Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sosna. Co można z niej zrobić ? :)
Autor Wiadomość
majkelsbt 

Dołączył: 10 Gru 2007
Skąd: starachowice
  Wysłany: 2008-07-19, 13:11   Sosna. Co można z niej zrobić ? :)

Witam. Kupiłem kiedyś sosnę... teraz trochę urosła i zastanawiam się co z niej można wyskrobać ? :) mile widziane jakieś propozycje :]








...
Ostatnio zmieniony przez majkelsbt 2008-07-19, 13:46, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-19, 13:15   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-23, 06:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
majkelsbt 

Dołączył: 10 Gru 2007
Skąd: starachowice
Wysłany: 2008-07-19, 13:43   

wog napisał/a:
naprawde tak ciezko wstawin normalnie fote>< jak widze tak wrzucone foty to szkoda mi czasu na otwieranie dodatkowych okienek


teraz lepiej?
 
 
davidinho
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-19, 22:22   

Ja bym go widział w moyogi z paroma ładnym pięterkami, bo ma gałązki praktycznie tylko po 2 przeciwległych stronach. Tylko, że ja to jestem raczej początkujący bonsaista bo interesuje się tym dopiero 2 rok ;-) Ale moje zdanie na temat tego drzewka wypowiedziałem.
 
 
HIR 
Łukasz Słomiński

Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-07-20, 13:34   

Witam jak masz możliwość to wsadź ja do gruntu na kilka latek ładnie sobie podrośnie o ile się nie mylę jest to pinus aristata i całkiem ładnie odbija z uśpionych, co do formy moyogi to niezbyt to widze strasznie dużo gięcia i nie wiem czy uda ci się otrzymać płynny ruch pnia pod moyogi kupiłbym innego kandydata pzdr
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2008-07-20, 13:44   

grunt odpada , w gruncie rosliny dziczeja , lepiej zrobisz jak przesadzisz do wiekszego pojemnika , bardziej plaskiego niz glebszego . co do formy to ja widze tu bardziej pochylona forme niz moyogi tylko pasuje zmienic troche kont nasadzenia rosliny . wirt byle jaki (jak kazdy ale nie mam programow dobrych no i talentu )
 
 
 
HIR 
Łukasz Słomiński

Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 22 Sty 2008
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-07-20, 14:04   

Nie pisał bym grunt odpada, bo to decyzja właściciela ze dziczeją gdzieś się z tym zgodzę ale przyrastają w ciągu kilku miesięcy tak jak w donicy w ciągu roku a jak ktoś ma jakąś wiedze w prowadzeniu drzewka to i w gruncie poprowadzi odpowiednio.Zwróć uwagę ze bardzo zdziczała sosna może być pięknym Yamadori tyle ze musisz wiedzieć co z nim zrobić
 
 
davidinho
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-20, 14:39   

Po za tym ta sosna powinna stać na dworze, albo przynajmniej na balkonie. Bo to jest roślina zaliczająca się do OutDoor. A jak ją będziesz trzymał w domu to możesz zakłócić jej procesy wegetatywne (chyba te ;-) )
 
 
wog
[Usunięty]

Wysłany: 2008-07-23, 16:51   

delete
Ostatnio zmieniony przez wog 2010-01-23, 06:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group