Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Muszki do okoła fikusa [ ziemiórki ]
Autor Wiadomość
szerszeń
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-16, 12:39   Muszki do okoła fikusa [ ziemiórki ]

co to znaczy jeśli pełno malutkich muszek lata dookoła mojego ficusa? zauważyłem też jedną malutką puszystą kulke na żwirku(to pleśń) zdięcie mam drzewka mam na 1 stronie bo niewiele się zmieniło a niemam tak dobrego aparatu żeby zrobić zdięcie tej kuleczce, trche przypominało to http://www.przyjacielebon...opic.php?t=3132 tyle że sie tak nierozciągało i było jedno na ziemi. aha i jeszcze jedna z gałęzi całkiem wyschła i na końcukach poobumierały pąki jedynie przy samym pniu z gałęzi jest nowy odrost atak to jest łysa.
co sie dzieje?
dziś mam jechać do bonsai centrum po pare porad ale narazie bez drzewka bo sie boje że mi je wymrozi

ADMIN jr: Wątek, w którym pytałeś, nie odnosił się do tematyki szkodników. Zwróć w przyszłości na to uwagę. Twoje pytanie wydzielono, jako nowy wątek.
Ostatnio zmieniony przez szef 2013-03-05, 20:42, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
wally
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-16, 12:46   

mialem kiedys z kosodrzewina taki problem, okazalo sie ze zatkal sie otworek odplywowy w doniczce i drzewko zaczynalo umierac z przelania, na szczescie udalo sie je jeszcze uratowac. Moim bledem bylo podsypanie rosliny zwirkiem co bardzo utrudnia kontrole wilgotnosci w doniczce.
 
 
szerszeń
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-16, 12:55   

jednak w moim drzewku położe jest dobrze pszepuszczalne, a prznajmniej się mi tak wydaje, no woda sie w karzdym razie nie zatrzymuje

czytałem na lecznicy o białych robaczkach z których się te muszki wylęgają(niewiem czy to tesame) ale u mnie niema robaczków, szukam i szukam i nieznalazłem

MOD: Edytuj posty.
Ostatnio zmieniony przez ogrodnik 2007-10-16, 15:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2007-10-16, 18:00   

muszki koło rośliny => ziemiórki na 99.9%
Patrz artykuł o zwalczaniu... http://www.przyjacielebon...topic.php?t=162 Robaczków możesz nie widzieć bo siedzą w ziemi. JA też ich zazwyczaj nie widzę a muszki latają :]



pleśń => brak dostatecznego przewietrzania się podłoża, zazwyczaj spowodowane zbyt intensywnym utrzymywaniem wilgotności. Spróbuj ograniczyć podlewanie i koniecznie przed następnym podlewaniem zawsze sprawdzaj czy wierzchnia warstwa podłoża przeschła.
 
 
szerszeń
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-17, 13:07   

przeczytałem artykuł ale mam pytanie.
czy leczenie środkiem chemicznym nie dobije mojego drzewka, które jest w kiepskim stanie?? tu jest zdięcie http://www.przyjacielebon...der=asc&start=0
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2007-10-17, 15:30   

Raczej nie powinno się nic stać. Stosowałem ten środek w wielu takich sytuacjach kryzysowych (mowa o kondycji drzewka) i nie spotkała mnie nigdy taka niespodzianka.

Ale, jak uczy doświadczenie, "nigdy nie mów nigdy", jeśli masz przed sobą ledwo żyjące drzewko. Jeśli masz obawy, to poczekaj z tym podlewaniem aż roślina odżyje, wypuści nieco nowych liści i je utrzyma. W między czasie eliminuj osobniki latające (dorosłe), wystawiając pomiędzy rośliny żółte filiżanki, spodeczki (wypełnione wodą z kropelką detergentu) lub żółte lepy (jakoś ciężej je ostatnio dostać). Muszki są przyciągane przez intensywny kolor i wpadają do wody. Małe napięcie powierzchniowe (z powodu dodatku detergentu) powoduje że szybko się topią. Jak rośłina odżyje to rozprawisz się z larwami w podłożu, za pomocą DIAZOLU.

:-)
Ostatnio zmieniony przez Olon 2007-10-17, 15:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group