Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ficus gingseng relacja :)
Autor Wiadomość
lolaszek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-05, 17:09   Ficus gingseng relacja :)

Witam, kupilem Ficusa Gingsens , wiem juz podstawowe informacje na temat pielegnacji tej rosliny, z tego co czytalem musze trzymac go w temp. pokojowej , dalej od kaloryfera w zimniejszym pokoju bez przeciagow , podlewac raz w tyg w zaleznosci od gleby.Mam natomiast pytanie innej natury , prosze o ocene lisciostanu i korzenia oraz ogolnego stanu zrowia kwiatu.Co do ciecia i przesadzania mam zamiar zrobic to dopiero we wiosne.
Jedynymi zabiegami jakie poddalem rosline to glownie zawiazanie go workiem przy korzeniu i prysznic bo kwiat byl baaardzo ukurzony.Martwi mnie kolor lisci , dziekuje i pozdrawiam
Czarek.















Uploaded with ImageShack.us
Ostatnio zmieniony przez lolaszek 2010-12-05, 17:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
lukipela 
Paweł F.

Pomógł: 59 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: lublin
Wysłany: 2010-12-05, 18:10   

Te liście o dziwnym kolorze są najprawdopodobniej przemarznięte. Przenosiłeś gdzieś fikusa ostatnio?A może stał przy otwartym oknie?
 
 
 
Herpestes 


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Stare Juchy
Wysłany: 2010-12-05, 18:13   

Zobacz dział lecznica i najświeższy temat,to samo tyczy sie Twojego ficusa.
 
 
lolaszek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-05, 18:27   

Kwiatek przywiozlem wczoraj ze sklepu, byl na mrozie moze 5 minut potem w aucie na kolanach i w domu postawilem go w temperaturze pokojowej, drzewo wyglada na zdrowe ma wiele liscie ale ich stan wskazuje na wyziebienie - mam pytanie po komentarzach w dziale lecznica - jestem przerazony komentarzami ktore stwierdzaja ze takiej rosliny nie warto ratowac, jak jest w moim przypadku i co powinienem robic ?
 
 
ItalianCopper 
Mateusz


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 05 Sie 2010
Skąd: Kielce
Wysłany: 2010-12-05, 20:59   

Twój fikus nie wygląda na całkiem przemarzniętego, niemniej jednak takie 5 min na mrozie dla tropikalnej rośliny, której w naturze temperatura rzadko spada poniżej 20 stopni i na dodatek, która nie przepada za przeprowadzkami jest delikatnie mówiąc traumatycznym przeżyciem. Zapewnij jej dobre warunki bytowania, zapewne większość liści opadnie, ale jeśli będzie miała dobre warunki to według mnie powinna się odbić. Wszystkie informacje o fikusach znajdziesz na tym forum. A drzewku życzę powrotu do zdrowia! :beer:
_________________
Jeżeli nie wiesz co to jest baner reklamowy zapraszam do zapoznania się z ofertą drukarni wielkoformatowej.
 
 
lolaszek
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-05, 22:10   

Dziekuje za otuche bo mialem isc sie juz wieszac , bede walczyl o ta rosline , sa jakies specjalne zabiegi ktore beda jej pomocne ?, malo teraz swiatla na zewnatrz...
Sprawdzalem , sporo lisci jest bez zadnych plam , z daleka w ogole nie widac by drzewko mialo inny kolor niz zielone, dopiero pod flaszem widac jej stan :(
Mam nadzieje ze uratuje i 250 zl ale w szczegolnosci roslinke.
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2010-12-05, 23:40   

Moim zdaniem fikusowi absolutnie nic nie dolega , czerwony kolor liści to osad rdzy ze starej kanalizacji , jednokrotne opłukanie nic tu raczej nie pomoże , możesz wypróbować mycie liści delikatnym roztworem octu , ale nie jestem pewien czy to zda egzamin , ja raziłem sobie z tym paskudztwem poprzez wymianę liści na nowe , jednak nie o tej porze roku , a w pełni sezonu ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group