Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szef
2007-10-20, 15:55
Nowy wygląd strony "www.PrzyjacieleBonsai.pl"
Autor Wiadomość
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-02, 10:47   

Mapka to dzieło Rafała, mojego szwagra. Nie przyłożyłem do tego ręki Zrobiła na mnie takie wrażenie jak na Was, więc się nie zastanawiałem
Olon, pomyślimy
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-02, 10:47   

mapka na serio jest fajna

co do rekrutowania

to chyba pisalismy kiedys w temacie http://free4web.pl/3/2,73...79AC6B26938DBCE ze trzeba posiadać jakąś tam wiedze - ale jaką? i ile sie tym zajmować? była dyskusja

a na mapce są ludzie - którzy sie już tu nie pojawiają - a liczba ich postów na forum wynosi 10 ;p
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-02, 10:48   

White, miałes rację. Przyciski z lewej strony nie dodawały stronie uroku. Problem w tym, że ja tego nie widziałem. Niestety program w jakim tworze stronkę zrobił mi psikusa i jedynie na moim kompie przyciski wyglądały tak jak trzeba. Cała reszta odwiedzających stronę widziała szare prostokąty. Błąd został (przez przypadek zresztą) wykryty i linki mają teraz taki wygląd jak trzeba.
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-02, 10:49   

I tak trzymać!
Dużo ładniejsze te rameczki i czytelniejsze
Kolejny plus na twoje konto! :mrgreen:
 
 
Popek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-02, 10:50   

white nie to ze ssie niepojawiaja ! ale malo nowych tematow powstaje a jak juz powstaja to znow te same dlaczego mojemu wiazowi opadaja itski a jak to gadtunek itp ! wiec juz nikomu praktycznie niechce sie wkolko pisac tego samego ! (rozwaz tez taka opcje ) pozdrawiam
popek !
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-02, 10:54   

Nie rozumiem popku do czego jest ta twoja wypowiedz? - albo poprostu jeszcze śpie

ale już Ci odpowiadam

Z tymi tematami chodzi o to że mniej wiecej podobne są drzewka indoor - łatwo dostępne dlatego dużo osób takie ma i kupuje!Bo gdzie sie nie rozejrzeć od marketów po małe kwiaciarnie - tych drzewek jest od groma

najczęsciej są to wiązy drobnolistne - niekiedy serisa , fikus a nawet karmona

Dlatego z tej łątwo dostępności powstają takie a nie inne pytania - stawiane przez początkujących.

Zauważ też że jeżeli osoba jest już na stałe czy na forum czy zainteresowanie tym hobby nie wspada a rośnie - to ta osoba szuka coraz wiecej artykółów , zdjęć , sposobów i kontaktów -tak jak ja np.

No i przez takie osoby są stawiane pytania niekiedy już z wyzszej półki - takie które nie dają konkretnego wyjaśnienia niekiedy ,nurtują , zastanawiają albo nie są do końca jasne

Czasami trzeba też odczekać troche czasu aż sie spotka taką osobe z wiekszym doświadczeniem która rozwieje większość wątpliwości


Forum jest młode a my się dopiero rozkręcamy

Okres Zimy jest okresem długim , chłodnym i nudnym bo dużo pytań tu nie powstanie

ale na wiosne - zobaczysz jak to wszystko rozkwitnie życiem

Sam napewno porusze troche tematów w szczególności Iglaków - którymi mnie zauroczył Jacek Grzelak
 
 
Popek
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-02, 10:56   

jaj uz sie wiosny nie moge doczekac mam na oku okolo 4 ladne yamadori !! tyklko ze 2 z nich jest na terenach szkoly :/ !! ale jakos je wykopie hehe
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-02, 10:56   

no prosze nawet sie zmieniło tło i napisy "Przyjaciele Bonsai" ten lasek z tyłu jakiś tak czytelniejszy

= nie wiem w jakiej rozdzielczości wyświetlacie tą strone

ale mi sie pojawia całe te tło a obok zaczyna sie to samo - i tylko kawałem takie wystaje "ząbek" z tego drugiego
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-02, 10:57   

dobra, jest głucha noc, to co wrzuciłem powinno działać, ale... jak zwykle czekam na Wasze uwagi. Zmieniłem troszkę na stronie główne, również sposób wyświetlania się strony. W ofercie doszła ziemia... Wreszcie ide spać
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-02, 10:59   

UFFF !! !

Nareszcie akadama kanuma i kiryu po przyzwoitych cenach !! !

Fajne kółeczka mi się teraz robią z zamykającej się strony. Pierwszy raz coś takiego widzę

FAAAAJNIE!!!

( wypowiedź z 12.03.2005. Dotyczyła rozszerzającej się oferty podłoży specjalnych na stronie "Przyjaciół Bonsai" )
Ostatnio zmieniony przez Olon 2006-07-02, 12:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-02, 11:00   

no i jeszcze stoliki nowe są - i jaki wybór


z jednej strony dobra ta podstawka -ale trzeba starannie dobrać rozmiar donicy - a jak bedzie donica owalna? -przechlapane


czasami tez wolałbym stolik wiekszy na donice mniejszą -a tu bedzie widac podstawke

albo stolik wiekszy bo ma fajniejszy wzór -no ale ziemia - gitara!

sam chyba niedługo coś zamówie

szkoda mi tylko szefa - ze tak sie poswieca
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-02, 11:02   

A to dobre :mrgreen: Szef cos z tego pewnie będzie miał? Poświęcenie to chyba nieodpowiednie słowo
Słuchajcie, pytanko o strone główna i ten układ, czyli góra jest stała a dół sie przewija. Czy sądzicie że to gorsze rozwiazanie, lepsze, a może bez różnicy? no i chętnie usłyszę opinię od osób przegladających stronę w rozdzielczość 800x600. Lepiej jak to wszystko sie mieści w ekranie tak jak teraz (ściśniete chyba niezbyt ładnie wyglada) czy może lepiejby było żeby sie nie mieściło w ekranie a na dole był pasek przewijania tak jak przez ostatnie tygodnie?
Dzięki za pomoc
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-02, 11:02   

Hej

Moim zdaniem zablokowanie nagłówka strony było bardzo trafnym posunięciem. Dopiero teraz nawigacja stała się na prawdę prosta i szybka.

Co do rozdzielczości 800X600 , to dół (przewijany) i tak się dopasowal do szerokości więc pasek przewijania poprzecznego obecnie jest nawet zbędny. gorzej wygląda nagłówek. Ale tam też jedynie reklama (promocja podstawków) wychodzi poza widok. Tak sobie myślę, że może byłoby lepiej "walnąć" jeszcze jednego linka "po łuku" całkiem po prawej , jakoś wyróżnionego (czerwony, migający, większy ?? ?) o treści "Promocje !! !" No i przeznaczyć sobie całą podstronkę na różne towary promocyjne (zakładam że w przyszłości może być ich więcej). Na taki link jeszcze miejsce zostało (oglądając w 800X600), i chyba byłoby z tym najmniej roboty.
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-02, 11:03   

a tam odrazu bedziesz miał - co najwyzej moje narzekania

nie wiem jak z tą waszą rozdzielczością - ja mam 1152 x 864 i działa wszystko dobrze

jedyne co mnie wnerwia to te przechodzenie z jakiejś strony na tą - te kółko takie - ale rozumiem ze to w wyniku postępu cywilizacji takie bajery - wiec niech bedą
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-02, 11:04   

Hi, te kółka to przypadek. Tak sobie grzebałem w różnych opcjach i włączyłem to po czym zapomniałem. A efekt pojawia sie dopiero po wrzuceniu na serwer, więc wczesnie j nie wiedziałem. Teraz musze poszukac tej opcji, żeby to wyłączyć
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group