Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysł na konewkę
Autor Wiadomość
JurasM_PL 

Pomógł: 3 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Lut 2009
Skąd: Częstochowa
Wysłany: 2010-01-15, 14:32   Pomysł na konewkę

Chciałbym podzielić się z wami moim pomysłem na "usprawnienie" konewki do podlewania roślin - szczególnie tych niezbyt dużych. Wiadomo, że do podlewania Bonsai najlepiej używać konewek które dają niewielki strumień wody a najlepiej żeby ten strumień był w postaci drobnego deszczu. Aby chociaż trochę ułatwić sobie to zadanie i postanowiłem zmodyfikować nieco konewkę kupioną za parę złotych w supermarkecie. Może komuś z was również przyda się takie rozwiązanie dlatego postanowiłem podzielić się z wami moim pomyłem.
Nie będę się rozpisywał jak to zrobić bo wszystko widać na zdjęciach. Pozdrawiam.
 
 
Herpestes 


Pomógł: 12 razy
Wiek: 45
Dołączył: 20 Mar 2008
Skąd: Stare Juchy
Wysłany: 2010-01-15, 16:21   

Może komuś to się przyda,ale taki sam efekt można uzyskać podlewając butelką po mineralnej.Do imitacji deszczu to tu troszkę brakuje.
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2010-01-15, 23:58   

Herpestes napisał/a:
Może komuś to się przyda,ale taki sam efekt można uzyskać podlewając butelką po mineralnej.Do imitacji deszczu to tu troszkę brakuje.


Tu się nie zgodzę, ponieważ wygięcie i długość szyjki ma duże znaczenie! Ja teraz mam prowizorkę z butelki po napoju z zamocowanym wężykiem i czas zrobić sobie coś podobnego tylko żeby jeszcze chęci były! :-P
_________________
Pozdrawiam!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group