Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dąb Hokidahi , Potrzebna pomoc !!!
Autor Wiadomość
WISNIEWSKI12312 
DIEUNDERSTONE

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lip 2013
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2013-07-06, 12:37   Dąb Hokidahi , Potrzebna pomoc !!!

Mam problem, chciał bym uformować bonsai z dębu, drzewko w donicy już 3 rok , na wiosnę przyciąłem gałązki już drugi raz , ale nie widać większych efektów, przycięte gałązki schną i wypuszcza nowe po bokach , chciał bym ukształtować je w stylu hokidachi, Co zrobić żeby wypuścił więcej gałęzi, żeby był wyższy, i jaki styl byście proponowali dla tego drzewka
Proszę o pomoc i z góry dziękuję
P.S. Drzewko ma dwa pnie, jeden suchy, dodaje zdjęcie w załączniku : wysokość drzewka 20cm , grubość pnia 1,5 cm
 
 
WISNIEWSKI12312 
DIEUNDERSTONE

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lip 2013
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2013-07-07, 14:30   

Widzę że nikt nie chce mi pomóc, dla mnie jest to bardzo ważne , nie wiem dla czego nie wypuszcza więcej gałęzi, czy coś robię nie tak ? wcześniej ukształtowałem sosnę , jabłoń i wiąz drobnolistny , wszystko było OK, proszę o pomoc :help:
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-07-07, 18:23   

Daj mu rosnac ... przesadzisz go do wiekszej doniczki ?? moze lepszej mieszanki ?? wyglada mizernie...
_________________
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez fiedler1 2013-07-07, 18:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2013-07-09, 06:44   

No niestety za smucę Ciebie, to jest "witka" nie materiał na bonsai, no może za 10 lat jak posiedzi w gruncie. Dąb ma być dębem, "gruby, wielki, popatrz na zdjęcia naszego Bartka, najstarszy dąb w Polsce(padł), grubaśny na dole(neberi), a to wykałaczka i jeszcze schnie. Bonsai z dębu to powiedzmy drzewko metrowe może 2 metrowe i donica bardzo duża.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
WISNIEWSKI12312 
DIEUNDERSTONE

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lip 2013
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2013-07-24, 22:36   

Dzięki wam , mam tylko pytanie, dla czego nie chce wypuścić więcej gałęzi ? I po co ma siedzieć w gruncie 10 lat ?, równie dobrze może siedzieć w doniczce , mam go 3 lata , na nic nie choruje, liście ma zdrowe , korzenie również , proszę o odpowiedź :help:
 
 
Pit-B 
Piotr Brożek


Pomógł: 8 razy
Wiek: 46
Dołączył: 16 Maj 2007
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-07-25, 07:08   

Najprościej rzecz ujmując, będziesz go miał w doniczce kolejne trzy lata i będzie wyglądał tak samo.
_________________
Piotrek
http://www.kwiatyagnieszki.pl/
 
 
wro_bel 
Przemysław Gąsior


Pomógł: 4 razy
Wiek: 40
Dołączył: 30 Sie 2010
Skąd: Rokietnica
Wysłany: 2013-07-25, 08:48   

W gruncie będzie szybciej rósł - to tak w skrócie, a szczegóły znajdziesz w internecie i literaturze.
_________________
Mój blog
 
 
WISNIEWSKI12312 
DIEUNDERSTONE

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Lip 2013
Skąd: Ciechanów
Wysłany: 2013-07-25, 21:54   

Chyba tak zrobię , wsadzę go do gruntu, niech rośnie , dzięki wielkie za pomoc wszystkim :prosze: . Mam tylko nadzieję że w przyszłości zrobię z niego Bonsai .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group