Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
"Nie wiesz jak korzystać z OPCJI ??? - NAPISZ NAM O TYM
Autor Wiadomość
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
  Wysłany: 2006-07-01, 19:22   "Nie wiesz jak korzystać z OPCJI ??? - NAPISZ NAM O TYM

Witam

Wątek "wychodzi na przeciw" wszystkim użytkownikom, którzy chcieliby używać którejś z opcji dla nich dostępnych ale mają z tym jakiś problem. Opiszcie tu, proszę, co sprawia Wam trudności, a postaram się przygotować proste wyjaśnienie "jak to się robi". Takie wyjaśnienia będą się sukcesywnie pojawiać jako wątki w kategorii "Korzystanie z wybranych opcji forum".

UWAGA
Tu piszemy tylko o opcjach, które widzicie ale nie wiecie jak z nich skorzystać. Propozycje tworzenia nowych opcji to osobny temat, nie mający z tym wątkiem związku. Zainteresowanych informuję jednak, że staramy się (wspólnie z Szefem) maksymalnie wykorzystać to, co proponuje producent programu forum, z jakiego korzystamy. Wszelkie ulepszenia zgłaszane ze strony twórców oprogramowania będa z pewnością rozpatrywane pod kątem przydatności na naszym forum.

Tak więc czekamy na Wasze zgłoszenia.
 
 
mariusz
[Usunięty]

Wysłany: 2006-10-29, 20:40   

chcialbym wstawić fotkę ale nie mam pojęcia jak to zrobic :help:
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-10-29, 21:43   

Jeśli chcesz napisac post z fotką kliknij "odpowiedz" (jesli piszesz w istniejacym watku) lub "nowy temat" jesli taki chcesz stworzyć. Pojawi sie podstrona gdzie będziesz mógł wpisac swoją wiadomość (duże okno), niżej zobaczysz napis "załącz plik". Kliknij przycis "przeglądaj", będziesz miał możliwość poszukania na swoim twardym dysku zdjecia jakie chcesz dodać. Gdy je znajdziesz kliknij dodaj załącznik. Program forum ściagnie zdjęcie z Twojego komputera (może to chwilkę potrwać). Jesli bedziesz miał juz wpisana treść postu oraz dołączone zdjęcie kliknij "wyślij" i wszytko gotowe.

Pamietaj, ze zawsze możesz poćwiczyć w dziale "testy", jak wszytko bedzie działać napisz post w odpowiednim dziale.

Pamietajcie! Najlepiej gdy zdjecie mieści się na ekranie, jesli jest większe zmniejszecie je (mozna to łatwo sprawdzić w programach graficznych). Zapisanie go w formacie jpg. znacznie zmniejsza jego wagę. Jesli zastosujecie sie do tych dwóch punktów zdjecie będzie sie napewno poprawnie wyswietlało. ;-)
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-10-29, 21:48   

Mariuszu

Wątek z pomocą przy wklejaniu zdjęć do postów jest juz gotowy i znajdziesz go...

TUTAJ

:-)
 
 
mariusz
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-01, 18:19   

Witam ponownie. Nadal mam(chyba) ten problem z wklejaniem zdjęć, stosowalem sie do Waszych wskazowek, nawet robilem proby na "testach" ale chyba zdjęcia nie wskakują, po wyswietleniu swojego postu widziałem tylko swoj tekst bez fotek.
Dla jasnosci-robilem tak:ODPOWIEDZ,nastepnie wpisalem tekst i w części ZAŁĄCZ PLIK wybałem PRZEGLĄDAJ, po czym wybrałem ze swych obrazów odpowiednią fotke, kliknąłem DODAJ ZALĄCZNIK, chwilę sobie poczytało (a kidy zakończyło w linijce koło PRZEGLADAJ zrobiło sie czysto) i kliknąłem WYSLIJ. Póżniej wyświetlilo mi moj post i tak jak wcześniej wspominalem był w nim tylko tekst.
Czy nadal robię coś żle? Przepraszam że zawracam Wam głowe takimi pierdołami ale obsługa komputera to też nie jest dla mnie chlebem powszednim :oops:
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-01, 18:33   

To jest cytat i jest oń ważny !! Witam ponownie. Nadal mam(chyba) ten problem z wklejaniem zdjęć, stosowalem sie do Waszych wskazowek, nawet robilem proby na "testach" ale chyba zdjęcia nie wskakują, po wyswietleniu swojego postu widziałem tylko swoj tekst bez fotek.
Dla jasnosci-robilem tak:ODPOWIEDZ,nastepnie wpisalem tekst i w części ZAŁĄCZ PLIK wybałem PRZEGLĄDAJ, po czym wybrałem ze swych obrazów odpowiednią fotke,

i do tego miejsca jest ok jak wstawiasz jedną fotkę to nie klikaj na DODAJ ZAŁĄCZNIK tylko na linijkę niżej WYŚLIJ

a jak masz zamiar do jednego postu wstawić więcej fotek to wtedy kliknij DODAJ ZAŁĄCZNIK a następnie przesuń całą stronę do góry zobaczysz że pokazało się drugie okno PRZEGLĄDAJ po czym wybierz ze swych obrazów odpowiednią fotke, klikaj na DODAJ ZAŁĄCZNIK i tak do momętu gdy już wstawisz ostatni załącznik potem kliknij WYŚLIJ
 
 
White_mtb
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-01, 18:52   

ja jak dodaje nawet i jedna fote to klikam na "dodaj załacznik" i potem wyślij -zawsze fotki się wklejają.
 
 
mariusz
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-01, 19:01   

jeszcze raz chcialem dodac załącznik ale pojawil sie komunikat że plik ma za duzy rozmiar , mozna to jakos zmienic?
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2006-11-01, 20:44   

Mariusz.
Wydaje mi się że nie wybierasz pliku do dodania. Sądzę tak po tym, że piszesz o polu koło "wybierz", iż pozostaje czyste. To pole powinno byc wypełnione linkiem do obrazka, zanim naciśniesz przycisk "dodaj załącznik".

Problem prawdopodobnie tkwi w tym miejscu:
jak juz otworzy ci sie okno z listą plików w danym katalogu na twoim kompie, to musisz kliknąć lewą myszą na wybieranym pliku aby go zaznaczyć (wybrać). Potem w tym samym oknie koniecznie musisz nacisnąc istniejący tam przycisk "wybierz"! Okienko z listą plików wtedy się zamyka a w polu koło "wybierz" widać linka do pliku obrazka. Jeśli tego dokładnie tak nie zrobisz to link do obrazka nie wpisze się do pola koło "wybierz". Przycisk "dodaj załącznik" jest sens naciskać dopiero wtedy gdy masz juz w tym polu koło "wybierz" istniejący link do obrazka.

White, masz rację, nie trzeba naciskać "wyśłij" żeby dodać pierwszy załącznik.
Przypominam jednocześnie że opcja "podgląd" nie umożliwia zobaczenia plików załączników !

Mariuszu. Powtórz próbę i powiedz nam czy o to chodziło.
:-)

Niestety mamy oraniczony limit tzw Quoty dyskowej na serwerze i musimy wprowadzać pewne ograniczenia w przesyłaniu plików. Jeśli pojawia się komunikat że zdjęcie jest zbyt dużej pojemności, trzeba niestety zmniejszyć rozmiar pliku. W tym celu najprościej jest posłużyć się dowolnym edytorem zdjęc (np IrfanView) i skorzystac z opcji "zmień rozmiar" lub "zmień rozdzielczość").
 
 
mariusz
[Usunięty]

Wysłany: 2006-11-01, 20:49   

dzięki Olon juz wszystko gra, zdaje sie ze tu chodziło o zmianę opcji w aparacie, zdjęcia nie chciały wchodzić bo mialy zbyt duży format, jeszcze raz dzięki
pozdrawiam
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2006-11-01, 21:28   

Mozna zmienic rozdzielczość w aparacie lub po prostu troszkę popracować nad zdjęciem. Chyba to drugie rozwiązanie jest lepsze, wtedy otwierasz zbyt duże zdjęcie w dowolnym programie garficznym i zmniejszasz je (zapisanie w formacie jpg. już znacznie ogranicza wage zdjęcia)
:-)
 
 
opus13
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-15, 16:50   

Witam
Jestem bardzo zadowolony tylko mam dwa pytanka.

1.Jak mogę zakończyć temat - czy w ogóle wypada napisać - kończę temat i cześć. I co się z tym dzieję, czy on znika a może jest w jakimś archiwum?

2.Pojawia mi się komunikat o nie przeczytanych postach.
Czy mam obowiązek czytać wszystkie nowe posty? jak zaznaczyć, iż post został przeczytany?

Z góry dzięki

I pozdro dla Szefa i Olona :spoko:
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-05-15, 19:02   

Mamy trzech modów i tylko oni fizycznie mogą zamknąć temat. Oczywiście jesli to jest Twój temat to możesz napisać, ze juz wszystko wiesz i uważasz go za wyczerpany.

Posty masz obowiazek czytać wszystkie, a po lekturze dogłębnie przemyslec, jeśli jest taka możliwość wypróbować w praktyce i wyciagając wnioski napisac artykuł opisujący doświadczenie, który zostanie umieszczony na łamach forum. :lol: :lol:

A tak powaznie, jak nie chcesz czytać wszystkich postów to masz opcje "oznacz wszystkie fora jako przeczytane" i już masz czyste konto nieczytanych wiadomości.
Jesli zdecydujesz sie jednak konkretny post przeczytac (i jesteś zalogowany) to zostanie on automatycznie usuniety z listy nieprzeczytanych.

Pozdro dla Qbika, o którym zapomniałeś :beer:
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2007-05-15, 19:09   

Witam :-)

1. Tematy właściwie żyją własnym życiem i tylko w wyjątkowych sytuacjach modowie lub admini blokują je aby nie były dalej kontynuowane (np: gdy atmosfera się zagęszcza tak bardzo że ludzie zaczynają pisac takie rzeczy, których później jedynie żałują :] ). Tak więc nie przejmuj się tym że w Twoim wątku dyskusja trwa nadal i ciesz się że z Twojej perspektywy powiedziano juz wszystko co chciałeś wiedzieć :-) . Oczywiście możesz wszystkim podziękowac za pomoc i oznajmć, że problem uważasz za rozwiązany.

2. Kiedy wejdziesz na podstronę z nieprzeczytanymi wiadomościami, to znajdziesz po prawej u góry , zaraz nad pierwszym tematem, napis "oznacz wszystkie tematy jako przeczytane". Klikając na nim kasujesz z listy nieczytanych wszystkie tematy, których nie czytałeś. Oczywiście nadal są dostępne, tylko że teraz musisz wiedzieć gdzie są i pamiętać że ich nie czytałeś :]
Możesz też oznaczać jako przeczytane, tylko wybrane tematy. Kliknij na dowolną kategorię forum ze strony głównej i zobaczysz listę tematów tej kategorii, oraz ten sam napis, o którym wspominałem wyżej. Różnica polega na tym, że jak go naciśniesz, to oznaczysz jako przeczytane tylko tematy z danej kategorii i tylko one zostaną usunięte z Twojej ogólnej listy nieczytanych. Tak więc jeśli przykładowo nie interesują Cię tematy w kategorii "Narzędzia, donice, akcesoria" to wchodzisz do tej kategorii i naciskasz w/w napis.

Pozdrowienia dla Ciebie
:prosze:

He, he, szefie , żuciliśmy się obaj jednocześnie do pomocy ! :-P
 
 
opus13
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-15, 22:23   

:brawo: to za pomoc

aż drzewko rośnie szybciej :spoko:

Dzięki i pozdro dla Qbika :drunk:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group