Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Carmona microphylla
Autor Wiadomość
cfmoto500
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-07, 17:45   Carmona microphylla

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam na imię Łukasz i jestem świeżo upieczonym opiekunem Carmony w związku z tym że nigdy wcześnie nie miałem do czynienia z tego typu roślinami, a wiedza moja opiera się tylko na informacjach znalezionych w sieci które jednak są zbyt małe mam kilka pytań do doświadczonych bonsaistów związanych z moją carmoną.
Dodam że carmone trzymam na razie na półce 3m od okna z uwagi na to iż jest zima i nie chce aby grzejnik negatywnie wpłynął na stan mojej nowej roślinki. Podlewam ją wodą w ilości ok 50 ml dziennie w zależności od tego jak wygląda ziemka, wodą przegotowaną z tego co wyczytałem taka jest lepsza. 1x dziennie zraszam ją wodą.
Mam ją od kilku dni.

1. Jak wizualnie oceniacie stan mojej Carmony
2. Co powinienem zrobić aby było lepiej.

O to kilka zdjęć


 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-12-07, 17:52   Re: Carmona microphylla

cfmoto500 napisał/a:
Dodam że carmone trzymam na razie na półce 3m od okna z uwagi na to iż jest zima i nie chce aby grzejnik negatywnie wpłynął na stan mojej nowej roślinki. Podlewam ją wodą w ilości ok 50 ml dziennie w zależności od tego jak wygląda ziemka,

Przede wszystkim więcej światła - może i grzejnik wpłynie negatywnie na roślinę,ale za to trzymanie jej zimą kiedy jest mało światła 3m od okna na pewno ją zabije.
I podlewaj obficiej ale rzadziej.
Wiem że są to bardzo ogólne porady,ale wątpię czy komuś zechce się pisać bardziej szczególowo na temat który jest naprawdę podstawą a poza tym był wielokrotnie poruszany na forum - wystarczy poszukać.
 
 
 
cfmoto500
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-07, 18:07   

Ziemia nie jest sucha gdy przyłożę palec to czuje że jest mokro więc nie chce przedawkować z wodą. A co sądzisz o przesadzeniu jej na wiosnę trochę korzeni tam wystaje z tego otworu.

Carmona ma -+ 19cm wyskości od góry doniczki do wierzchołka
A doniczka ma wymiary 14cm x 9 cm grubości ma 4cm
Ostatnio zmieniony przez cfmoto500 2010-12-07, 18:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
slowikp 
Paweł Słowikowski

Pomógł: 28 razy
Wiek: 56
Dołączył: 06 Lip 2007
Skąd: Bońki k\Płońska
Wysłany: 2010-12-08, 07:16   

Dążysz do zabicia roślinki. Pierwsze to ciemnica, drugie to ją utopisz.
_________________
LUDZIE MYŚLCIE TO NIE BOLI
 
 
cfmoto500
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-08, 09:58   

Czy są tu na tym forum ludzie z doświadczeniem ?
1. jeden pisze ,,I podlewaj obficiej ale rzadziej."
2. A dugi pisze ,,Dążysz do zabicia roślinki. Pierwsze to ciemnica, drugie to ją utopisz"

Przy waz to można dostać pomieszania światów.
 
 
radosai 
Radosław K


Pomógł: 4 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Lip 2010
Skąd: uk
Wysłany: 2010-12-08, 11:58   

Witam.
Dwie sprawy. Zabijasz bo karmona ma za ciemno. Te 3 m to zdecydowanie za ciemno równie dobrze by było wsadzić ją do szafy. Ten sam rezultat. Jeżeli roślina ma za ciemno i w dodatku wyczuwasz że ma mokro to ją utopisz. Roślina nie przerobi w ciemnościach wody którą ma w doniczce. Szybciej zaczną gnić korzenie a wtedy będziesz mógł powiedzieć że byłeś właścicielem Karmony. A koledzy dobrze piszą. Bez względu na na wielkość rośliny przesadź ją na wiosnę, ale przygotuj doniczkę do tego przesadzania, wyczesz tą marketową ziemię z korzeni.
Pzdr Radek K.
_________________
"Delicate Branches
Roots caress a simple pot
White blossoms shimmer
The essence of all forests
Lives here in one small tree"
- Matsuyama Mokurai
Ostatnio zmieniony przez radosai 2010-12-08, 12:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ItalianCopper 
Mateusz


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Sie 2010
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-12-08, 12:20   

Z podlewaniem chodzi o to, żeby podlewać rzadziej, czyli dopiero wtedy gdy wierzchnia warstwa ziemii przeschnie, ale obficiej, tak, żeby woda zaczęła wypływać otworami drenażowymi. Wtedy roślina nie powinna zostać ani przelana ani przesuszona. Jak ma wilgotną ziemię to znaczy, że ma wodę, więc podlewać nie musisz, nie bądź nadopiekuńczy bo to najczęściej prowadzi do zabicia rośliny, codzienne kombinowanie jak tu ją uszczęśliwić na siłę.
_________________
Jeżeli nie wiesz co to jest baner reklamowy zapraszam do zapoznania się z ofertą drukarni wielkoformatowej.
 
 
cfmoto500
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-08, 13:15   

Przeniosłem ją na okno i pod nią ustawiłem tackę z wodą żeby zapobiec ciepłu z grzejnika (oczywiście donica nie do styka się z wodą).
Dzięki za rady. I sorry za moją lekką nerwowość :oops:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group