Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
poczatkujacy prosi o porady
Autor Wiadomość
macius
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-29, 12:49   poczatkujacy prosi o porady

witam

jako ze jestem " świeżakiem " chcialbym prosic o kilak informacji jakich nie udalo mi sie znales na forum (moze slepy jestem)

bardzo podoba mi sie klon palomowy ale nie wiem czy jest to dobre drezwko na pierwsze bonsai, moge tej roslince zapewnic sloneczko jak i cien ale sam juz nei wiem co mam poczac :-(

wiec moja prosba jest taka

czy mozecie mi podac informacje jakie drzewko jest dobra dla mnie ? na forum znalazlem opisy roznych gatunkow ale nie doczytalem tam czy jest to drezwko dla poczatkujacych (jesli takowe istnieja)

zamiast pisac oczywiscie moze byc jakis link tez bede wdzieczny

pozdrawiam
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 45
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2007-07-29, 12:59   

kolego to zalezy od CIEBIE i od twojego zawziecia oraz odpowiedzialnosc i jak bedziesz dbal tak bedziesz mial . ale do konkretow na poczatek to np wiaz drobnolistny fikusiki na balkonie czy tam na tarasie jalowce sosenki albo modzewie sa bardzo fajne . tylko nie zapominaj woda nawoz swiatlo ////// i cierpliwosc i to na tyle odemnie :prosze:
 
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-29, 13:11   

właśnie to zalezy tylko od ciebie i jak podejdziesz do tematu jak zaczniesz poglebiac wiedze i opiekowac sie jak nalezy drzewem to mozesz sprobowac z klonem. tylko tutaj przydało by sie doswiadczenie jeszcze ;] ale przeciez o jakies wskasowki mozesz pytac innych bonsaistow napewno ci pomoga
 
 
macius
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-29, 13:17   

i dlatego wlasnie zapytalem sie czy to dobre drzewko

widze ze chyba nie :( moze kiedys... no ale dzieki
 
 
esbart
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-29, 14:05   

A tam gadanie... Ja też jestem początkujący. Też miałem pytania i nadal mam, pogłębiam wiedzę w różnych źródłach. I przeciwstawiłem się stwierdzeniu, że dla początkującego to najlepiej fikus, wiąz etc.
Moje pierwsze drzewko to klon burgera... co prawda mam je od naprawdę krótkiego czasu, ale wiem, że stosując się do pewnych zasad można mieć piękne drzewko jako "świeżak".

Tak więc, jeśli jesteś zdecydowany, że chcesz mieć drzewko i będziesz o nie dbał to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś wybrał klon palmowy... Jedynym ograniczeniem może być Twoja wyobraźnia i zapał :spoko:
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-07-29, 14:18   

Głównym i w zasadzie najważniejszym ograniczeniem co do klonu palmowego , jest stanowisko podczas zimowania rośliny , bowiem nawet zabezpieczone korą , czy innymi okrywami dość często wymarzają , co prawda w gruncie znoszą zimy dość dobrze , szczególnie w większych aglomeracjach , z uwagi na średnią temperatur nieco wyższą niż na otwartej przestrzeni , doskonałym rozwiązaniem jest zimowanie klona palmowego w szklarni , lub nieogrzewanej oranżerii , jeśli chodzi o formowanie , to jest sporo łatwiejszy od naszych rodzimych klonów :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-29, 15:31   

No i poza tym klony są takie piękne :-D i to wszystkie jak dla mnie. Też nie jestem jakoś super zaawansowana, a z outdoor-ów mam prawie same klony i ciągle uzupełniam kolekcję o nowe gatunki.
 
 
macius
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-29, 15:39   

co do klonow to sa to outdoor'y tak ? mam racje bo chyba mi sie cos pomylilo :-/

moze i mam male pojecie o sztuce bonsai ale jestem rządny wiedzy :mrgreen:

wiec mam trywialne pytanka sorki :oops:
 
 
Anarhis 

Pomógł: 10 razy
Wiek: 42
Dołączył: 20 Lip 2007
Skąd: Piekary Śląskie
Wysłany: 2007-07-29, 17:13   

Tak, klony to outdoor'y
Jeśli jesteś rządny wiedzy to czytaj sobie forum temat po temacie - w ten sposób dowiesz się bardzo dużo, oswoisz z nazwami i np. tym, które gatunki są outdoor, a które indoor.
_________________
Wszystko ma swoje dwie strony...
Grzegorz Sz...
 
 
 
macius
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-29, 19:39   

tak wlasnie robie

oraz posilkuje sie unnymi forami stronkami internetowymi oraz ksiazka

ale mam teraz malo czasu wiec ....

ale roslinke kupie wtedy gdy czas juz bede mial czyli za kilka tygodni :mrgreen:
 
 
macius
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-30, 13:50   

o zapomnialem

moja nowa roslinka powinna byc w jakim wieku ?

powiedzmy ze bedzie to fikus

i czy gatunek bedzie mial wplyw na wiek roslinki na poczatku ?
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-30, 13:55   

Nikt kto sprzedaje rośliny w kwiaciarni czy markecie nie powie ci nic na temat wieku oferowanego krzaka. Co więcej, dwa fikusy w tym samym wieku mogą być tak różne, że jeden będzie się nadawał na bonsai a drugi wymagałby paru lat, żeby zaczać wygladać chociaż na znośny kwiatek doniczkowy.

Kupując fikusa musisz zwracać uwagę na: jego zdrowie (liście bez plam, pasożytów itd), grubość pnia, gęste gałązki. Wcześniej dobrze byłoby wiedzieć, jakie drzewko chcesz zrobić, jak go będziesz formować. Poogklądaj w sieci zdjęcia bonsai i dobieraj fikusa tak, żeby pasował do twojego pomysłu.
 
 
macius
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-30, 14:11   

AnnaDorota napisał/a:
Wcześniej dobrze byłoby wiedzieć, jakie drzewko chcesz zrobić, jak go będziesz formować. .


:-o :-o :-o

no to teraz mam problema

tak jak w temacie jestem .... "100 lat za murzynami" w bonsai :cry: wiec sam nie wiem co bede chcial zrobic z drzewkiem, teraz czekam az mi wkoncu przysla ksiazke ktora zakupilem aby troche poczytac co i jak ....


dla przykladu np chcialbym aby w przyszlosci moj fikus wygladal tak http://www.japonsko.tnet.cz/flora/bonsai.jpg

to jaki ten fikusik powinien byc na poczatku ?
Ostatnio zmieniony przez macius 2007-07-30, 14:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-30, 14:15   

A więc jeszcze raz podsuwam "pomysła" : wrzuć do googla "bonsai ficus gallery" i wyskoczą linki do stron. Jak pooglądasz zdjęcia, to chyba będziesz wiedział, co ci się podoba? A wtedy wystarczy rozglądać się z kolei za odpowiednim fikusem... np. jełśizewko ma być docelowo gęste i z grubym pniem, to nie ma co kupować długaśnej cienkiej sadzonki z dwoma galązkami, prawda?
 
 
macius
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-30, 14:22   

ehhh :oops:



ja to jakis dziwny jestem no dzieki AnnoDoroto za pomoc i rozjasnienie mi w glowie ;-)

wyruszam na poszukiwania :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group