSKIEJ. WSADZIŁEM WIĘC JĄ DO WODY I NIEŁUGO PUŚCI KORZENIE. DAM ZDJĘCIA. POWIECIE MI GDZIE MAM OBCIĄC ALBO CZY TAKA WYSOKA GAŁĄŹ MOZE BYĆ UZYTA POTEM JAKO BONSAI. WIEM ZE NAJPIERW PRZESADZA SIĘ DO NORMALNEJ DONICZKI DOPIERO PO MNIEJ WIĘCEJ ROKU DO PŁASKIEJ. TO POMOZECIE MI ?? :-| :-( :shock:


SŁUCHAJCIE !! NIE CHCE MI ZAŁADOWAĆ ZDJĘC :( MAM ZA DUZY ROZMIAR CZY COŚ. KTO WIE JAK TO ZROBIĆ. PRZESLE ZDJECIA JAK TO BEDE UMIAŁ ZROBIĆ ...
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-03-29, 18:02   

Więc jak chłopaki i dziewczyny...pomożemy :?: :lol: Po to jest forum żeby sobie nawzajem pomagać.
Jak chcesz to możesz mi wysłać fotki na maila i zrobię co trzeba, a później Ci wytłumaczę jak to się robi.
michal1111111@gazeta.pl
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
max_123
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-29, 18:55   

panie michale odpisałem panu na poczte ... mam nadzieje ze pan odpisze ... :) :)
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-03-29, 19:59   

Fotka wierzby Maxa
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
max_123
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-29, 22:09   

i co myślicie o tej wierzbie ?? dziekuje z góry panu Michałowi za wrzucenie mojego zdjęcia na forum :) czy nie jest za duza na przesadzenie kiedy wypuści korzenie ?? obciąć, skrócić ... ?? jesli ktoś wie co z tym zroibc z góry dziekuje.... :brawo:
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-03-29, 22:14   

Jak pojawią się nowe pędy to wtedy poskracasz to co jest teraz. Lepiej poczekać, bo nie wiadomo gdzie wypuści coś ze śpiących pąków. A taka jaka jest teraz wydaje się trochę za długa na bonsai więc skrócenie się przyda.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-03-29, 22:35   

nie wiem co wy z tym panowaniem , ale do rzeczy , uważam iż ta roślina niezbyt się nadaje na takie tam , pracuję w pewnym ogrodzie , jest tam kilka roslinek , na podstawie których zachowania mogę stwierdzić iż ta odmiana wierzby jest dość kapryśna , myślę że nawet gorsza od brzozy , bowiem potrafi z żucić kilka gałązek na raz , albo jedną , a dość ważną , jednak z drugiej strony myślę że sprubować warto , bowiem sam nie odważyłem się na taki eksperyment , może brakło chęci , a może czasu sam nie wiem :cry: :roll: ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
max_123
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-30, 07:45   

dzieki za rady. a tak mniej więcej dokąd skrócić ??

Nareczka. . . .
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-03-30, 15:51   

ja bym nie skracał , tylko dał porosnąć ze 2 latka niech nieco nabierze masy , tylko troszkę zagęszczaj i tyle :roll: :-) :spoko:
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
max_123
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-30, 16:34   

dzieki. wiec jak korzenie wypuści mam zasadzić i normalnie przycinać itd. oczywiście najpierw przesadze do normalnej doniczki dopiero potem do płaskiej. więc dzieki ...
 
 
aniaUKF
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-18, 23:14   

Witam wszystkich.Podziwiałam sobie zawsze z daleka ,ba w tv drzewka bonsai i chcę mieć takie przezemnie ukształtowane, posadzone,od gałązki.Mam gałązkę taką i już puściła korzonki ale jeszcze stoi w wodzie.Badylek niewielki 15 cm wysokości i na końcu w bok odstaje sobie taka chudzinka ok7 cm.Czy mam posadzić na razie w normalną doniczkę?Szybko rośnie i korzonek jest już długi muszę posadzić a nie wiem w jaką ziemię i w ogóle.Jestem zielona jak ta cudna wiosna.A roślinka to wierzba Mandżurska pokręcona jak ja..hihi
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-04-19, 07:27   

zdaje mi sie ze najlepiej bedzie włożyc drzewko w wieksza doniczke . to pozwoli jej na zwiekszenie masy zielonej.
 
 
aniaUKF
Gość
Wysłany: 2007-04-22, 17:40   

tak też uczyniłam i rośnie sobie w doniczce na dworze na balkonie,dużo żłopie wody oj dużo,ale mam nadzieje że będzie z tego piękne drzewko kiedyś.Dzięki wielkie za wiadomość pozdrawiam bardzo serdecznie. :roll:
 
 
Adbej
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-03, 11:07   

Myśle ze tak powinieneś zrobić z ta werzba.
Ostatnio zmieniony przez Adbej 2007-11-03, 11:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bix
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-05, 06:52   

Abdej, ten post był zamieszczony w MARCU....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group