Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Witajcie :)
Autor Wiadomość
Krzysztof Mróz
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-13, 10:21   

Witam wszystkich nazywam sie Krzysiek pochodze z Jawora, obecnie mieszkam we Wrocławiu.
Moja przygoda ze sztuką bonsai zaczeła się kilka lat temu. Mialem dwa drzewka, niestety wyjezdzajac do Wrocławia zaniedbałen je, zostawilem na pastwe mojego brata i oby dwa drzewka zginely .
Niedawno dostalem piekny okaz wiąza drobnolistnego,chcac dowiedziec się czegos wiecej o chodowli tego drzewka znałem tą stronke.Widze ze jest du wiele ciekawych tematów.Teraz juz wiem ze popelnialem wiela błędów przy pielęgnacji tamtych drzewek, których mam nadzieje uniknąc przy tym drzewku.
Obawiam się troche o zimowanie mojego drzewka niejestem w stanie zapewnic mu dogodnych warunków do zimowania. Mam nadzieje ze przezyje jedną zimę w mieszkaniu.
Pozdrawiam wszystkich
 
 
mariusz
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-04, 21:32   

Witam serdecznie, nadszedłczas żebym i ja się przedstawil, tak więc mam na imie Mariusz jestem z Dąbrowy Górniczej. Jakieś 2lata temu zobaczyłem artykuł w gazecie na temat binsai I zafascynowało mnie to na tyle, że postanowiłem się tym zająć (ok. 0,5roku póżniej kupiłem pierwsze drzewko). Póżniej kupiłem 3 książki,poczytałem lecz stwierdziłem żeto mało, zacząłem szperać po necie i z czasem trafiłem właśnie tu.Teraz staram sie coś stworzyć z: sosny zwycz.,kosodrzewiny,bukszpanu,jałowca,klonu palmowego,klonu zwycz.,świerka conika,thuji oraz wiązu drobnolistnego,serissy i grubosza.Plany mam takie aby na wiosnę powiększyć ten gaik. Narazie nie jestem jeszcze w pełni zadowolony ze swych osiągnięć ale wierzę,że przy Waszej pomocy szybko się to zmieni.
(W książkach nie ma jednak tylu informacji co na tym forum) POZDRAWIAM wszystkich serdecznie.
 
 
b0n0v0x
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-05, 18:12   

hej ho,
radoslav z tej strony z Krakowa,
właściciel wiąza drobnolistnego, nie dłużej jak od dwóch tygodni.

pozdrawiam wszystkich oczekujących pozdrowień ;)
 
 
TaSQś
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-06, 18:11   

Witam

Grzegorz vel TaSQś zawitał na to forum ;-) :-P

Jestem posiadaczem bonsai od jakichś dwóch tygodni.

W pracy mam pod opieką jedno (teraz dwa) drzewka SERRISY
Natomiast w domku na imieniny dosałem dwie sadzonki granatowca (punica granatum).
Od roku bawię się w hodowlę kaktusów i mam do tego kilka kwiatóww pokoju.
Moja małżonka zastanawia się gdzie ja to pomieszczę, a ja już kombinuję nową pułeczkę na ścianę :-D mam dobrze bo pokoik jest z oknem na południową stronę więc jak najbardziej odpowiednie warunki dla roślin :-)
Obecnie mieszkam na Kujawach (okolice Ciechocinka), ale pochodzę z Sanoka (woj. Podkarpackie) nieźle prawda ?? :lol:
Mam nadzieję, że na tym forum znajdę wiele informacji oraz z czasem będę dzielił się swoimi spostrzeżeniami.
 
 
psuja
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-09, 23:21   

Nazdar! Zdravíčko!

Jestem Patryk z Warszawy. Bonsai podobało mi się zawsze, zawsze chciałem mieć własne drzewko, co udało mi się zrealizować jakiś rok temu. Niestety pierwsze moje drzewko dosyć szybko zginęło, co było spowodowane moja nadopiekuńczością (teraz wiem, że je za często podlewałem) Miesiąc temu moja dziewczyna widząc jak oglądam Bonsai w mijanej kwiaciarni, postanowiła mi je kupić i tak po raz kolejny stałem się posiadaczem Bonsai (Ligustra). Jak na razie nie mam z nim większych problemów, a to głównie dzięki wielu informacjom zawartym na forum.
Dopisze jeszcze, że nie lubię Trolli Sieciowych oraz Dzieci Neo



zdravim Vas
Psuja
 
 
heo
Gość
Wysłany: 2006-12-23, 13:01   

Hello
Nazywam sie Jarek i jestem z Katowic.
Chcialbym sie przywitac z wszystkim uzytkownikami i opiekunami bonzai.
Wczoraj zakupilem drzewko SERISSA i bardzo miec cieszy jego widok, mam nadzieje ze w razie problemow bede mogl sie do was zwrocic :-D

Pozdrawiam
 
 
Jaswinder
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-26, 15:15   

おはよう!

Niedawno zakochałam się w klonie palmowym i chciałabym spróbować wyhodować sobie takiego własnego. Przymierzam się do posiadania swojego drzewka, najpier jednak chce poczytać i dowiedzieć się jak najwiecej o sztuce, jaką niewątpliwie jest bonsai. Tak, zeby nie zrobic mojemu przyszłemu drzewku krzywdy... No i właśnie dlatego tu trafiłam. :roll:
Pozdrowionka!
 
 
Sebo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-29, 12:38   

Witam wszystkich jestem tu od całkiem nie dawna (parę minut:P ) nazywam się Sebastian jestem z Legnicy. Drzewko kupiłem wczoraj i mam nadzieję, że na forum znajdę pomoc przy opiekowaniu się drzewkiem.
coś o mnie: studiuje zaocznie we Wrocławiu, a w tygodniu pracuję w fabryce kabli :lol:
pozdrawiam :)
 
 
Xeo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-29, 15:11   

Ellooo :-D
Jestem na forum od kilku dni a jeszcze się nie przedsawiłem.... :oops:
Tak więc teraz nadrabiam...na imię mam Sebo, na karku mam 23 lata, jestem z okollic stolicy (dokładniej Modlin St. :twisted: ) ale od jakiegoś czasu mieszkam w wawce gdzie pracuje w brazylijskiej restauracji jako kelner..... :mrgreen:
Bonsai interesuje się od jakiegoś czasu, natomiast od xXx czasu fascynuje się Japonistyką....niedawno dotałem Fikusa Retusa....mam nadzieje ze na forum bedę mógł otrzymac pomoc i sam bede pomagał w miarę moich mozliwości.... :spoko:
Pozdroo 4All :prosze:
Ostatnio zmieniony przez Xeo 2006-12-29, 15:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
anabell
[Usunięty]

Wysłany: 2006-12-29, 21:31   

Witam i ja.
Anka z Lublina.

Od "jakiegoś czasu" zafascynowana jestem tymi drzewkami i w końcu postanowiłam coś z tym zrobić. Stąd moja obecność tutaj - coby nie strzelić jakiegoś błędu na samym początku :) Już pooglądałam swojego fikusa pod kątem przyszłych sadzonek, wczesną wiosną nabędę jakiegoś większego i będę ucinać, owijać drucikiem, przesadzać i takie tam ;) tymczasem się edukuję wciąż.

Pozdrawiam, życząc sobie i innym początkującym powodzenia.
an-nie.
 
 
Shymon
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-01, 18:13   

Siema wszystkim, mam na imię Szymon mieszkam w Bachowicach (obok Wadowic) posiadam carmonę macrophyllę od tygodnia mam nadzieje że uda mi się wychodować piękne drzewko. Pzdr :-P
 
 
Ben
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-02, 11:56   

Witam wszystkich.

-wiek widac obok

Sztuka Bonsai iteresowalem sie od dawna, bylo tez kilka prub mniej lub bardziej udanych ;-) stworzenia/wychodowania drzewnka. Mam nadzieje ze w Waszym gronie nastepne podejscie, bedzie bardziej udane :-D
 
 
ella
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-03, 19:18   

witam serdecznie!
pod choinke dostałam od dzieci Fikusa retuze,coś o czym marzyłam,do tego mnóstwo pouczeń co do pielęgnacji.Od Świąt przeglądam tę, jakże pożyteczną stronkę,dzięki której nie ubiczowałam się,bo fikus tracić zaczął liście,a dziecięcia zaczęły czynić mi wyrzuty.Na wątpliwości, prawie wszystkie znalazłam odpowiedzi.Nie wiem tylko,czy jak od spodu doniczki wychodzą korzonki to trzeba przesadzić czy na razie ne?! :?:
Tak a propo prezentacji-jestem ela z gdańska i mam nadzieję,że dzięki Łam fikusik będzie cieszył nasze oczęta swoją urodą.
Pozdrawiam :-D :!: :wow:
 
 
dobcio
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-14, 12:39   

Też chciałbym wszystkich serdecznie powitać ;-)

Jestem początkującym bonsaistą... tj laikiem:) i posiadaczem 2 drzewek.
Od jakiegoś czasu śledze wasze forum w poszukiwaniu cennych informacji... i dopiero dzisiaj postanowiłem sie do was dołączyć...:)
pozdrawiam
 
 
Bernatka
[Usunięty]

Wysłany: 2007-01-16, 12:39   

Witam
Chciałabym się przedstawić mam na imię Beata i jestem z Paczkowa. Drzewka bonsai interesowały mnie od zawsze, ale teraz chciałabym spróbować sam takie dzrzewko uformować. Zaczełam na ten temat trochę czytać mam nadzieję że z waszą pomocą sobie poradzę. :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group