Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Olon
2007-10-14, 17:01
Co to będzie za roślina ( gatunek )?
Autor Wiadomość
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 07:37   

Pekan raczej nie, za małe, ale stawiam stanowczo na coś iglastego. To zielone wygląda zupełnie jak pinia która u mnie kiełkowała. Gdyby nie to, to powiedziałabym że pestka wygląda jak pistacja... Pinia nie ma takiej skorupy, liściaki kiełkują inaczej... no nie wiem...
:-)
 
 
Sierakowiczanin
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 07:58   

Aloooooooes?
White był blisko,to może dracena.? :shock:
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 07:58   

Oooooj, nie przypuszczam.... 8-)
 
 
Kwa
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 08:01   

White mial racje ALE .... na poczatku !! !
( dobry jestes )

No i oczywiscie AnnaDorotka jak zwykle bezbledna.
SZACUNECZEK for ALL

P.S.:
Piszcie czy chcecie co jakis czas zebym umieszczal fotki tego drzewka
:lol:
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 08:02   

Ale co to za iglak na Jowisza jest??? :shock:
 
 
Kwa
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 08:07   

Sama AnnoDoroto powiedzialas ze (cytuje):

Cytat:
"...stawiam stanowczo na coś iglastego. To zielone wygląda zupełnie jak pinia która u mnie kiełkowała."


A skoro powiedzialem że mialas racje to znaczy, że to jest Pinia :-)

Natomias white powiedzial (cytuje) :

Cytat:
...jezeli moge coś powiedzieć -to jest to jakiś iglak na bank. Moje sadzonki sosny Thunberga identycznie kiełkowały - po czym w taką smieszną palme sie zamieniały...


Wiec z tą palmą sam widzisz - ze jest to prawda (zdjecie)
8-)
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-07-12, 08:12   

Gratulacje dla wyróżnionych.
Czy będą jakieś nagrody WujuArturze?
No i czy ujawnisz swoje prawdziwe oblicze?

( kolega Kwa do tej pory nie pisał postów jako Kwa lecz jako WujArtur. Poniewaz i tak się w końcu przyznał :-) dołączyliśmy mu nielogowane posty do jego konta na nowym forum . Niech ma :-P )
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 08:13   

Łaaaaał, ale ja nie pamiętam na pinii tak grubej SKORUPY... :shock:
 
 
Kwa
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 08:16   

Jesli wiecie co z tego srodka wyrosnie to dajcie znac :oops:



P.S.:
Cos ostatnio to forum wygasa :-? :?:
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 08:18   

Pewnie druga warstwa tej roślinki - i tak dalej i tak dalej ...

A jezeli nie -to tylko jedna myśl mi przychodzi do głowy -wyjdzie z tamtąd mała głowa -co opierdzieli cały dom i całą rodzine

Żartowałem oczywiście
:lol:
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-12, 08:21   

Hi

White ! Czy ty czasem nie widziałeś tego filmu o mięsożernej roślince co to pożerała ludzi ?? ? :-P

Wuju Arturze ( kim kolwiek jesteś , bo w dalszym ciągu się nie ujawniłeś ) ! (ale w krótce to zrobił loując się jako Kwa :-) ) Ta piękna gwiazdka która wyszła z nasionka to są tzw liścienie. Zazwyczaj się różnią nieco lub bardzo nieco od ich następców ( czyli liści lub igieł ). Z twojej sosenki "wygramolą się" teraz pierwsze igiełki o takim kształcie jaki możesz zaobserwować na rozwiniętych juz drzewkach. Potem zarysują się pierwsze gałązki i pień główny , dalej charakterystyczny na nich układ igieł itd itd... aż do formy dorosłej .

Powiem Ci że dalej nie dałbym 100% na tę Pinię. Jasne było od początku że to iglak , potem ogrniczyłem się do sosny , ale stawiałem bardziej na limbę. Problem w tym że sosny w znakomitej większości wytwarzają 4 -6 liścieni , a twoich jeśłi dobrze liczę jest 12. To właśnie ( oraz wielkość nasiona ) wskazywałoby na Limbę. Druga żecz to kolor nasiona ( którego na zdjęciu siłą żeczy nie widać ). Jeśli było ciemne lub nawet czarne to ostro stawiam na Limbę. Jeśli było koloru beżowo-pomarańczowego to jest szansa na tę Pinię lub jeszcze jakiś inny rzadki gatunek sosny , których jest bardzo wiele.

Pozdrówko
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 08:28   

Witam
Wiesz Olon -własnie sie zastanawiam - gdzie to widziałem -może to mój sen sam nie wiem :-P .

Co do kolejnych warstw - Olon Ty zawsze piszesz wszystko dokładniej -tzn opisujesz wszystko. Ja to jeszcze jestem zbyt porywczy, zaganiany. Musze sie tego od Ceibie nauczyć ;-) .

Co do roślinki -no to bedą kolejne warstwy -tak jak dolna -i jak pisałem wczesniej, tych warstw bedzie z wiekiem przybywało. My tu obstawiamy co to za roślina (pinia czy jakaś inna odmiana sosny).
Może obstawiac zaczniemy w nowym wątku kim jest wuj Artur ?
Jezeli to osoba która była tu z nami wczesniej to obstawiam na Bolasa albo Kwa bo dawno ich tu nie było ;-]
 
 
Kwa
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 08:34   

WujArtur to ja

A co do tego, co to za iglak, to wiem na 99% ze jest to pinia.
Nasonko zostalo wziete razem z wielka szyszka z nad morza srodziemnego
mam jeszcze dwa takie nasionka (juz kielkuja rownoczesnie ).
Kolor nasionek jest jak widac na 2giej fotce (przeciez jak byk widac ze polowa nasionka zostala !! )

Pozdrawiam wszystkich
;-)
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-07-12, 08:36   

Kwa

Dobrze że wiemy w końcu Kto ty jesteś... :-)

Morze Śródziemne to rejon gdzie rzeczywiście występuje pinia. Jakbyś wcześniej o tym napisał to juz bym nie miał wątpliwości. Jak na iglaka to ma ona dość dziwny kształt ( taki wielki "grzyb" , choć w sumie , jak na sosnę nie za duży ).

No a co do zdjęcia... No wiesz Kwa , na tyle to jeszcze jestem spostrzegawczy ( choć lata juz nie te :oops: ) że na drugim zdjęciu widac skorupkę , tylko że z praktyki "zdjęciowej" wiem że często kolory są inne niż w rzeczywistości ( oświetlenie , czułość i takie tam różne ... ) 8-) . Poza tym mam kiepściutki monitor ( prawie juz nie świeci ) więc zawsze wolę zapytać .

Pzdro
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-07-12, 08:37   

Ha!

Ma sie tego nosa
Kwa! nie ładnie nie ładnie, tak nami wodzić
:-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group