Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jałowiec #2
Autor Wiadomość
sain1 

Dołączył: 17 Paź 2010
Skąd: delacruz
Wysłany: 2011-10-15, 14:16   Jałowiec #2

Cześć
Chcialbym przedstawić Wam jałowce zrobione przeze mnie i kolege z forum. Zakupione w szkółce drzew i krzewów.Przeznaczone do dalszego formowania za powiedzmy 2 lata. W tym temacie przedstawiam drugiego jałowca. Zdjęcia frontu prezentuje jako pierwsze. Dziekuje za wszystkie sugestie :)
 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2011-10-16, 10:43   

Widać sporo błędów. Przede wszystkim należało się rozglądnąć za lepszym materiałem. Ten oprócz ruchu pnia nie wyróżnia się niczym szczególnym. Przede wszystkim brak nebari i prawie nie widać zwężenia pnia. Jeśli chodzi o samo formowanie - szkoda, że nie ma zdjęcia zrobionego przed pracą, ale przypuszczam, że wyleciało sporo zielonego. Jeśli tak, to nie ten termin. Sama koncepcja wydaje się prawidłowa, jednak mam kilka uwag. Przyjmując za punkt wyjścia zdjęcie pierwsze (optymalny front) - gałąź nr 1 wychodzi z wewnętrznej strony łuku. Gałąź nr 2 jest najwyżej, a mimo to jest najgrubszą. Gałąź nr 4, z której jest wyprowadzony wierzchołek całkowicie psuje linię pnia, co widać wyraźnie na zdjęciu nr 3 (spróbuj w paincie poprowadzić linię pnia i wymaż całą resztę, zobaczysz o co mi chodzi). Moim zdaniem, w tej sytuacji lepszym rozwiązaniem byłoby wyprowadzenie wierzchołka z gałęzi nr 3. Podejrzewam, że przed pracami było więcej zieleni. Jeśli tak, to osobiście całość oparłbym na gałęzi nr 1, a całą resztę powyżej bym usunął. Oczywiście nie teraz lecz wiosną, a drutowanie, po mocnym dokarmianiu - za rok.
 
 
sain1 

Dołączył: 17 Paź 2010
Skąd: delacruz
Wysłany: 2011-10-16, 13:10   

Dziekuje za uwagi. Oba materialy przedstawione przeze mnie byly i tak najlepsze ze wszystkich jakie byly w szkolach, niestety ciezko teraz o dobry material. Zieleni rzeczywiscie zostalo troche usuniete, jednak zakladam ze na wiosne material sie bardoz zagesci. Co do uwag to rzeczywiscie pierwsza galaz jest prawie na luku od wewnwtrznej czesci ale niestety nei dalo jej narazie inaczej poprowadzic. Gałąz 2 rzeczywiwscie jest najgrubsza, ale w przyszlosci zostanie zakryta przez zielen bo tylko z nia moglem wstepnie uformowac "pięterka" jezeli sie to nei uda to najprawdopodobniej wyleci. Wiem , ze przed tym drzewkiem jescze duzo pracy ale mysle ze na to jaki jest to material i tak duzo z niego wyciagnelismy, a efekty bedzie widac moze za kilka lat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group