Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Moje nowe drzewko :)
Autor Wiadomość
Narcyz112
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-22, 07:48   Moje nowe drzewko :)

Obiecałem że dziś napiszę i dotrzymałem słowa. O godzinie 7 zaraz po otwarciu pobiegłem do biedronki wybrać drzewko. Oto moje cudo (kupione za 24.99)

http://img96.imageshack.u...zdjcie0150u.jpg

http://img39.imageshack.u.../zdjcie0149.jpg

Co robić , jaki to gatunek ? Proszę o pomoc :D
Ostatnio zmieniony przez Narcyz112 2010-02-22, 07:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
t4ras 
Karol Tarasiuk


Pomógł: 15 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Kwi 2009
Skąd: Biała Podlaska
Wysłany: 2010-02-22, 08:56   

wiąz drobnolistny http://www.przyjacielebonsai.pl/wiaz.htm informacje o roślinie ;)
 
 
 
Narcyz112
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-22, 08:57   

Ale ładny okaz?;p nie mogłem się zdecydować bo były jeszcze ficusy (które mi odradzano) oraz takie z prostymi pniami
 
 
Narcyz112
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-22, 09:16   










Co myślicie ? :D [/list]
Ostatnio zmieniony przez Łukasz Czarnecki 2010-02-22, 10:49, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
alasya
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-22, 11:38   

Jak na tą cenę to dość duże drzewko (ile ma Twoje?) :) Ja swoje kupiłam za 21,99zł i ma 10 cm wysokości, też wiąz drobnolistny zakupiony w OBI, tyle że ma prosty pień, też ma dużo zielonych listków, mam go już prawie tydzień, stoi na oknie w najzimniejszym pomieszczeniu w mieszkaniu. Zauważyłam wczoraj, że wypuścił kilka nowych pączków (wiosna mu się już zaczyna :D ). Około połowy marca chce go przesadzić.

 
 
Narcyz112
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-22, 11:50   

Moje ma 25cm wysokości :) Gdyby łodyga była prosta miałby z 40 :D Naprawdę okazja się trafiła w biedronce. Ficusy bonsai ginseng czy coś takiego, były tam również po 25 zł. Miały na oko 45 cm. TAKIE SAME w praktikerze widziałem za 120 zł !


NASTĘPNE PYTANIE

Mam możliwość oczyszczania wody z kamienia który osadza się np w pralce , na grzałkach. Warto taką wodą zraszać i podlewać drzewko ?

Jeszcze jedno

Drzewko postawiłem w pokoju w którym jest ok 20 stopni. na parapecie , od południowej strony (słońce zawsze świeci od północnej) lecz szyba jest mroźna przez tą zimę. Nie wiem czy mu nie zaszkodzi xd
Ostatnio zmieniony przez Narcyz112 2010-02-22, 13:21, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
alasya
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-22, 15:02   

Moje drzewko otrzymuje mineralkę oczywiście niegazowaną, odstaną.

Co do miejsca, w którym stoi to też parapet, ale tam jest teraz około 10-15st., na wiosnę i lato to tam nadal nie będzie za ciepło (strona północna), popołudniami ledwo co słońce zajrzy w okna, lub odbije się od szyb okien budynku naprzeciwko.
 
 
Narcyz112
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-22, 15:46   

Latem mogę je wystawić na balkon na kilka godzin dziennie ? W cieniu ścian :P Przynajmniej by miało ciepło z 30 stopni i by się nie poparzyło
 
 
Coffe
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-22, 17:03   

Witam. Ja też kupiłam bonsai z Biedronki tylko, że w ostatni czwartek i jest to ligustr chiński. Mam identyczną doniczkę tylko bez podstawki.
Kosztował też dokładnie tyle co twój:).
 
 
EnDiK 
Rafał Andrys


Pomógł: 24 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Piaski Woj.Lubelskie
Wysłany: 2010-02-22, 17:47   

W całej polsce w Biedronkach sprzedają. Jeśli masz możliwość spryskiwania wodą bez kamienia (wapnia) to spryskuj. Ale najpierw spróbuj spryskiwać zwykłą wodą i zobacz efekty. Może taka będzie odpowiednia (nie wiem jaką masz wode).
Roślinki, które w zime mogą przebywać w domu wiosną, gdy miną przymroski wystawiamy na dwór. Stoją tam aż do jesieni. Upały im nic nie zrobią. Czasami poprostu trzeba częściej podlewać. Poczytaj o zimowaniu wiąza <--- ważna sprawa.
Twój wiąz wygląda na zdrowego i silnego. Ale taki stan może być krótkotrwały. Musisz go obserwować przez najbliższy czas. Proponuje Ci abyś go przesadził do innej doniczki. W korzonkach nie musisz grzebać. Chyba jesteś początkujący i jeśli go przesadzisz to będzie Ci łatwiej o niego dbać. Pozdrawiam :roll:
 
 
 
Coffe
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-22, 18:04   

EnDiK napisał/a:
Proponuje Ci abyś go przesadził do innej doniczki.

A czy czasem nie musi poczekać aż drzewko się zaaklimatyzuje w nowym otoczeniu?
 
 
Narcyz112
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-22, 18:05   

Właśnie odczekam z miesiąc. Teraz spryskałem go ładnie wodą i zobaczę co będzie jutro
 
 
EnDiK 
Rafał Andrys


Pomógł: 24 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Piaski Woj.Lubelskie
Wysłany: 2010-02-22, 18:13   

Myślałem, że to oczywiste, że trzeba odczekać jakiś czas no ale fakt, mogłem napisać o tym. Niech roślinka zapozna się z rodzinką haha ;-) Jedno spryskanie nic nie da. Potrzeba więcej czasu aby zobaczyć efekty. A żeby zobaczyć różnice musisz też wiedzieć jak roślina rośnie bez spryskiwania. :roll:
 
 
 
Narcyz112
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-22, 20:10   

Mi nie trzeba widzieć różnic , żeby tylko ładna i zdrowa była
 
 
ivuszka
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-23, 14:12   

Witajcie, ja dziś dostałam w prezencie drzewko Bonsai z Biedronki, mysle że jest to wiąz drobnolistny, postaram się jak najszybciej wrzucić jego zdjęcia dla potwierdzenia gatunku :) :jupi:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group