Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ligustrum sinesis skręcone liście
Autor Wiadomość
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-12, 20:37   

no dobrze szefie ale przeciez stworzenie swojej mieszanki glebowej nie jest az tak skaplikowane. wystarczy mniec tylko materiły i znac proporcje a na forum było to juz poryszanenaprawde czesto. wiec nie powinno byz kłopotow. chociaz akadama sprawia jeszcze mniej problemow z przygotowaniem podłoza bo wystarczy kupic :P :P :-D
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-05-12, 21:42   

W przypadku jednej rośliny aka wypada lepiej w stosunku do najlepszych mieszanek , bowiem jest tańsza :-o , i nie ma problemu z proporcjami itp. a tańsza dlatego że wystsarczy zakupić jej 1, czy 2 litry i spokój , a mieszankę robimy ze składników często pakowanych w spore wory :-| Ponadto do tego co pisał Szef dodam że zauważyłem iż te uniwersalne ziemie z obi , czy innych centrów są często dość mocno zaprawiane nawozami i to może być przyczyną Twoich problemów , bowiem to naworzenie , które zostało już przeprowadzone , było po prostu zbędne , jeśli masz jeszcze opakowanie po tej ziemi to poczytaj co tam nabazgrali , może będzie wzmianka o nawozie :roll: ;-) :-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Edzia
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-13, 15:59   

Dziękuję za odpowiedzi :-) :spoko:
Ta ziemia z Obi była z jakimś nawozem, pewnie było go za dużo dla mojego ligustra :-| .
Już sobie zamówiłam akadamę, przesadzę go jak tylko dojdzie przesyłka.
Zmieniłam mu też dzisiaj parapet z północno-wschodniego, na południowo- zachodni. Inną ekspozycją niestety nie dysponuję.

Czy ligustra można trzymać cały rok w domu czy na okres wiosenno-letni powinnam go postawić np. na balkonie? Ale wtedy będzie narażony na przeciągi...
hmmm, sama nie wiem....
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-14, 14:25   

Będzie mu lepiej na balkonie, po 15 maja nie będzie juz niebezpieczeństwa przymrozków.

Przeciągi są groźne w domu, kiedy ogrzanej i wilgotnej rołsinie serwujemy nagle strumień zimnego powietrza, na balkonie to po prostu będzie inne środowisko. Trzeba będzie mu znaleźć miejsce słoneczne, ale bez niebezpieczeństwa "usmażenia" na silnym słońcu. I podlewać tak często, jak tego porzebuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group