Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Serissa i ciemne liscie-potrzebuje pomocy
Autor Wiadomość
endriu
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-31, 23:30   Serissa i ciemne liscie-potrzebuje pomocy

Witam
Od paru dni serissa zaczęła puszczac kwiaty, a teraz szbyko zaczeła gubic liscie.
Robia sie takie ciemno-zielone i pozniej brązowe, jak widac na foto
Podlewanie jest dobre, mam juz to drzewko ponad rok. Stoi na parapecie, nie bezposrednio nad kaloryferem
Po przeczytaniu podobnych postów stwierdzam ze nie mam zadnego pasozyta ani pajeczynek, a druga serissa ale mlodsza stojaca obok ma sie swietnie i nic jej nie dolega
Wiec w czym tkwi problem???
Oto foto:
Ostatnio zmieniony przez endriu 2007-11-01, 00:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-11-01, 09:07   

To wygląda jak przemrożenie , co jest jeszcze mało prawdopodobne , mam jeszcze uwagę co do sposobu posadzenia serissy , nie jestem pewien , lecz wydaje mi się że jest posadzona ze zwykłą ziemią , a wszystko obsypane jest akadamą , co może powodować złą ocenę wilgotności podłoża , bowiem akadama wysycha sporo szybciej , a w części wewnętrznej bryły nadal może pozostawać nadmiar wilgoci ,to wszystko powoduje że ruzne grzyby mają tam doskonałe warunki do rozwoju i zaatakowały roślinę , jeśli tak jest to musisz uważniej ją podlewać ,oraz podlać i opryskać ją jakimś środkiem grzybobójczym , oczywiście walka będzie ciężka , bowiem początek zimy to i tak wystarczająco ciężki okres dla roślin , jednak masz jeszcze szanse , tylko musisz szybko reagować :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
endriu
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-01, 22:15   

ok to wezme akadame z gory zdejme, a pod nia jest ziemia dla bonsai (nie pamietam dokladnej nazwy), osobiscie tez stawialem na przemrozenie ale dziwi mnie fakt ze stojące obok drzewko (tez serissa) ma sie swietnie.
Przeniose na pare dni w cieplejsze miejsce i zobaczymy co i jak.
A jakbym zobaczył ze cos grzyb atakuje to jakiego srodka uzyc??



Wlasnie sprawdzilem pod akadama nie widac zadnych oznak grzybu, bryla korzeniowa tez ma sie swietnie, poki co tez nie spotkalem zadnych paszytów.
Ostatnio zmieniony przez endriu 2007-11-01, 22:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group