Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grab wykopany w maju - problem
Autor Wiadomość
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-05-10, 13:22   

dobra dzieki wielkie za podpowiedzi na pewno sie do nich dostosuju a jesli chodzi o formowanie to moge czekac a i jeszcze jedno pytanie czy jak nastepnej wiosny wsadze drzewko do normalnego gruntu to czy nic sie nie stanie i czy moze to w czyms pomoc ( jesli oczywiscie przezyje swoj terazniejszy kryzys )
 
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-05-10, 13:42   

Dziwne masz podejście. Najpierw wykopujesz do pojemnika, później znów do ziemi. Nie wiem za bardzo co chcesz osiagnąć w ten sposób. Jak chciałes potrzymać drzewko jeszcze w gruncie, to trzeba było je tam od razu wkopac, a nie do donicy ładować.
Z pewnością w grucnie rosliny rozwijaja sie lepiej, choćby dlatego że nie maja ograniczonej przestrzeni dla rozwoju korzeni oraz dlatego, ze ziemia tak szybko nie przesycha. Jak chcesz je wsadzic do ziemi to zrobiłbym to jak najszybciej, po co czekac do nastepnego sezonu. Musiałbyś jednka zrobic to tak, zeby nie naruszyc korzeni. Może to byc trudne bo niedawno przesadzałeś i ziemia jest na pewno luźna.

Może przy braku doświadczenia lepiej odstawic tą rosline na bok i przypominac sobie o niej tylko gdy trzeba będzie podlać ? :-| Chyba...
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-05-10, 14:33   

Teraz skup się na uratowniu rośliny. I nie wsadzaj jej już wogóle do gruntu. Może i będzie rosła wolniej, ale nie będziesz jej drugi raz pozyskiwał i zwiększał liczby okazji do jej śmierci.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
Ostatnio zmieniony przez ogrodnik 2007-05-10, 14:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-05-28, 18:35   

mam dobra wiadomos moje drzewko wciaz zyje pozbylem sie wszystkich lisci zeby miec porownanie czy wypuszcza jakies nowe paki i jak sie okazalo jest ich juz bardzo duzo nowe liscie zaczynaja sie rozwijac a pakow wciaz przybywa bardzo sie ciesz ze udalo mi sie go uratowac i dzieki za pomoc bo to jest rowniez wasza zasluga jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group