Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Całkiem ciekawe Marketsai ...
Autor Wiadomość
greg 
Grzegorz Koszelnik

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 16 Sty 2010
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-24, 22:10   Całkiem ciekawe Marketsai ...

Chciałem się podzielić z Wami fotkami mojego ostatniego zakupu. W obi za 49 zł kupiłem bonsai gatunku "bonsai outdoor" :) Tak naprawdę jest to jakaś drobnolistna odmiana bukszpanu i skusił mnie ładnym pniem, bardzo ciekawą korą i szerokim nebari (obwód 17cm). Myślę, że to ciekawy materiał na niewielkie bonsai (18cm wysokości) i dowód na to, że za stosunkowo niską kwotę można znaleźć coś ciekawego nawet w markecie ...

Był bardzo gęsto zarośnięty i spodziewałem się, że w połowie drzewka zastane płaską ranę po cięciu. Jednak po przerzedzeniu korony okazało się, że konary naturalnie zwężają się ku górze i praktycznie nie ma śladów większych ran po cięciach.

Nie wiem jak wy ale ja jestem nim zachwycony :)

IMG_0380.JPG
Plik ściągnięto 4801 raz(y) 81,26 KB

IMG_0391.JPG
Plik ściągnięto 4801 raz(y) 80,19 KB

IMG_0392.JPG
Plik ściągnięto 4801 raz(y) 74,63 KB

 
 
Darol87 
Kamil Darol


Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 29 Mar 2009
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2012-05-24, 23:26   

Twój nowy nabytek to bukszpan harlanda (Buxus harlandii). Sympatyczne drzewko.
 
 
 
slam666 
Marcin S.


Pomógł: 6 razy
Wiek: 46
Dołączył: 07 Sie 2010
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2012-05-25, 06:27   

Ciekawy okaz, miejmy nadzieję że nie przyniosłeś razem z nim innych nieproszonych gości, jak to z marketowcami czasem bywa. Oby rosło zdrowe ku uciesze właściciela :)
_________________
Fan Bonsai...na starcie.
 
 
MaciekMM 
Administrator


Pomógł: 38 razy
Wiek: 50
Dołączył: 14 Kwi 2012
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2012-05-25, 11:05   

No faktycznie wygląda baaardzo fajnie a znając życie to foty nie w pełni oddają rzeczywisty wygląd. Więc jak znajdziesz chwilkę to zapodaj jeszcze foty tego nebari :-) Powodzenia.
_________________
Pozdrawiam Cię Gość
Maciej Pietrzak
 
 
fiedler1 
Wojtek Fiedler

Wiek: 36
Dołączył: 03 Gru 2011
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-05-25, 19:15   

Pieniek fajny ... ale bukszpan jako bonsai do mnie nie przemawia... bynajmniej w tej postaci troszke nudna ta korona. Oczywiscie nie mi sie ma podobac tylko Tobie :)

Pozdr.
_________________
Pozdrawiam
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2012-05-25, 23:07   

Bukszpan tej odmiany jest w miarę przyjemnym materiałem do formowania. Ma również jedną wielką zaletę - fakturę pnia. Twój wygląda ciekawie, ale tylko wizualnie. Zdecydowanie brakuje w nim proporcji, a jeśli zechcesz to zniwelować - zostanie niewiele zieleni. Z reguły zdjęcia nie oddają dobrze wyglądu rzeczywistego (wnętrza korony) więc radziłbym zaliczyć jekieś spotkanie bądź skontaktować się z jakimś Twoim ziomalem "siedzącym" w temacie. W Krakowie z tego co wiem masz Grzegorza Sowińskiego.
 
 
greg 
Grzegorz Koszelnik

Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 16 Sty 2010
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-28, 20:43   

Dzięki za komentarze i rady. Na razie nie zamierzam z nim nic robić, no może poza przycinaniem na zasadach podobnych do żywopłotu :) Nie mam ani konkretnego pomysłu na samodzielną prace ani czasu na warsztaty. Zostawię go żebym oswoił się z balkonem, a mi w międzyczasie może coś się przyśni... Poniżej zbliżenie nebari zgodnie z prośbą.

IMG_0400 foum.jpg
Plik ściągnięto 4656 raz(y) 96,27 KB

 
 
TigerStyle 
Piotr


Pomógł: 11 razy
Wiek: 44
Dołączył: 24 Sie 2010
Skąd: Bournemouth
Wysłany: 2012-05-29, 23:05   

Według mnie ten bukszpan to naprawdę fajny materiał. Bonsai nawet. Jednak z tego co się orientuję nebari to struktura korzeni powyżej gleby a nie samego pnia drzewa :-)

Pozdrawiam

PS
Naprawdę dobre rady w wątku.
_________________
"You must think first, before you move"
www.piotrluczak.pl
Ostatnio zmieniony przez TigerStyle 2012-05-29, 23:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kinkonga 

Dołączyła: 17 Cze 2012
Skąd: Kalisz
Wysłany: 2012-06-18, 22:01   

"Był bardzo gęsto zarośnięty i spodziewałem się, że w połowie drzewka zastane płaską ranę po cięciu."

Gratuluję. Ja dzisiaj obleciałam tego typu markety żeby znaleźć coś w miarę taniego na pierwszy materiał szkoleniowy. Wszystkie poniżej 100zł właśnie tak zostały potraktowane, niektóre powyżej także.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group