Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ukorzenienie
Autor Wiadomość
Jola
Gość
Wysłany: 2007-06-23, 12:51   Ukorzenienie

Mam świerka uciełam z niego ładną gałeż i co dalej>???? jak ma wypuścić korzenie co zrobić aby je wypuściŁ????????
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-06-23, 13:20   

trzeba bylo zastosowac odklad powietrzny wtedy bylo by to troche lepszym sposobem ale coz przepadlo teraz moim zdaniem masz 2 rozwiazania albo ws ;-) :-) ;-) awic galazke do wody i czekac na cod az galazka wypusci korzenia albo ukorzeniacz i do ziemi i tez czekac ja tez mam galazki brzozy i jak narazie stoja we wiaderku z woda i dalej czekam az wypuszcza korzenie wiec ty tez bedziesz musiala troche poczekac ale podkreslam nigdy nie ma pewnosci ze sie to uda moze byc tak ze galazka nigdy nie wypusci korzeni powodzenia zycze
 
 
 
Quanita
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-23, 13:38   

W zaden z wyzej wymienionych sposobow swierka sie nie ukorzeni ;-)
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-06-23, 16:52   

ooo prosze kolejna krytyka na moja wypowiedz ale z drugiej strony to dobrze bo przynajmniej nikt nie bedzie sie zalecal do moich wypowidzi no i ja sam sie czegos nowego naucze a wiec Pani Anito jak mozna to zrobic bo tez bym chcial wiedziec
 
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-23, 18:25   

Hmm myślę, że najlepszym wyjściem będzie pójść do szkółki i kupić gotowy egzemplarz. Być może odkład powietrzny, ale nie daję sobie głowy uciąć. Na pewno "ukorzenianie" świerka nie ma sensu. No chyba, że na zasadzie marketsai, oni wszystko ukorzenią :lol: :lol:
 
 
Quanita
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-23, 18:28   

To nie krytyka Pawle a jedynie moja prywatna opinia. ;-) Dostepnosc kilkuletnich sadzonek rozmaitych roslin jest obecnie ogromna,wiec kiedy czytam o kolejnych planach siewu z nasion lub probach ukorzeniania roslin,ktore poprzez rozmnazanie wegetatywne rozmnaza sie wyjatkowo ciezko,to mnie skreca.Ale jessli juz ktos bardzo sie uprze,to swierk najlatwiej rozmnozyc generatywnie przez wysianie nasionek.W szkolkarstwie stosuje sie rowniez szczepienie na siewkach tego samego gatunku jak rowniez sadzonkowanie,ale niestety nie wszystkie odmiany swierka nadaja sie do tego.W wodzie gwarantuje niepowodzenie.Osobiscie z odkladami powietrznymi na swierkach nigdy sie nie zetknelam,ale moze faktycznie taka mozliwosc istnieje :roll:
Na tej stronce dla upartych jest wiecej szczegolow odnosnie sadzonkowania i wymagan jakie przy tym spelnic nalezy.Zycze sukcesow ;-) http://www.ogrody-krzekow...id=127&Itemid=0
Ostatnio zmieniony przez Quanita 2007-06-23, 18:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-06-24, 12:45   

szczerze mowiac nie ja probuje z galazki zrobic drzewko ja mam w zanadrzu jednego swierka ale to jest juz drzewko ukorzenione powstale z nasiona bo znalazlem go w lesie i tez nie natknalem sie na odlad w sprawie swierka ale moze akurat a wiec jolu radze sie dostosowac do wypowiedzi Pani Anity bo ona ma duzo wieksze doswiadczenie ode mnie wiec kup sobie sadzonke :-) ;-) :-)
 
 
 
SODOVY
Gość
Wysłany: 2007-06-28, 12:16   

MAM WIAZ DROBNOLISTNY I ZASTANAWIAM SIE CZY TE KORZENIE WYSTAJACE Z DONICZKI MAM OBCIĄĆ ,CZY PRZESADZIC DZREWKO..?
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-29, 11:17   

Po pierwsze nie krzycz (włączony CAPS LOCK w netykiecie uznawany jest za krzyk). ALE JA DO JASNEJ CHOLERY ZACZNĘ ZARAZ SIĘ WYDZIERAĆ BO stonka MAĆ ILE MOŻNA POWTARZAĆ, ŻE JEST TAKIE SUPER URZĄDZENIE JAK WYSZUKIWARKA . I ŻEBYŚ CHOCIAŻ DO stonki NĘDZY ZAŁOŻYŁ NOWY TEMAT TO ZROZUMIEM ! TYLKO, ŻE TY DO JASNEJ CHOLERY PISZESZ GDZIE POPADNIE ! CZY DO TEJ POJEBANEJ TIBI NIE DOŁĄCZYLI INSTRUKCJI OBSŁUGI FORUM ?! IDŹ I SOBIE DALEJ EXP CZY CO TAM ROBISZ W TEJ SWOJEJ JEBANEJ GRZE. KOLEJNA LAMA !!

Możecie mnie za ten post zbanować ... Możecie robić co chcecie, ale jak widzę takiego idiotę to już mi ręce opadają. Sry, Was bardzo przepraszam za ten mój akt wandalizmu i w sumie karmienia troli, ale hmm poniosły mnie emocje :D
 
 
mocny_CAR
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-29, 17:57   

Senemorion: i jest tez takie brzydkie urzadzenie jak Bot wiec nie odpowiadaj na takie pytania.
Jeśli bedzie chcial zeby mu ktos odpowiedzial niech sie zarejestruje
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-29, 22:08   

Bot ... Zabawne ;p To nie bot tylko "użyszkodnik" . Może i jestem trochę przeterminowany, ale naprawdę potrafię odróżnić bota od zwykłej ludzkiej głupoty :D
 
 
mocny_CAR
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-30, 13:33   

sa boty ktore zachowuja sie jak ludzie ! Maja wpisane iles tam tysiecy komend co maja pisac i poprostu pisza i koniec
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-30, 14:15   

Taaaa panie spec, tylko, że ten sam gościu napisał to w innym temacie :D Po drugie boty nie działają tak o sobie bo byłyby bezużyteczne. Zazwyczaj albo wpisują słowa kluczowe i dają linka do różnych stron czy w inny sposób. Atakowanie for bezużytecznymi śmieciami nic nie daje. Muszą mieć jakiś cel. Tak jak wirusy :) (Atakują kompa, żebyś Ty poleciał z płaczem do informatyka, żeby ten miał kasę. Lub jeszcze inaczej, po to żeby kupić jakieś oprogramowanie.)
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-04, 10:29   

pawel18 napisał/a:
ooo prosze kolejna krytyka na moja wypowiedz ale z drugiej strony to dobrze bo przynajmniej nikt nie bedzie sie zalecal do moich wypowidzi no i ja sam sie czegos nowego naucze a wiec Pani Anito jak mozna to zrobic bo tez bym chcial wiedziec


Świetnie, Pawle, tylko dlaczego w takim razie dajesz komuś rady, skoro nic na ten temat nie wiesz? A jeśli dziewczyna ciachnęłaby tę gałąź za twoją poradą, bo uwierzyłaby że sprawdziłeś metodę i wiesz co mówisz? Jełsi czegoś nie jesteś pewien, sprawdź i napisz jasno, że "tak mi się wydaje", "przeczytałem że..." itd. Jełsi nie chcesz sprawdzać, nie pisz - bo to daje więcej szkody niż pożytku. To forum ma pomagać, nie szkodzić.
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-07-06, 15:54   

dobra na nastepny raz bede pisal tylko wtedy gdy bede wiedzial :twisted:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group