Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Poczatki
Autor Wiadomość
przemo784
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-04, 12:56   Poczatki

Witam zostalem wlascicielem drzewka z forum dowiedzialem sie ze jest to prawdopodobnie Ficus retusa co prosze o potwierdzenie przez znawcow
Z forum wyczytalem o podlewaniu nawozeniu i tp
Prosze o podpowiedz w sprawie donicy czy zmienic na wieksza i co dalej z drzewem czy formowac przycinac w jakim kierunku isc
Nie wiem ile ma lat ta roslinka u mnie jest jakies dwa tygodnie
Podsumowując chcialbym sie dowiedziec czy
- przycinac i drutowac jaka technike tu zastosowac
- czy zmienic donice i jaka jest najbardziej odpowiednia
prosze o wyrozumialosc gdyz jest to moje pierwsze drzewko i nie chce go zniszczyc prosze was o rady

IMG_0199.JPG
otot on
Plik ściągnięto 1887 raz(y) 193,33 KB

IMG_0198.JPG
oto on 1
Plik ściągnięto 1881 raz(y) 218,38 KB

 
 
Nephilim 

Wiek: 29
Dołączył: 03 Sie 2013
Skąd: W-wa
Wysłany: 2013-08-05, 02:13   

Widzę, że drzewko z biedronki (przynajmniej w Warszawie tam sprzedają identyczne) :) Mam podobne - moje miało strasznie ciasno, bo drzewko nie zajmuje całej powierzchni tej doniczki(pustka jest wypełniona korą), to po pierwsze, po drugie, przy przesadzaniu zresztą zobaczysz, potwornie śmierdzi zgnilizną, bo doniczka nie ma żadnego ujścia wody.
Nie jestem znawcą, ale mojemu to (tj. przesadzenie, nie mówię o zgniliźnie, bo to, jestem pewny, mu nie pomagało rosnąć) nie zaszkodziło. Posiadaczem swojego jestem już od ponad miesiąca, na PW mogę podzielić się zdjęciami jak wygląda teraz.
Powodzenia... i chciałbym posłuchać co powiedzą znawcy :)
Ostatnio zmieniony przez Nephilim 2013-08-05, 03:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2013-08-05, 14:53   

Strona główna i klikasz w NAJWIĘKSZY :-) napis jaki znajdziesz czyli wyszukiwarka. Wpisz retusa, zaznaczasz posty i kliknij szukaj Znalezionych wyników: 381 między innymi działy: Początki i Przesadzanie i Podłoża. Jest tam niemal wszystko co potrzebne na początek. Ten fikus jest też pieszczotliwie nazywany marchewa i to kolejne 75 wyników. Im więcej poczytasz tym lepiej dla krzaczora.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2013-08-06, 06:18   

Niema co drutować i przycinać, niech sobie rośnie nie jako bonsai tylko jako ciekawostka.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group