Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sosna mloda roslina
Autor Wiadomość
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2015-05-14, 16:46   Sosna mloda roslina

Witam, rok temu kupilem w ogrodniczym sosne, 30 cm wysokosci, od wiosny mam na niej biale plamki przypominajace "wate" wyczytalem , ze to sa w 99% welnowce. Mial z Was ktos do czynienia z tym G.... ? Podobno sam oprysk za duzo nie daje i trzeba recznie sie bawic w zdejmowanie tego swinstwa patyczkiem do uszu nasaczonym w wodzie z alkoholem :) jezeli ktos z Was bawil sie ta metoda to prosze o recepture ile alko ile wody i jak poszlo leczenie. Pozdro
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez fiedler1 2015-05-14, 16:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2015-05-14, 18:34   

Ja poradziłem sobie z tym paskudztwem środkiem o nazwie calypso. Przy pojedynczych roślinach można zastosować "fioletowy rum na kościach" rozpuszczony w wodzie tak jak pisałeś. Wlej 0,25 (kieliszek) do szklanki i resztę wypełnij wodą. Potem wystarczy słuchać jak robale śpiewają "Góralu czy ci nie żal" ;-)
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2015-05-14, 23:52   

Takim drinkiem spryskac rosline ? czy tym patyczkiem sie bawic :P szklanka 250 ml ? bo kieliszek kieliszkowi nie rowny :beer:
_________________
Pozdrawiam
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2015-05-15, 09:35   

Idziesz do baru prosisz 1x 25 i szklankę wody, wypijasz najpierw 25 popijasz wodą, uciekasz ze szkłem (masz pewność że to takie szkło) idziesz do sklepu kupujesz denaturat, wlewasz do kieliszka przelewasz do szklanki (musisz też wykombinować wodę) dopełniasz szklankę wodą i bawisz się tym patyczkiem bo pryskać lepiej chemią. Jak już zdejmiesz całe to paskudztwo (oddaj szkło) poproś o napełnienie, wypij i pomyśl po co Ci cała flaszka rumu na kościach jak i tak wyczyściłeś robale patyczkiem. A tak na serio to te wszystkie domowe sposoby są dla tych którzy lubią eksperymentować skutek takich eksperymentów jest różny i tak nie ma pewności po co ten alkohol skoro i tak odparuje. Wiec może jednak lepsza chemia plus mechaniczne usuwanie.
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group