Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Nie wiesz jak korzystać z OPCJI ??? - NAPISZ NAM O TYM
Autor Wiadomość
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-18, 23:15   

No luz !!
 
 
Nitager
[Usunięty]

Wysłany: 2007-10-03, 11:40   

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałem - niby wyraźnie napisane, że o opcje pytamy na tym wątku, nie tworząc nwego (wydaje mi się to dziwne, bo trochę utrudnia poszukiwania...) Nie chciałbym znów popełnic jakiejś gafy, bo zauważyłem, że czasem niektórzy moderatorzy bywaja drażliwi... ;-)

Ale raz kozie śmierć...

Chodzi mi o opcję "Pomógł". Nie wiem jak daje się punkty za pomoc. Szukałem, ale nie znalazłem. Nie jestem biegły w obsłudze komputera (wiek - nic nie poradzę), więc czasem mam kłopoty z czymś, co młodzieży wydaje się zupełnie oczywiste. Proszę zatem o wyrozumiałość, bo w wszukiwarce nawet żeby spytać, trzeba UMIEĆ zadać pytanie...
Czy to ja mogę komus przyznac punkty za pomoc, czy tez jest to zastrzeżone dla moderatorów? A jeśli mogę, to w jaki sposób?

Z góry dziękuję za odpowiedź, jakakolwiek będzie.
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-10-03, 17:28   

punkty za pomoc może przyznać jedynie założyciel tematu jezeli swierdzisz że czyjaś wiadomość ci pomogła to na pasku obok profil pw email GG znajduje się jeszcze opcja pomógł i na nią klikasz pożniej coś ci jeszcze wyskakuje nie pamiętam dokładnie ale mniej więcej czy chcesz przyznać punkt czy chcesz ignorować coś takeigo wtedy dajesz pomógł i osobie ktora wysłała post zostaje przyznany punka
ps: mam nadzieje że zrozumiałeś ten mętlik :lol:
 
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2007-10-03, 20:30   

NItager.
Wszystko OK. Właśnie po to jest ten wątek, jednak nie do końca zrozumiałeś dlaczego właśnie tak to zrobiliśmy.
Otóż mamy dział do czytania, w którym jest kategoria zawierająca wyjaśnienia do używania opcji forum, z którymi użytkownicy mieli (mają) jakiś problem. A więc Ten tutaj wątek jest takim "czujnikiem" pojawiających się problemów. Jak się takowy pojawia to redagujemy na tej podstawie artykuł tłumaczący i wstawiamy go do wyżej wspomnianej kategorii w dziale do czytania.

:-)

P.S.

Wytłumaczenie kwestii udzielania punktów za pomoc jest już dostępne pod TYM linkiem w dziale "Korzystanie z wybranych opcji forum"
 
 
mexicoman
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-26, 19:20   

mnie zdenerwowało jedno. jak chcę wstawić zdjęcie do podpisu i avatar, to pokazuje się komunikat na górze stronki, że e-mail jest nieprawidłowy, a taki jest i tam są mi wysyłane wiadomości z forum. co mam zrobić, aby wszystko zagrało????? :?: :?:
 
 
miju
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-26, 19:51   nie umiem kożystać z komputerów....

hm... poruszanie się po internecie to jak jazda tramwajem w zupełnie nie znanym mieście. Nie lubie forów, fszelakiego ściągania, wysyłania itp. No ale metodą prób i błędów zawsze gdzieś dochodzę. Powiedzcie mi proszę jak się tu rozmawia jeśli nie mam dzień w dzień dostępu do internetu? Chodzi mi dokładnie o to,że ktoś mógł odpowiedzieć na moje pytanie a ja o tym nie wiem bo na głównym forum nic nie znalazłam, trochę to poplątane :-|
Pytałam też o kilka rzeczy dotyczących drzewek i odpisywały mi rózne osoby i w zasadzie nie bardzo się mogę w tym połapać :oops:
Prosze o pomoc, z góry dzięki :-D
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-11-26, 21:50   

mexicoman, gdzie Ty wpisujesz ten adres? Przy dodawaniu obrazka do avataru lub podpisu nie trzeba wpisywac żadnego adresu. Po prostu logujesz sie, wchodzisz w swój profil, na dole masz dodawanie obrazków, podajesz lokalizacje obrazka i zapisujesz. Cała reszta jest bez zmian.

miju, przy rejestarcji podałaś maila. Jeśli ktoś odpowie na Twój post, otrzymasz powiadomienie o tym właśnie na ten adres mailowy. Możesz też śledzić temat na forum, wiesz przecież gdzie napisałaś wiadomość (w jakim dziale). Możesz więc łatwo odszukac Twoją wiadomość i sprawdzić czy jest odpowiedź.
Każdy kiedyś zaczynał z kompem ;) to tylko kwestia rutyny, z czasem obycie samo przyjdzie.
Ostatnio zmieniony przez szef 2007-11-26, 21:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2007-11-26, 22:43   

Jest również bardzo ważna czynność do wykonania jeżeli zniknie Wam jakiś wątek który napisaliśice. Należy sprawdzić czy nie znajduje się on w "Śmietniku", wraz z uzasadnieniem usunięcia go przez moda, umieszczonym w pierwszym poście.

Zdarza się też że tytuły wątków są edytowane lub wątki przesuwane do właściwych kategorii tematycznych. Zawsze można jednak wejść na swój profil i nacisnąć "znajdź wszystkie posty ... ". Krótku przegląd odnalezionych ostatnio napisanych wątków(postów) powinien rozjaśnić sytuację zarówno w przypadku przemianowania tytułu jak i przeniesienia wątku do innej kategorii.

miju, bardzo pomocne w sprawdzaniu, co się pisało na forum podczas Twojej nieobecności jest korzystanie z opcji, które znajdziesz na stronie głównej forum, po prawej, nad belką "WITAMY NA FORUM". MAsz tam do dyspozycji: "Zobacz swoje posty" , "Zobacz posty bez odpowiedzi", "Zobacz posty nieprzeczytane [liczba]", "Zobacz posty od ostatniej wizyty"
Nazwy mówią same za siebie więc myślę nie trzeba tłumaczyć.

Co do otrzymywania informacji o odpowiedzi pojawiającej się w śledzonym przez Ciebie wątku...
Po pierwsze - zakładam że podałaś w profilu prawdziwy e-mail i go nie zmieniałaś, bo automat powiadamiający właśnie na niego próbuje wysyłać do Ciebie powiadomienia o pojawiających się odpowiedziach w śledzonych wątkach.
Po drugie - musisz w ogóle śledzić tematy, w których bierzesz udział. Wymaga to pozostawienia włączonej opcji "Zawsze powiadamiaj o odpowiedziach:" którą znajdziesz w swoim profilu. Po włączeniu tej opcji każdy wątek w którym się wypowiesz będzie automatycznie dodany do listy wątków śledzonych i każda odpowiedź, która w nim się pojawi będzie skutkowała wysłaniem do Ciebie maila powiadamiającego.
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-11-26, 23:25   

Dodam tylko miju, ze zerknęłem do Twojego profilu i jesli podany (przy rejestracji) przez Ciebie adres mailowy jest prawdziwy, dostaniesz powiadomienie jesli ktoś odpowie na Twój temat. Zresztą już powinnas dostać trzy :)
Wszystkie ustawienia w Twoim proflu są zaznaczone prawidłowo.
 
 
mexicoman
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-27, 06:30   

zrobiłem, jak mi kazano i nic nie działa. a teraz dowaliło się, że hasło jest nieprawidłowe, bo jak kierowałem sie w dół stronki, to nie było hasła ale nic nie zmieniałem. może ja maila zmienie i zapisze na stronce?? proszę o porady :cry: :cry:
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-11-27, 10:44   

przeslij mi ten avatar, zamieszcze go. Zrobiłem na Twoim koncie, dokładnie to co Ci opisałem i jak widzisz avatar jest.
Ewentualnie jesli chcesz koniecznie zrobic to sam, to odezwij się na gadu i dodamy obrazek razem.
 
 
xalulax
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-05, 13:04   

Mam ten sam problem co mexicoman. Proszę o wstawienie tego obrazka na avatar:

i wpisanie w "Skąd" Krynica :)

Dzięki
Ostatnio zmieniony przez xalulax 2008-02-05, 13:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xalulax
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-09, 17:33   

Jeszcze jedna prośba :)

Tam gdzie jest podpis proszę o wstawienie:
Zapraszam na stronkę z moimi bonsai:
www.drzewka.pev.pl
 
 
Danuta Jagoda
[Usunięty]

Wysłany: 2008-08-25, 22:20   lista "zobacz swoje posty"

Mam pytanie dotyczące listy moich postów. Nie lubie gromadzić śmieci i chciałabym usunąć z tej listy posty, które mnie już nie interesują lub są "przeterminowane". Zaznaczałam "ignoruj temat" i "przestań śledzić temat" a na liście nadal nic się nie zmienia. Jak je usunąć?
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-08-30, 13:39   

Zaloguj się, prawie na samym dole strony głównej z lewj strony masz link "oznacz wszystkie fora jako przeczytane". I gotowe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group