Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ratunku!
Autor Wiadomość
czacza
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-11, 12:04   Ratunku!

Witam.
Wczoraj byłem na uroczystości rodzinnej i moja ciocia miała w pokoju takie oto drzewko


Nie mam pojęcia co to za gatunek.
Powiedziała mi, żebym się nim zaopiekował. Z tego co widziałem to on ma za mało ziemi, bo jak się poruszy drzewkiem to całe się rusza i jest suche. Na szczycie korona ma zeschnięte, opadające liście, a poniżej jeszcze się trzymają ale są twarde i wyschnięte na pieprz. Proszę was o jakąkolwiek pomoc, bo drzewko jet w sumie ładne, ale umiera.


 
 
czarnyfm 
Józek Blak


Pomógł: 7 razy
Wiek: 42
Dołączył: 12 Gru 2012
Skąd: Sułkowice
Wysłany: 2013-08-11, 13:45   

Witaj
jest to Podocarpus zarazie co możesz zrobić to dosypać ziemi jeśli naprawde jest mało , podlewać , obserwować co się dzieje i dużo światła zapewnić
Ostatnio zmieniony przez czarnyfm 2013-08-11, 13:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
czacza
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-11, 14:05   

A maże wywalić ten kamień, bo kamienie też pobierają wodę?
 
 
Rawcio239 
Rafał

Wiek: 34
Dołączył: 22 Mar 2012
Skąd: Dobra
Wysłany: 2013-08-21, 00:57   

Kamienie pobierają wodę, od kiedy tak jest? Jeśli podłoże zostało przesuszone, to nie zaleca się zalewania drzewka. Usuwając kamień z doniczki pewnie byś chciał drzewko przesadzić, a nie wiem czy to odpowiednia pora. Zależy tez ile drzewko ma Twoja ciocia, bo ja przekonałem się ze dużo drzewek z marketów (nie koniecznie bonsai/pre bonsai) jest hodowane żeby ładnie wyglądały i zachęcały klientów, a często usychają np. z nadmiernej ilości nawozu itp. Podlewaj i czekaj na rady mądrzejszych niż ja.
_________________
"Aha, błędów nie popełnia tylko ten, kto nic nie robi"
 
 
 
czacza
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-21, 21:09   

Ja już drzewo przesadziłem. Teraz je tylko podlewam i czekam, bo nic innego mi nie pozostało. Jak coś się zmieni, na pewno was poinformuję.
 
 
aura 

Dołączył: 19 Sie 2013
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2013-08-22, 16:00   

z tym światłem to bym uważał, z wodą również.. Lepiej go zraszać i utrzymywać podwyższoną wilgotność otoczenia iż lać wodę w bryłę korzeniową.
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2013-08-23, 19:33   

aura napisał/a:
z tym światłem to bym uważał, z wodą również.. Lepiej go zraszać i utrzymywać podwyższoną wilgotność otoczenia iż lać wodę w bryłę korzeniową.

:-o z tego co mi wiadomo, rośliny pobierają wodę korzeniami. Oczywiście należy dbać o odpowiednią wilgotność powietrza i nie przelewać.
Ostatnio zmieniony przez armin 2013-08-26, 08:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-08-25, 09:14   

Cytat:
Ja już drzewo przesadziłem

Czy widziałeś (podczas przesadzania) jakiekolwiek jasne (białe) korzonki?
Cytat:
z tym światłem to bym uważał, z wodą również..

Nie jest zalecane pełne słońce ale musi stać w jasnym miejscu. Podłoże tylko lekko wilgotne. Roślina w tym stanie nie pobiera (o ile ma czym) wiele wody.

mod: Posty wprowadzające nerwową atmosferę zostały zmienione lub usunięte. Pamiętajcie, że to hobby ma łączyć, a nie wywoływać kłótnie. Dlatego proszę o unikanie złośliwych zwrotów.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
Ostatnio zmieniony przez armin 2013-08-26, 08:11, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group