Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
A Płochocki BONSAI -Sztuka miniaturyzacji drzew i krzewow
Autor Wiadomość
michal83
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-02, 23:01   A Płochocki BONSAI -Sztuka miniaturyzacji drzew i krzewow

witam wszystkich, jestem poczatkujacy, mysle ze w dobrym miejscu założyłem temat. a mianowicie chodzi o to: czy nie ma nikt zeskanowanej ksiażki jak w tytule? by mogl udostepnic ja do pobrania nam poczatkujacym bonsaistom. ksiazka jest trudno dostepna wiec to by byl niegłupi pomysł. jednak nie ma to jak miec ja w orginale.
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-08-02, 23:17   

Chyba jednak nieco nierozgarnięty, bo nielegalny :p
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
michal83
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-03, 15:14   

moze troszke tak ;-) ale ksiazki kupic nigdzie nie mozna a edukowac jakos sie trzeba, prawda? :-P
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-08-03, 15:33   

ale czemu akurat ta ksiazka ?? jest wiele innych ja narazie nie posiadam zadnej ale bede sie czail na ta http://www.przyjacielebonsai.pl/ksiazki.htm (chodzi mi o ta pierwsza wydana przez Harrego Tomlinsona :spoko: ) poniewaz slyszalem ze jest dobra i mozna z niej wiele wyciagnac przydatnej wiedzy za tania nie jest ale czego sie nie robi zeby sie dowiedziec czegos o tym co sie lubi moze tez sie skusisz na nia jeszcze raz polecam
 
 
 
michal83
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-03, 16:51   

akurat ta bo tez jest dobra i znalazlem na jednym z torrentow ale nikt nie seeduje. harry tomlinson jest jeszcze lepszy a nawet moze i najlepszy( twarda okladka duzo stron i zdjec) na nia tez poluje ale narazie mam inne wydatki wazniejsze. no i ta mozna kupic.
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-03, 16:55   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-15, 13:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
michal83
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-03, 18:19   

masz racje "wog" nie chodzi o obrazki ale dla poczatkujacego sie przydaja. ale najważniejsza jest praktyka i nikt mi nie zaprzeczy. a co do tematu ma ktos wersje elektroniczna :roll:
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-08-03, 18:21   

Ktoś ma :p , ale to rozmowa nie na forum.
A ksiązki od forów są lepsze o tyle, że mają odpowiednie obrazki, a na forach czasem ich brakuje żeby coś wytłumaczyć.
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-08-03, 18:36   

no wlasnie Panie Wog dla poczatkujacuch nie ma nic lepszego niz obrazki i maly opis z boku co trzeba robic a czego nie powinno sie robic np : drutowanie latwiej sie nauczyc majac przed soba obrazek i maly opis niz zero obrazka i tylko dlugi powtarzajacy sie opis ze nie wolno robic zwojow z drutu i ze trzeba drutowac pod katem 45 stopni to tylko jeden taki przyklad ktory pokazuuje ze obrazki przydaja sie lepiej niz teks zrodlowy oczywiscie on tez jest potzrebny
 
 
 
michal83
[Usunięty]

Wysłany: 2007-08-03, 18:39   

wszystko ladnie pieknie sie przydaje, forum tez niczego nie brakuje kazdy mooze wymienic sie swoimi spostrzezeniami tym co zaobserwowal w jakich warunkach drzewko da sobie rade itp. w ksiazce jest to bardzo tak ogólnie.
:mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez michal83 2007-08-03, 18:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Rynraf 
Rafał Rynkiewicz


Dołączył: 09 Kwi 2008
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2008-11-04, 00:00   

Czytałem regulamin i w treściach niedozowolnych nie było nic co by o to zachaczało, a jedynie dalej, że Administratorzy nie biorą odpowiedzialności... zatem czy mogę podzielić się niedostępną od lat dobrą książką Płochockiego w wersji PDF? Cenię sobie bardzo tą książkę, a wiem, że nie tak łatwo o używaną.

Mam nadzieję, że za samo pytanie co do interpretacji regulaminu nie zostanę zbanowany :) W końcu wykazałem się chęcią jego interpretacji i zarazem nie łamania go i przed zamieszczeniem czegokolwiek się spytałem ;)

Jeśli nie można, to trudno, jeśli można - chętne się podzielę :beer:
_________________
~Moje zapiski o bonsai
 
 
Olon 
Olek Ochlak


Pomógł: 17 razy
Wiek: 50
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2008-11-04, 06:04   

:-P Rynraf , kto pyta nie błądzi.
Szczerze mówiąc sam zastanawiam się od jakiegoś czasu nad kwestią praw autorskich.

Kiedy ktoś wkleja cudze dzieło na łamy forum, łamie obowiązujące prawa autorske o zakazie publicznego kopiowania, które są wyraźnie opisane w każdej książce w okolicach pierwszych stron (przynajmniej od jakiegoś czasu :] ). Naraża więc siebie i właściciela forum na nieprzyjemności z tym związane. Mimo, że o tym nie piszemy w regulaminie, przestrzegamy zasady by tego prawa nie łamać i nie zezwalamy na takie praktyki.

Jest jednak takie coś jak wygaśnięcie praw autorskich i właśnie nad tym się zastanawiam.
Czy ktoś z forumowiczów siedzi na tyle dobrze w prawie aby pomóc rozwiązać kwestię: kiedy wygasają prawa autorskie do książki? Jeśłi ktoś zna temat i jest pewien swojej wiedzy to zapraszam na PW.
 
 
Rynraf 
Rafał Rynkiewicz


Dołączył: 09 Kwi 2008
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2008-11-04, 22:57   

To ja czekam na info czy ewentualnie można podzielic sie ksiazka, a gdyby ktoś chciał się dowiedzieć czegoś o książce poza forum to zapraszam 8-)
_________________
~Moje zapiski o bonsai
 
 
Rob 
Grzegorz Matusiak

Pomógł: 30 razy
Wiek: 37
Dołączył: 27 Kwi 2007
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2008-11-09, 13:21   

Z tego co wyczytałem to prawa autorskie wygasają po 70 latach od śmierci autora lub jeśli sam autor zdecyduje, że jest to "dobro publiczne".
_________________
Grzegorz M.
http://bonsaibielsko.blogspot.com/
 
 
 
Sverting
[Usunięty]

Wysłany: 2008-11-10, 15:35   

Z tym że pozwolenie to tyczy się treści książki. Skanowanie książki to inna sprawa;]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group