Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bonsai na wyspie ?
Autor Wiadomość
SoloBagdur
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-14, 22:02   Bonsai na wyspie ?

Nie byłem pewien czy wybrałem dobry dział, ale ten wydał mi się najbardziej odpowiedni. Nie znalazłem ni podobnego na forum. Jestem początkujący w tej dziedzinie, więc poprawcie mnie, jeśli mój pomysł jest nie wykonalny albo coś w tym stylu. Chodzi mi mianowicie o umieszczenie bonsai na wyspie. Wyobrażam to sobie mniej więcej tak: W jednej większej donicy albo jakimś szklanym naczyniu umieścić drugą donicę, w której znajdować się będzie nasza roślinka. Do tej większej nalać wody i szczelnie oddzielić od tej z naszym drzewkiem, aby woda nie dostawała się do ziemi i go nie przelało. Aby polepszyć efekt do dokoła donicy „poprzyczepiać” jakieś roślinki (może takie, jakie stosuje się w akwariach) żeby donica przypominała wysepkę a nie doniczkę. Na dno naczynia z wodą nasypać jakieś ozdobne kamyczki dla lepszych efektów wizualnych. I co o tym sądzicie, czy jest to w ogóle wykonalne czy to tylko fantazja początkującego (mnie, aby było jasne :roll: ) i zupełnie niedorzeczny pomysł :?: Zamieszczam prowizoryczny rysunek, wiem, że jest szpetny, ale naprawdę się starałem. Pozdrawiam.
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-14, 22:56   

Nie chcę mówić nic co może doprowadzić do śmierci drzewka, ale sądzę, że w takim zalanym podłożu świetnie poczułaby się wierzba, pod warunkiem, że byłoby tam sporo ziemi. Ogólnie to czemu nie, ale patrz na rośliny, które lubią wilgotne powietrze ... Do domu fikus, a na dwór wierzba.
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-15, 14:52   

a nie wydaje ci sie ze wlasnie po to są plaskie donice akcenty i inne zeby wlasnie tak eksponowac drzewka?
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-15, 14:57   

Są nawet takie donice gdzie masz specjalnie wydzielone fragmenty na wodę. Nic jest to więc coś nowego i śmiało możesz spróbować. Pamiętej tylko o radach Kolegów, najważniejsze w tym wszystkim jest to, żeby roślina czuła sie dobrze.
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-16, 20:10   

jest to dobry pomysl na poleprzenie wilg. powietrza. ale jezeli chcesz oddzielic szczelnie to ta z roslinka nie bedzie miala dziurek na spodzie prawda i wtedy przy przelaniu woda nie splynie tylko bedzie sie przyczynaic do gnicia korzeni... musisz strasznie pilnowac nawodnienia. pozdrawiam lasek
 
 
gregu21
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-06, 02:32   

Jako że to mój pierwszy post - witam wszystkich forumowiczow.
Postanowiłem podpiąć się pod ten temat. Mam do was parę pytań :-) Jako ze myślałem żeby zrobić płynąca wodę (cos w stylu strumyczka w domu) dokoła drzewka, cos jak w narysowanym projekcie tylko wymarzyłem sobie spadająca wodę płynąca potem do okoła. Czy słyszeliście gdzie można dostać lub czy mają jakąś specjalną nazwę donice o jakich pisał szef? Kolejne pytanie to gdzie kupić mała (czyt. nie wielką i słabą) pompę lub czy macie pomysł na jakiś zamiennik? I ostatnie - jezeli macie jakies sugestie lub ostrzezenia co do pomysłu to bede bardzo wdzięczny.
pozdrawiam
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-02-06, 20:17   

Ja odpowiem tylko na jedno pytanie co do tych pomp. Mozna je kupic prawie we wszystkich sklepach ogrodniczych czyli tam gdzie sa drzewka owocowe, kwiaty, i wszystko co sie tyczy do ogrodu! mieszkasz w wiekszym miescie wiec poszukaj znajdziesz niejeden sklep z tego typu akcesoriami! aha no i moze rowniez byc w Castoramie Obi itp. pzdr
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-02-07, 16:38   

Pompy ogrodowe maja za dużą wydajnośc na takie małe eksperymenty. Szybciej znajdziesz cos w akwarystycznym.
 
 
Kanik
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-07, 16:42   

Jeżeli wykonacie ten projekt to bardzo prosze o zamieszczenie jakiś fot, bo bardzo mi się to spodobało :)
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-02-07, 20:01   

Ale sa mniejsze i wieksze i nawet widzialem taka domowa z figurka jakiegos potworka co prawda kosztowala 150 zl ale fajnie to wygladalo! trzeba szukac i szperac po sklepach a napewno sie cos znajdzie!


Aha no a jak chcesz cos kombinowac to polecam wlokno szklane fajny material na zrobienie roznych ksztaltow czyli diorama krajobrazu, panoramy tylko nalezy uzyc fantazji!!!
_________________
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez kristofer001 2008-02-07, 20:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
gregu21
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-08, 21:49   

Dzięki za wszelkie sugestie, mam 1000 pomysłów i musze to jakoś zebrać do kupy :roll: . Mam kolejne pytanko ale tu juz bardziej o to czy nie ma w tym nic szkodzącego dla drzewka - a mianowicie plastik i steryna (jako ze jeden z pomysłów uwzględniał wykorzystanie przerobionych klocków lego jako budulca i zalanie ich steryna żeby nie przepuszczały wody). Czy odradzali byście tego rodzaju "doniczkę" ?
Dzieki za każdą opinie!
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-02-08, 22:13   

Podaje link dla tych ktorzy lubia dziwne wynalazki dotyczace drzewek bonsai! Dla mnie osobiscie to jest wielka sztuka to co zaobaczycie na stronie!

http://www.artofbonsai.org/galleries/lenz.php
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
Haldir Ferming
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-15, 20:12   

:-o nieżle się ktoś przy tworzeniu tego napracował
 
 
macko
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-08, 16:05   

no baaaaaaa :-o
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-08, 16:13   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-23, 06:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group