Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Fuksja
Autor Wiadomość
Kosmo
[Usunięty]

  Wysłany: 2006-09-22, 13:24   Fuksja

Witam serdecznie !
Mam kilka pytań odnoście fuksji. A więc:
1) Jak dawkować wodę ??
2) W jakiej ziemi najlepiej się czuje ??
3) Czy potrzebuje wilgotne powietrze ??
4) W jakich temperaturach się czyje najlepiej ??

Pozdrawiam i proszę o odpowiedzi.
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-22, 13:57   

Fuksja obejmuje około 100 gatunków może coś bliżej, jakaś fota !!

1.Podlewanie umiarkowane, nie dopuszczamy to przeschnięcia korzeni
2.Mieszanka perlitu, ziemi ogrodowej i ziemi do wysiewu.
3.Średnia wilgotność powietrza.
4.Fuksja ogrodowa wytrzymuje temperatury do -15C* latem miejsce w półcieniu.
 
 
MarcinM
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-22, 15:04   

No daj lepiej fotke.
Ja moje fuksje(a jest ich kilkanascie) trzymam w piwnicy, niestety tej zimy było okno otwarte i... 30% padło, a wszystkie mały obumarłe gałęzie. Dlatego nie polecam zimować w niskich temperaturach.
 
 
Kosmo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-25, 15:01   

Przepraszam za tak długie oczekiwanie za zdjęciem ale nie posiadam aparatu ale postaram się jak najszybciej wkleić zdjęcie.
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-25, 18:56   

Czekam i się niecierpliwię bo też mamchrapkę na tę roślinę.
 
 
PatrykRadulak
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-25, 19:56   

Tak fuchsia i na mnie robi wrażenie, ale tylko do jednej mam sentyment, a w zasadzie do wszystkich które kwitną z przewagą bieli. Na ogrodzie mam, taką która kwitnie na czystą biel. Zaczynam jej formowanie dopiero za rok. Ale o tym, że fuksję znoszą temperaturę -15C słyszę pierwszy raz. Fuksję wymagają chłodnego (zimą 15C) miejsca, osłoniętego przed ostrym słońcem. Względna wilgotność powietrza nie powinna spaść poniżej 50%, w przeciwnym razie ucierpią na tym pąki. W trakcie podstawowego sezonu wegetacyjnego należy obficie podlewać, zimą stosownie do temperatury. Nadmiar wody lub syche powietrze to potencjalne przyczyny utraty liści i kwiatów. Fuksję wymagają dużo substancji pokarmowych, dlatego jako bonsai muszą być specjalnie uprawiane. Doniczkę docelową, w której rośnie fuksja wsadzamy na czas niewystawowy do większej doniczki wypełnioną wysokowaartościowym podłożem do fuksji, tak żeby krawędź mniejszej donicy była pod podłożem. Fuksja wypuści korzenie wyrastające poza doniczkę docelową i nimi będzie czerpała substancje pokarmowe niezbędne do obfitego kwitnienia. Należy uważać na szarą pleśń i mszyce dlatego proponuje oprysk profilaktyczny.
 
 
Qbik
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-25, 20:13   

Przykro mi ale nie mogę odnależć źródła w którym to wyczytałem. Ale się postaram.
 
 
Kosmo
[Usunięty]

Wysłany: 2006-09-28, 22:16   

Lada dzień powinno pojawić się zdjęcie
 
 
BG
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-10, 23:47   

Kosmo napisał/a:
Lada dzień powinno pojawić się zdjęcie

3 lata minęły :roll:

Posiadam ponad 4 letnią fuksje (odmiana "Dolarprinsess"). Dostałem ją pół roku temu, odrapaną i pokaleczoną, ale wyleczoną po taku szkodników. Od razu przerobiłem w kierunku bonsai. Kilka refleksji...
1. Jeśli drutować to od razu młode gałązki gdyż szybko drewnieją.
2. ...w związku z tym stosować cieńki drut, zwłaszcza że ławiej go układać bez uszkodzenia liści.
3. Po odrutowaniu gałązki, jeśli mamy co do niej plany dalszego rozrostu na długość, polecam zostawić nadmiar drutu i conajwyżej podwinąć. Przy szybko rosnącej fuksji jest to racjonalne rozwiązanie, bo potem wystarczy regularnie dowijać drut na nowych przyrostach. A nowe drutowanie przy kruchych liściach nie jest łatwe.
4. Fuksje wystwiane na wiosne do ogrodów ustawiane są w cienistych miejscach ponieważ bezpośrenie słońce je pali. W domowych warunkach musi jednak stać tuż przy oknie, najlepiej południowym. W przeciwnym przypadku mamy nieciekawe wydłużone międzywęźla i nieco większe liście.
5. Fuksja która ma światło głównie z jednej strony powinnna być regularnie obracana, poniewąż liście szybko ustawiają się ku słońcu, co psuje efekt.
6. Pojawiające się pąki kwiatowe usuwać na bierząco by roślina wykorzystywała swój potencjał na rozroście niż na ozdobnikach... Chociaż ja pozwalam zostawić jej 1-2 kwiaty. Śliczne :-P
7. Podłoże półprzepuszczalne. Źle znosi przesuszenie podłoża.
Ostatnio zmieniony przez BG 2009-07-10, 23:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
JurasM_PL 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Lut 2009
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2011-09-12, 15:06   

Jeżeli możesz zamieść zdjęcie swojej fuksji - bo też zastanawiam się nad uprawą tego gatunku ale jako bonsai zbyt wiele ich nie ma.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group