Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komentarze: Jałowiec pfitzeriana "NEDŻMAN"
Autor Wiadomość
Ruckus 
majster


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2006
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-03-23, 20:36   Komentarze: Jałowiec pfitzeriana "NEDŻMAN"

Tutaj dyskutujemy na temat historii mojego Jałowca Pfitzeriana "NEDŻMAN", którą możesz zobaczyć w wątku Historia drzewka: jałowiec pfitzeriana "NEDŻMAN".

Jeśli masz pytania odnośnie wykonanych zabiegów, chcesz coś doradzić lub po prostu skomentować, to jesteś w odpowiednim miejscu.


======================================================
 
 
lasek
[Usunięty]

Wysłany: 2007-03-23, 21:18   

hej moim zdaniem jak na pierwsze WSTĘPNE formowanie to calkiem niezle brakuje jeszcze tylko jinów i dokladnego ulozenia poszczegolnych pięter drzewka ale to z czasem mi sie osobiscie podoba wybrales fajny front i tylko czekac az zrobisz jiny i uformujesz pieterka i korone:0 pozdrawiam lasek
 
 
Ruckus 
majster


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2006
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-03-23, 21:37   

no to zdięcie jest jakieś :/ dziwne. wyszedł raczej jak krzak w tym świetle a w żeczywistości to stracił sporo zielonego i jest dosyć przejrzysty. jutro zapodam fotke w świetle dziennym. Na Jiny trzeba bedzie poczekać do maja/czerwca no i hmmm zaopatrzeć sie w płyn do jin.
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-04, 18:34   

Naprawdę ładne drzewko ! Tylko niektóre Jinny powinieneś jakoś zaakcentować, jakieś zaostrzenia ułamania ... Gałąź nie pęka równo ... Muszą być ostre, albo wklęsłe. Tak przynajmniej widać na zdjęciu ...
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2007-09-04, 19:23   

naprawdde warte uwagi i bardzo ciekawe :brawo:
 
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-09-04, 20:10   

wow naprawde cool nie ma co elegancja francja byle tak dalej pokłony dla ciebie :prosze:
 
 
 
00seba
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-04, 20:26   

wstępne fotki nie rokowały na coś ciekawego, po tym jak ułożyłeś chmurki wygląda to całkiem przyzwoicie, naprawdę ciekawie, chociaż ja by się skłonił ku formie literackiej, najniżej położoną gałązkę ta z prawej przerobił bym na jina i jeszcze usunął bym tą małą gałązkę rosnącą zaraz nad wygięciem (ułożona jest na wprost do obserwatora)
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-05, 22:36   

Linia pnia nieco przypomina jałowca Romana Bony :)
Fajnie udokumentowane, widac efekty pracy :spoko:
Ostatnio zmieniony przez szef 2007-09-05, 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2007-09-06, 20:02   

Dla mnie bomba.

Bardzo dramatyczna kompozycja, silny ruch pnia w dolnej części. Nie byłyby moim zdaniem tak dobrze zaakcentowane gdyby nie pozostawiona dolna gałąź dlatego żal by mi było przerabiać coś takiego na literata. Jiny masz jeszcze do dopracowania, ale podejrzewam że specjalni zostawiłeś je sobie "na później". I dobrze :-) , nikt nie mówi że drzewko musi powstać z dnia na dzień, od A do Z. Donica z virta, wg mnie będzie dobra.
 
 
Ruckus 
majster


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2006
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-09-06, 22:19   

jiny tak jak mówisz są jeszcze do roboty ale cóż, to bedzie wymagało zakupu frezu i troszku ćwiczeń na kawałkach drewna. Jeść nie wołają więc poczekać mogą. A co do formy to zgadzam się z tobą w 100 % i daleki jestem od przerabiania go na literata. :) POZDR. ;-)
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2007-10-11, 22:14   

No widzę że już frez jest , a i ćwiczenia już za Tobą , o wiele lepiej , jednak na przyszłość pozwól że coś podpowiem , tam gdzie słonko mocno operuje martwe mniej wygniwa i zazwyczaj jest gładkie bez wżerów , jedynym czynnikiem na nie działającym są wiatry , słonko i woda , czyli łagodne , więc powinny być gładsze , jedynie nieco zaokrąglone , natomiast pod spodem , we wnętrzach , w miejscach bardziej zacienionych powstają wżery pod wpływem tychże samych czynników + działanie grzybów , wżery tworzą się dzięki szybszemu wygniwaniu części miękkich drewna , nie przesiąkniętych żywicą , tam gdzie są większe ilości żywicy drewno jest trwalsze , dla przykładu obejrzyj sobie prace Kevina Wilsona i zwróć uwagę na wytknięte prze ze mnie szczegóły :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
gai-jin
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-10, 21:57   

drzewko całkiem przyjemne wg. mnie tylko staraj się robić fotki na jednolitym tłe bo nie wszystko widać dokładnie
 
 
Daniel J. 
dawniej: yoker .pl

Pomógł: 21 razy
Wiek: 44
Dołączył: 14 Mar 2007
Skąd: sieradz
Wysłany: 2008-06-10, 22:08   

bardzo przyjemne drzewko troszke go zapusciles , kiedy bedziesz skubac przyrosty ?
 
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-06-11, 23:06   

wydaje mi się że jest to jedno z lepszych drzewek na tym forum ,oczywiście w gronie początkujących bonsai-owiczów , jednak zastanawia mnie jedna rzecz , czy zastanawiasz się nad zmianą konta nasadzenia , czy może zwyczajnie nie znasz podstawowej zasady fotografowania , czyli fotka idealnie z frontu i na jednolitym tle , sorki , ale świetna drzewko a fotka psuje cały efekt :cry: :roll: :-) ;-)

ADMIN jr: Panowie gai-jin, Daniel J. i Jacku - uważamy, gdzie piszemy odpowiedzi! Nie w HISTORII tylko w KOMETARZACH. Przeniesiono.
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Ruckus 
majster


Pomógł: 1 raz
Wiek: 39
Dołączył: 11 Lip 2006
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-06-12, 13:31   

nie chce sie tu usprawiedliwiać. Naturalnie znam podstawy odnoszące sie do fotografowania drzewek. Fotka była robiona na szybko i dlatego nie ma jednolitego tła. Jeśli chodzi o to że fotka nie jest idealnie od frontu to trafiłeś w sedno. Będę jeszcze zmieniał delikatnie nasadzenie i obracał drzewko w prawą strone względem osi, tak aby front był tak jak na fotce. Jest to jednak sprawa otwarta. pożyjemy zobaczymy. Jak drzewko będzie dobre to i zdjęcia się porządne zrobi :) Pozdr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group