Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
FORUM - kwestie techniczne...
Autor Wiadomość
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
  Wysłany: 2006-07-13, 22:01   FORUM - kwestie techniczne...

( Wątek z 02.04.2006, ze starej wersji forum. Ewentualne wyjaśnienia oznaczono brązową kursywą ).

(..ten wątek właściwie ma już watość jedynie archiwalną totez zostal zamknięty. Postanowiliśmy go jednak przekopiować, bowiem czasami warto sobie odbyć "podróż sentymentalną" :-P i przypomnieć co to się też wyprawiało na naszym starym wysłużonym forum ... :-) )

Witam wszystkich

Jak już pewnie wielu z Was stwierdziło, nasze forum (oprogramowanie z którego kożystamy), od czasu do czasu "płata figle". Zakładam ten wątek abyśmy mogli umieszczać tu nasze spostrzeżenia o nieprawidłowościach w działaniu. Liczę, że pomoże to innym ustalić czy przyczyna niewłaściwego działania forum leży po stronie ich sprzętu (oprogramowania sprzętowego) czy też jest efektem wadliwej pracy samego programu forum.

Oczywiście życzę wszystkim i sobie abyśmy jak najmniej musieli kożystać z tego wątku .
:oops:
Ostatnio zmieniony przez Olon 2006-07-13, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-13, 22:03   

Ostatnio zauważyłem, że brakuje w menu głównym opcji obserwatorium.
Po rozmowie z Szefem dowiedziałem się, że jest to sprawka twórców oprogramowania forum, którzy zablokowali tę opcję, aby nad nia popracować. No cóż. Uzbrójmy się zatem w cierpliwość, bo może trochę potrwac zanim znów dotrą do nas e-maile z informacją o odpowiedzi w wątku, który śledzimy .

Druga sprawa to niewłaściwa reakcja na następujące po sobie, kolejne edycje tekstu w poście. Piszesz sobie wersję A- tekstu w poście. Po jakimś czasie chcesz go edytować , więc po edycji postu masz wersję B. Gdybyś teraz spróbował(c) od razu edytować powtórnie na wersję C to, okaże się, że w oknie edycji masz na powrót wersję A (!!!) .
Tej i podobnym sytuacjom (kiedy tracą się zmiany jakich dokonaliśmy wcześniej) można zaradzić poprzez naciskanie przycisku "odśwież", w menu przeglądarki internetowej.

Nasilił się również ostatnio problem automatycznego wylogowywania podczas przechodzenia pomiędzy adresami (np. kiedy czytasz post i chcesz na niego odpowiedzieć, to Cię wywala po naciśnięciu "Odpowiedz")
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 22:04   

Pomimo że w moim koncie mam zaznaczone Tak przy opcji powiadomienie na meila o odpowiedzi.
Nie dostaję takich powiadomień od jakiegoś czasu.
Jaka jest przyczyna ?? ? :shock:
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-13, 22:05   

Dobra, to słucham opini o kolorach. White już cos tam skrobnął w innym watku i jest na nie. Mam do wyboru 6 styli (kolorów forum). Forum może byc całe w jednej kolorystyce np zielone, albo poszczególne kategorie można robić w różnych stylach. Jeśli razi, można nieco zamieszać z kolorami. Będę Wam proponował różne opcje i razem mam nadzieję dojdziemy do najlepszego wyglądu jaki możemy z dostepnych styli stworzyć. Czekam na opinie czy wszystkich ten zielony tak razi ?
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 22:05   

zielony nie to ze razi -ale nadał jakiejś dynamiki? bo wczesniej wszystko było takie "szarawe" spokojne -idzie do tego sie przyzwyczaić - jedyne co mi osobiscie dokucza to kontrast zielonych pól z czerwonymi napisami (działów) -czy ten kolor napisów da sie zmienić?

:-)
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-13, 22:06   

Za późno skojarzyłem, że trwa tutaj ta dyskusja o kolorkach . Posłałem Ci Szefie kilka przemyśleń na ten temat, jeśłi byłyby godne uwagi to bym Cię prosił aby te fragmenty tu umieścić, żeby nie było, że coś knujemy za plecami :-P
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-13, 22:07   

Olon napisał:
"Kwestia kolorystyki. Moim zdaniem jest ładniej, i to nie ulega wątpliwości, ale drażni mnie inna strona tej zmiany. Przypomina mi bardzo kolorystykę u Kamcia (i na starym i na nowym forum miał właśnie takie połączenia kolorów). Tu zasugerowałbym jednak abyśmy byli od innych forów "różni" kolorystycznie. Myślałem więc co by do nas pasowało i dochodzę do wniosku, że możnaby było zrobić to bardziej kolorowo, ale używając pastelowych (łagodnych) kolorów i stylizując się na połączeniach wykorzystywanych np. podczas wystawiania bonsai w tokonoma'ch czy na wystawach. Coś na kształt, jak niżej (ale to tylko taka propozycja na szybko, żebyć lepiej zrozumiał o co mi chodzi). Albo z kolei zastosować odcienie jednego koloru (tak jak zrobiłeś) ale wybrac inny żeby się nie kojażyło z Kamciem. Ktoś kiedyś mi napisał (a może to nawet było w jakimś wątku), że na ludziach robi wrażenie coś co przyciąga oko, jest inne, i proponował wtedy inne zestawienie kolorów i ... własne logo (co wzbudziło moje żywe zainteresowanie). Myślę więc, że sprawę kolorów , mimo że jest fajnie, wartoby było jeszcze przemyśleć pod kątem oryginalności, "wyróżniającej nas" w tłumie ."

Brak czasu powoduje, że na forum Kamcia nie bywam i nie skojarzyłem tego wybierając styl (jak pisałem mam 6 styli kolorystycznych do wyboru). Zjrzałem przed chwilą do Kamcia i faktycznie kolorystyka podobna, ale chyba nie taka sama. Zrozumiałe jest, że zielony w tych teamtach jest najbardziej odpowiedni. W każdym razie inne opcje to czerwony, pomarańczowy fioletowy, siwy i niebieski. Zielony jest zdecydowanie najładniejszy. Czekam na komentarze.

:-)
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-13, 22:08   

Hmm...

Ja bardzo lubię niebieski, ale to przecież są subiektywne odczucia każdego z nas, więc pewnie zdania będą podzielone. Ufam Ci Szefie w tej kwestii więc pozostanę jedynie przy postulacie o wyraźne kolorystyczne odróżnienie nas od innych forów o tej samej tematyce.

:-P
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 22:09   

Ja też chcę niebieski
:mrgreen:
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 22:09   

A nie mozna szefie robnąć forum w kazdymz 6 kolorów -po dniu na kazdy - i do tego jakąś ankiete? -albo chociaz załączyć gdzieś screny tych kolorów i zagłosować?

Niebieski jest bardzo ładny -chociaz zimny
zielen -to zycie -rosliny
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-13, 22:10   

Prosze bardzo, jest screen. Chciałem właczyc na jeden dzien niebieski, żebyście zobaczyli jakibrzydki jest, ale czytac sie po prostu nie dało, więc pozostaje tylko to zdjecie :-)



:-)
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-13, 22:11   

Chciałem tylko zauważyć że chyba powinniśmy przenieść dalszą duskusję do wątku "zmiany na stronie". ten wątek tworzyłem raczej z myśla o napotykanych nieprawidłowościach w działaniu forum.

Szefie. gdzyby nie to ciemne tło to by mi sie nawet podobał ten "blue" :-P
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-13, 22:12   

Czy u szanownego grona forumowiczów pojawia się też następujący problem:

Wchodzę do wyszukiwarki, wpisuję hasło (gdziekolwiek w pola edycyjne) i dostaję wyniki. Innym razem robię dokładnie to samo i... pojawia się monit "Błąd! Wewnętrzny błąd wyszukiwarki". No i oczywiście żadnych wyników

Wy też tak czasami macie?
(dodam, że próbowałem na różnych przeglądarkach i zawsze to samo)

:shock: :shock: :shock: :roll: :idea:
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 22:13   

Tak ja też to mam...
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-13, 22:14   

U mnie to samo!!!
:cry:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group