Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
moje drzewko
Autor Wiadomość
Algiida
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-10, 13:26   moje drzewko

jest to CHYBA ligustr chiński. Dopiero co go dostałam, ale chciałabym jakos go uformować (nie wygląda zbyt efektownie) Da sie zrobić coś już, czy poczekaćaż jeszcze podrośnie? Jest szansa na zmianę kształtu pnia?
P.S. Da sie jakoś określić jego wiek?
 
 
Golden 
Golden

Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 03 Sty 2007
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2008-09-11, 21:39   

Pień już za gruby na formowanie, ale można poprowadzić dalej w stylu miotlastym. Trzeba przyciąć te dolne gałęzie, żeby drzewko wyglądało estetycznie a nie jak krzaczor ścięty 20 cm nad ziemią. Ewentualnie można przerzedzić nieco koronę. Najpierw przytnij te odrosty na dole i wtedy daj fote bo tak ciężko powiedzieć co dalej.
 
 
 
Algiida
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-15, 17:11   

No narazie to faktycznie nie za dobrze wygląda to moje drzewko (uciachany pnieńz paroma listkami ;/ ) Ale co poradzić? Zaniedbany w skalpei potrzebuje czasu... Obciełam te dolne gałązki :)

Mam nadzieję, że teraz lepiej? :-D
 
 
Golden 
Golden

Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 03 Sty 2007
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2008-09-15, 18:57   

Już lepiej, teraz musisz uformować całą koronę tak, żeby przypominała półokrąg i zgęstniała. To chyba wszystko. Poszukaj w grafice google miotlaków to zobaczysz jak to powinno wyglądać. Niestety po takim drzewku ze sklepu nie możesz spodziewać się cudów, ale możesz jeszcze polepszyć jego wygląd. No i radziłbym zmienić doniczkę.
 
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-09-15, 20:11   

Miotełki to z tego nie będzie , najwyżej kulka :-P , no ale ten styl jest zbyt trudny , chyba nawet dla mnie ;-) Bądź co bądź jeszcze nie próbowałem uformować prawdziwej miotły :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Golden 
Golden

Pomógł: 5 razy
Wiek: 32
Dołączył: 03 Sty 2007
Skąd: Krajenka
Wysłany: 2008-09-15, 21:15   

:shock: Pan jeszcze nie formował miotły????? Myślałem, że ma Pan już wszystkie style opanowane. Skoro tak to ja się nie mam co brać za mojego fikusa miotlastego :oops:
 
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-09-16, 09:58   

Tak , ale na początek kulka też nieźle wygląda , od czegoś trzeba zacząć , a przecież nie wywalisz drzewka na śmieci , z czasem kulka się nieco wzmocni , rozrośnie i będziesz mógł przeformować ją na jakiś inny styl , więc nos do góry , nic straconego , na razie ucz się pielęgnacji i ćwicz pierwsze kroki w formowaniu :spoko: :roll: :-) ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
Algiida
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-16, 17:16   

no to w takim razie ja też się zabieram tylko za kulkę :-D Nie ma co przesadzać, taka zdolna to ja nie jestem, żeby zrobić miotłe. Skoro nawet jakbardziej doświadczeni na furum nie dali rady, to ja raczej też nie. Zwłaszcza, że bonsai mam od paru tygodni :-D
 
 
Bix
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-17, 06:06   

Styl bonsai : kulka.
Super, już w marketach sprzedają to jako wypasione "Bonsai Kugel".
Poczekamy tylko aż Jacek zacznie to sprzedawać na allegro...
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-09-17, 08:34   

Ha ha :lol: mam jedną , chcesz :?: :?: :roll: ;-)
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
AnnaDorota
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-17, 09:50   

A teraz nowy trend: bonsai sześcian...
 
 
Jacek Grzelak 
Honorowy Członek Mod-Team'u

Pomógł: 115 razy
Wiek: 52
Dołączył: 01 Lip 2006
Skąd: Żabin gm. Wierzchowo
Wysłany: 2008-09-17, 12:56   

OK. to rozpoczynamy nową erę w bonsai , geometria i "Zielonym do dołu " :lol: ;-) :-P
_________________
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego
Jacek G. - "qercus4"
http://www.uslugiogrodniczezabin.pl/
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-17, 14:33   

:brawo: To może by się postarać i wygiąć pień w literę alfabetu? Byłby świetny prezent, akurat niedługo Mikołajki... :lol:
 
 
Algiida
[Usunięty]

Wysłany: 2008-09-17, 15:38   

Sześcian? Czemu nie? :-D Ale to chyba jak na razie trochę za wysokie progi jak na moje umiejętności :lol: Fakt, że kulka jakaś specjalnie interesująca nie będzie, no ale jak na początek... Od czegoś trzeba zacząć :-D
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-09-17, 16:15   

jak bym mial taki material to zdecydowal bym sie na takie rozwiazanie . wyprowadzil bym nowy czubek i z niego formowal cala korone . pewnie sie bedziesz bala ze zniszczysz drzewko ale nie masz sie czym przejmowac w przypadku ligustra odbudowanie korony nie potrwa zbyt dlugo w okresie wegetacji ten gatunek ma szybki wzrost . ja zrobilem podobnie w tamtym roku tyle ze na fikusie , ale jestem zadowolony ze zostawilem jedna galazke i z niej prowadzilem calosc . teraz mam juz o wiele ladniejszy niz mialem kiedys .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group