Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co to za gatunek?
Autor Wiadomość
Ciastek 
Bartek Lenartowicz

Wiek: 28
Dołączył: 05 Sty 2013
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-12, 17:07   Co to za gatunek?

Witam. Jestem początkującym i chciałbym się dowiedzieć co to za gatunek. W Leroy Merlin kupiłem drzewko i nie potrafię rozpoznać gatunku. Jeżeli ktoś ma takie samo drzewko lub zna się na nim proszę o kilka wskazówek na temat hodowli.

Zdjęcia

http://www.fotosik.pl/pok...53e802b118.html

http://www.fotosik.pl/pok...7815c553b9.html

Z góry dziękuje
 
 
 
peper50 
Bartłomiej Olejnik


Pomógł: 40 razy
Wiek: 36
Dołączył: 31 Lip 2009
Skąd: Radomsko/Częstochowa
Wysłany: 2013-01-12, 17:14   

Pieprzowiec chiński.
_________________
"Jeżeli chcesz się napić wody
musisz to zrobić sam.
Żaden opis wody
nie zastąpi ci jej."

http://bartlomiejolejnik.blogspot.com
 
 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2013-01-13, 11:24   

Witam,

Ciastek, mogłeś przeszukać trochę forum. Według mnie mamy dużo informacji na temat pieprzowca chińskiego, jeżeli porównać z innymi źródłami na temat tego drzewka w polskim internecie.

Zobacz co znalazłem tutaj.

Ja sam czytałem tutaj o pieprzowcu jak szukałem informacji na jego temat.

Nie trzymam się jednak w pełni rad tam podanych. Mieszanka glebowa jest z przewagą ziemi. Podlewam przez zanurzanie, kiedy gleba jest sucha (czasem nawet dopiero, kiedy liście zaczynają pokazywać objawy braku wody - więdną). Drutowanie, przycinanie, itp. stosuje jak w wyżej danym linku o pieprzowcu. Według mnie nie lubi przenoszenia.

Drzewko rośnie pięknie. Teraz w UK naprawdę nie ma słońca a drzewko bardzo ładnie rozwija się na parapecie. Od wiosny do późnego lata ma się wręcz świetnie (cięcia dwa razy w tym okresie). Jesień/zima rośnie na tyle, że wymaga przycięcia na wiosnę. Na jesień/zimę gubi kilka pojedynczych listków.

Wbrew temu co czytałem drzewko dobrze znosi wszelkiego rodzaju prace, których wymaga. Zobacz z czym poradził sobie mój pieprzowiec w tym linku. Warunkiem przetrwania i dobrej kondycji, jest pozostawienie drzewka w spokoju na kilka tygodniu po wszelkich zabiegach.

Przeczytaj wątki, które podałem i jak masz pytania to pisz. Chętnie pomogę, bo zależy mi na wymianie doświadczeń o tym gatunku, gdyż nie ma dużo informacji popartych doświadczeniem na temat pieprzowca.

Pozdrawiam
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group