Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
carmona drobnolistna
Autor Wiadomość
malutka 

Dołączyła: 11 Lis 2012
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-03, 18:01   carmona drobnolistna

Witam,

Poszukuję informacji czy carmona też powinna być zimowana, bo gdzieś mi się już obiło,że tak, zatem może jakieś rady od osób posiadających ten gatunek. Jestem początkująca zatem nie wszytko jeszcze wiem :-D
_________________
Lena
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-12-03, 18:20   

Niemal każde drzewko potrzebuje odpoczynku. Może to Ci pomoże:
http://www.przyjacielebon...opic.php?t=5520
 
 
malutka 

Dołączyła: 11 Lis 2012
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-03, 18:48   

armin napisał/a:
Niemal każde drzewko potrzebuje odpoczynku. Może to Ci pomoże:
http://www.przyjacielebon...opic.php?t=5520

Ok, to już wcześniej czytałam. A jeśli nie mam werandy, ani dostępu do piwnicy ze swiatłem to może być balkon? Przy temperaturze ujemnej będzie mieć jakąś osłonę(widziałam kilka przykładów tu na forum). I podlewanie raz na 3-4 tygodnie? W takim razie, jaką mam pewność,że nawet przez to pudełko mi nie zmarznie. A co jeśli ma nadal liście?
_________________
Lena
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2012-12-04, 00:09   

chej malutka , czy przypadkiem nie pomyliłaś carmony z wiązem ? Nawet nie myśl o jej zimowaniu , a wręcz staraj się ja chronić zimą nawet przed zimnymi podmuchami powietrza z zewnątrz podczas wietrzenia mieszkania :-o ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
malutka 

Dołączyła: 11 Lis 2012
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-04, 18:12   

Jacek Grzelak napisał/a:
chej malutka , czy przypadkiem nie pomyliłaś carmony z wiązem ? Nawet nie myśl o jej zimowaniu , a wręcz staraj się ja chronić zimą nawet przed zimnymi podmuchami powietrza z zewnątrz podczas wietrzenia mieszkania :-o ;-)
To co wyczytałam w podanym przez armin linku, to pisze, że właściciel wywozi carmonę na werandę do mamy. Zatem co mam robić, potrzebuję jednoznacznej odpowiedzi, nie chcę jej stracić, a jakoś się trzeba uczyć
Mogę:
a) wynieść w plastikowym przezroczystym pojemniku(z dostępem powietrza i światła) na balkon,obsypać styropianem i dać do środka termometr,żeby kontrolować temp. , podlewanie raz na 3-4 tyg

b)zostawić tak jak teraz pod oknem z dostępem słońca,bez przeciągu i kaloryfera, doniczka wsadzona w kermazycie, co daje wilgoć, podlewanie jak wyschnie. Zakładam, że te kilkanaście liści nie spadnie, a od marca jak dzień się wydłuży zacznie się rozwijać.

Help... :help:
_________________
Lena
 
 
nandu 
Lena


Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 12 Cze 2009
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-04, 18:22   

Nie mam wprawdzie karmony, ale balkon absolutnie odpada. Taj jak napisał Jacek na balkonie zimą padnie. Pozostajje Ci druga opcja.
Ostatnio zmieniony przez nandu 2012-12-04, 18:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2012-12-04, 22:53   

wystarczy pomyśleć , to jest typowy indoor , czyli roślina tropikalna zaadoptowana do naszych mieszkań , a więc okres spoczynku jako taki jej nie dotyczy , zimą bardzo źle znosi niedobór oświetlenia i zmienne warunki wilgotnościowe w naszych mieszkaniach i bardzo szkodzą takiej osłabionej roślinie zimne przeciągi .
Tak jak wspomniała Nandu 2 opcja jest dobra , lecz uważaj na stopień wilgotności w glebie nie możesz dopuścić do przesuszenia i jednocześnie nie zalewaj drzewka nadmiernie
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
malutka 

Dołączyła: 11 Lis 2012
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-12-05, 22:23   

Super, szczerze przyznam bardziej mnie cieszy ta opcja, niż drzewko zimą na balkonie ( bo czuje,że bym o nim zapomniała). Zatem wiem czym kierować się przy zakupie w przyszłości kolejnych ;P . Dziękuję wszystkim za dobre rady ;]
_________________
Lena
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group