Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
sadzonka Ligustra pomoc
Autor Wiadomość
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-04-21, 11:26   

Trium napisał/a:
zwyczajnie sie cze[iasz jak sie tym interesujesz to powinienes wiedziec o jaki gatunek chodzi a tutaj chcesz nabic tylko postow wiec jak masz pisac nie na temat to nie pisz wcaale
sorki za off topa ale ja rowniez skometyje to co zostalo napisane . popieram Macka ktory napisal ze P.bix-owi daleko do nabijania postow , ten Pan posiada bardzo duza wiedze na temat drzewek , fakt czasami jest nie mily ale przewaznie zawsze wie co pisze i zawsze ma racje . nie masz o co miec do Niego pretensji mnie tez wiele razy "opierniczal" i poprawial i za to mu dziekuje bo dzieki niemu cos sie dowiedzialem i w koncu zrozumialem ze moja wiedza w porownaniu do innych jest niemal niewidoczna . przyjmij to z pokora i naucz sie sluchac krytyki , bo bez tego daleko nie zajedziesz . dobrze ze jest jeszcze ktos na forum kto ma odwage opierniczyc i sprostowac , bo jak by nie to to bylo by dokladnie tak jak pisal Maciek , dowiadywali bysmy sie calkowicie mylnych rzeczy a nie konkretow . jeszcze raz sorki za off-topa
 
 
 
slawekcavan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-21, 20:45   

e chłopaki przecież każdy może źle przepisać :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ostatnio zmieniony przez slawekcavan 2008-04-21, 20:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-04-21, 21:19   

No właśnie przepisać i w dodatku zarzucać komuś, że nabija posty. Wpierw niech sprawdzi ile ten ktoś napisał postów i w jakim czasie, a następnie treść tych postów, bo może się okazać, że porywa się na niewłaściwą osobę, jak w tym przypadku. Tacy ludzie, jak Anna Dorota, Bix, Wog, Jacek Grzelak to starzy wyjadacze w tym temacie, nie mówiąc już o innych dziedzinach związanych z zielenią. Wiedzą na pewno nie dorastamy do nich. Czasami mnie to aż przeraża, ale i zachwyca, bo mogę się czegoś konkretnego dowiedzieć, a nie tylko, że "osoba pode mną" to lubi biegać nago po łące. Zauważcie, moi rówieśnicy, że są to osoby mające dom, rodziny, dzieci a mimo to znajdują czas na to żeby takich wyrostków jak my sprowadzić do parteru i wskazać miejsce w szeregu. I jak nazwiecie pobudki jakimi się kierują :?: Ja czystą pasją.
To jest sztuka bonsai, sztuka wywodząca się z kultury gdzie pokora jest najwyższą wartością obok honoru, a tu ktoś ci staje okoniem, bo mu zwróciłeś uwagę. Nie mówię już, że jest to po prostu nie na miejscu zwracać się tak do osoby starszej. Jak mówi japońskie przysłowie: Nie pójdzie się do przodu bez schylenia karku. I tego się trzymajcie zagniewani młodociani ;-)

Paweł fajnie to brzmi "przeważnie zawsze wie, co pisze i zawsze ma rację" :-) Pozdrawiam i dzięki za poparcie.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2008-04-21, 21:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Trium
[Usunięty]

Wysłany: 2008-05-19, 21:04   

http://img87.imageshack.u...dsc01156nl6.jpg oto teraźniejsza fotka mojej sadzonki uciołem jej wierzchołek i puszcza teraz na boki swoje gałązki teraz tylko poczekac az sie dobrze rozwinie
 
 
Trium
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-03, 15:57   

chcialęm znowu pokazać moją sadzonke ligustra i mojego wiąza (od Jacka Grzelaka polecam) i mam jedno pytanie do Jacka kiedo mogę zacząć formować tą sadzonke??
http://img169.imageshack....dsc01176kt6.jpg
http://img391.imageshack....dsc01192iy7.jpg
P.S przepraszam za cienką jakość fotki ale robiona telefonem
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-06-04, 12:21   

Wiąz Ci nieco pouciekał , staraj się go częściej drutować póki nie ustabilizuje się na mim całkowicie forma . Co do sadzonki to pisałem na privie gdzie masz ciąć i dlaczego , teraz widzisz skutki , górne gałązki porosły silne i stosunkowo zbyt grube do dolnych , stara się budować roślinę piętrowo , a jak jej wielkość i symetria będzie Cię satysfakcjonowała zacznij formować :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Trium
[Usunięty]

Wysłany: 2008-06-04, 17:02   

aha dziękuje serdecznie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group