Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ficus benjamina
Autor Wiadomość
Sandomierzanka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-22, 10:47   Ficus benjamina

Temat dotyczy ficusa benjamina. Nie mam pomysłu, co z nim zrobić. Kiedyś go związałam, żeby zrósł się w jeden pień, ale gdy wysuszone gałązki ze środka tego ficusa musiałam przyciąć, okazało się, że nie zapowiada się ciekawie... :-/ Myślałam, czy podzielić te gałęzie na dwa pęki i jedną wspólną gałązką je połączyć, czy znowu go związać i pozaginać, żeby wyglądał na niższego... On jest zwyczajnie za wysoki... Może gdyby nie był tak rozrośnięty u góry, to by coś z tego było, ale nie mogę mu tej góry przyciąć, bo nie ma żadnych liści niżej, żeby miał jak żyć. Nie umiem zbytnio tłumaczyć przez komputer, ale mam nadzieję, że ktoś mi doradzi co mam z nim zrobić...

TUTAJ i TUTAJ ficus, o którym mowa w temacie

Dodaję jeszcze TUTAJ zdjęcie mniejszego ficusa.
Ostatnio zmieniony przez Sandomierzanka 2011-08-22, 10:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mirek Drabent 


Pomógł: 16 razy
Wiek: 63
Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Głogów
Wysłany: 2011-08-22, 21:30   

Można obciąć fikusa nawet bardzo mocno (na wiosnę) odbije z uśpionych pąków lecz nie zawsze pąki pojawią się w miejscach w których nam najbardziej zależy.
_________________
Pozdrawiam!
 
 
slayer74 
Robert

Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 01 Mar 2007
Skąd: FZI 1974-West Poland
Wysłany: 2011-08-22, 22:36   

sorry za jakość wirtualnego bonsai ale pisze z pracy na starym sprzęcie i programach typu stary paint też zmęczenie na nocce robi swoje no i to jest jeden z pierwszych moich virtuali
ten mały bonsai (3 zdjęcie) nadaje sie na mame bonsai lub coś trochę wiekszego, można jeszcze spróbować trochę powiginać główny pień





jesli chodzi o pierwszego ficusa proponuje coś w stylu dwóch pieńków lub półkaskadę lub kaskadę





Ostatnio zmieniony przez slayer74 2011-08-22, 23:00, w całości zmieniany 9 razy  
 
 
Sandomierzanka
[Usunięty]

Wysłany: 2011-08-23, 10:35   

Dzięki Wam. Slayer, dziękuję, że walczyłeś ze zmęczeniem w nocy dla mnie. :-D
Myślałam, że przerzuciłam wszystkie fotki w internecie, ale tych zdjęć jeszcze nie widziałam. Chyba mam pomysł, ale muszę jednak poczekać do wiosny, nie chcę, żeby padł. :-P
 
 
slayer74 
Robert

Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 01 Mar 2007
Skąd: FZI 1974-West Poland
Wysłany: 2011-08-23, 14:51   

nie ma za co, kilknij że ci pomogłem. wujek google potrafi znaleźć super fotki bonsai, flimiki itp. jesli sie odpowiednio zrobi zapytanie po polsku, angielsku lub japońską nazwą stylu plus gatunek warto wpisać nazwe po łacinie. też będę robił ficusa coś na styl tego ostatniego zdjecia też bedzie miał łączone pieńki. jest dość wysoki ma ok. 80cm a znajomi dla których go robię mówili żeby go ciachnąc o połowę bo nie chcą takiego dużego. dostali go w prezencie od swojej rodziny której ten ficus sie znudził
Ostatnio zmieniony przez slayer74 2011-08-23, 14:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Evik 

Dołączyła: 03 Cze 2013
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-03, 23:06   

Jestem posiadaczką kilkuletniego ficusa benjamina. Drzewko się porządnie rozrosło i nie mam pojęcia jak je przyciąć żeby nabrało ładnego kształtu. Czy jest mi ktoś w stanie podpowiedzieć co powinnam zrobić? :)



 
 
armin 
Armin Niewiadomski

Pomógł: 34 razy
Wiek: 56
Dołączył: 19 Lis 2007
Skąd: Swarzędz
Wysłany: 2013-06-04, 06:34   

Masz kilka cienkich gałązek wyrastających z grubego uciętego pieńka. W tej sytuacji jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje mi się bardzo mocne skrócenie każdej gałązki. Spowoduje to wypuszczenie pędów bocznych, a to z kolei umożliwi Ci uformowanie fikusa na kształt drzew liściastych rosnących samotnie na polu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group