Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
PROSZE O POMOC DLA MOJEGO DRZEWKA
Autor Wiadomość
dacoot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-02, 19:50   

Tak wogóle to jakie mogą być przyczyny tych ciemnych zmian na liściach..?
Widać na zdjeciu powyżej.
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-07-02, 20:14   

Te ciemne zmiany na liściach to może być jakaś choroba grzybowa.Możesz zrobić oprysk profilaktycznie.Nawet jak to nie grzyb,to nie zaszkodzi.
Poza tym radzę wyjąć z tej osłonki.Ona pewnie nie ma otworów?Na zdjęciu widać że szczelnie przylega do doniczki więc powietrze raczej nie dochodzi do otworów w dnie doniczki.poza tym po podlaniu może stać w niej woda.
 
 
 
dacoot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-02, 20:29   

Otwory są w obu donicach,a nigdy nie zdażyło mi sie żeby przeleciała mi woda przy podlewaniu. Co do grzybów to one raczej atakują same liście, a w tym przypadku to rozwija się od gałązek, pozatym one tez przysychają na końcach gdy spadną liście.
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-07-02, 20:58   

dacoot napisał/a:
nigdy nie zdażyło mi sie żeby przeleciała mi woda przy podlewaniu

A powinna.Tylko wtedy masz pewność że cała bryła korzeniowa została nawodniona.W innym przypadku podlewasz tylko górną warstwę, a sam dół (gdzie przecież też są korzenie) ma sucho.
 
 
 
dacoot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-02, 22:19   

To nie wiedziałem, że aż tak mocno trzeba go podlewać..
Może od początku miał za mało wody i dlatego ciągle są z nim problemy..
Troche podlewałem go we wtorek więc czy teraz mam go podlać tak mocniej..?
Możliwe, że przez to gubił liście i przysychał?
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-07-03, 06:18   

Możliwe,choć światła na pewno też miał za mało.
Nikt Ci nie powie czy już masz podlewać - sam musisz wyczuć czy roślina już tego potrzebuje.Dokładniej o podlewaniu poczytaj na forum bo ten temat poruszano już wielokrotnie.
 
 
 
dacoot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-03, 22:51   

Po przeczytaniu kilku postów na forum odnośnie podlewania myśle, że faktycznie mogłem to nie odpowiednio robić.
Pozatym myśle, że problem może tkwić także w podłożu... jest ono dość zbite (a to chyba nie najlepiej) Trzymając za nasade korzeni, wyjąłem całą bryłe korzeniową wraz z ziemią i widać, że wszystko jest cały czas wilgotne i twarde.. Nie ma także żadnego drenażu, a z tego co czytałem to przydałby się.
Może powinienem je przesadzić, zmienić ziemię i doniczke na jakąś bardziej płytką.
Co Wy o tym myślicie..?
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-07-04, 10:12   

Przesadzanie przydałoby się ale o tej porze roku jest ryzykowne.Możesz włożyć do większej doniczki i dosypać nowej ziemi (to nie powinno zaszkodzić roślinie).Wszelkie inne zabiegi,jak np.wymiana całego podłoża to duży stres dla rośliny a Twoja jest słaba i może go nie wytrzymać,zwłaszcza że jest już lipiec.A już na pewno nie przesadzaj teraz do płytszej doniczki bo musiałbyś wyciąć dużo korzeni a to bardzo osłabiłoby roślinę.
Zapewnij jej duuuużo światła i napraw błędy w podlewaniu - moim zdaniem tyle możesz zrobić na chwilę obecną.
 
 
 
dacoot
[Usunięty]

Wysłany: 2010-07-04, 16:31   

Ok, dzięki. Więc narazie dam jej jeszcze spokój i postaram się najpierw odpowiednio ją podlewać:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group