Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wysiew modrzewia japońskiego
Autor Wiadomość
bn
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-28, 21:04   Wysiew modrzewia japońskiego

Witam. Na początku chciałem zaznaczyć, że jestem świadom ile trwa hodowla drzewka z nasion i jestem zdecydowany aby spróbowac tego rodzaju hodowli. Jestem w posiadaniu nasionek modrzewia japońskiego. Szukałem na temat ich wysiewu i na googlach i na 4um i jedyne czego się dowiedziałem to to, że można je siać przez cały rok do doniczki. Pytanie jest następujące:

Jeśli siać przez cały rok do doniczki to w domu czy na zewnątrz? i jakie (zbliżone) warunki potrzebne są modrzewiowi aby mógł się zdrowo rozwijać?
 
 
seedkris 
seedkris


Pomógł: 28 razy
Wiek: 62
Dołączył: 01 Gru 2007
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2008-11-28, 21:34   

Teoretycznie wysiewać można cały rok, ale bardziej odpowiedni jest termin wiosenny. Wiosną jest dużo światła i dzień jest długi. Modrzew rośne szybko w 1 roku osiąga ok30cm wysokości. W drugim ok. 1m. Wymaga pełnego słońca. Wysiew bezpośrednio do gruntu lub do skrzyneczki.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
 
 
bn
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-28, 21:46   

A czy jest możliwość posadzić go w domu i na wiosnę wynieść na dwór? Czy bezpośrednio odrazu go wystawić?
 
 
seedkris 
seedkris


Pomógł: 28 razy
Wiek: 62
Dołączył: 01 Gru 2007
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2008-11-28, 21:55   

Lepiej nasiona przechować na sucho do wiosny. Wiosna wysiać można do doniczki lub skrzyneczki w domu na parapecie, na balkonie lub lepiej w namiocie foliowym. Ten gatunek modrzewia rośnie szybko w gruncie a jeszcze szybciej w namiocie foliowym. W pierwszym roku zimuje ulistniony (nie gubi igieł na zimę).
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
 
 
bn
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-28, 22:16   

Dziękuje bardzo za tyle konkretnych informacji co do wysiewu i warunków hodowli =) Wszsytko jasne :-)
 
 
seedkris 
seedkris


Pomógł: 28 razy
Wiek: 62
Dołączył: 01 Gru 2007
Skąd: Podlasie
Wysłany: 2008-11-29, 09:51   

Wysiew nasion jest tanim sposobem rozmnożenia roślin, ale czasochłonnym. Prościej i szybciej jest zaopatrzyć się w materiał szkółkarski w szkółce leśnej lub w centrum ogrodniczym. Można tam wybrać sobie rośliny o odpowiednim wyglądzie z rozbudowaną koroną.
_________________
Pozdrawiam Krzysztof
 
 
bn
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-29, 14:49   

Wiem, dlatego też posiadam kilka drzewek z centrum ogrodniczego i czekam na wiosnę żeby zacząć nad nimi pracować :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group