Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Co nieco o sobie...
Autor Wiadomość
EnDiK 
Rafał Andrys


Pomógł: 24 razy
Wiek: 32
Dołączył: 26 Sty 2008
Skąd: Piaski Woj.Lubelskie
Wysłany: 2008-01-31, 19:48   

Imię - Rafał
Wiek - 16 i pół :-P
Miejsce zamieszkania - Piaski koło Lublina
''Zawód'' - uczeń 1 klasy LO
Zainteresowania - Bonsai, ogród, motoryzacja, siatkówka
Po za tym - Z Bonsai spotkałem się około 4 lat temu i chcąc udowodnić wszystkim, że jest możliwe wychodowanie takiego drzewka zacząłem je hodować.
Pozdrawiam wszyskich z Lubelszczyzny. ;-)
 
 
 
Ronin 
Maciek Krawczyk

Pomógł: 62 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Lut 2008
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-02-22, 13:57   

Witam wszystkich. Moje dane personalne widnieją w profilu zatem przechodzę dalej.
Podobnie jak u wielu z was, trudno mi jest powiedzieć kiedy fascynacja sztuką bonsai się u mnie rozpoczęła. Kultura dalekiego wschodu gości w mojej głowie już 8 lat, a samą sztuką bonsai to tak orientacyjnie interesuję się od prawie 5 lat. Zaczęło się to od fikusa, którego dostałem od dziewczyny i pamiętam, że chciałem go dostać zatem idea bonsai musiała zagościć w moim umyśle nieco wcześniej. Z początku nie wiedziałem jak się do tego zabrać i co z czym się je. Praktykowałem sam z siebie. Sztuką bonsai tak pełną parą zajmuję się od 1,5 roku. Pod swoją opieką mam ok. 120 drzew (nie licząc iglaków) i krzewów z tego ok 30 docelowo przeznaczone na bonsai (większość jeszcze pre-bonsai), a reszta to mój ogród i ogrody moich znajomych. Ogrodnictwem zajmuję się od 13 roku życia i to z niego pozyskałem informację o prowadzeniu drzew i krzewów (oczywiście znikome w porównaniu do starych wyjadaczy w tym temacie).
Moim celem na dzień dzisiejszy jest hodowla Mamutowców i Pigwowców i Głogów. Chciałbym żeby były to moje wiodące gatunki, ale na pewno nie jedyne.
Poza tym studiuję historię na Uniwersytecie Łódzkim, a od wrześnie planuję rozpocząć studia na Politechnice Łódzkiej :-D
Można powiedzieć, że drzewami interesuję się zarówno w ich formie żywej jaki i martwej czyli drewnie (stolarstwo i renowacja mebli :-P ). Tyle

Zapomniałem dodać, że pozdrawiam wszystkich winiarzy (Qbik wyrazy uznania :drunk: :-D )
_________________
Ostatnio zmieniony przez Ronin 2008-02-28, 23:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
RafalW
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-01, 21:35   

Cześć,
dziś się zalogowałem,
jestem Rafał z Warszawy 30 lat;
Bonsai interesuję się od kilku lat, natomiast praktycznie zaczęło się to 5 miesięcy temu od zebrania i przeczytania literatury, wcześniej podziwiałem drzewka robiąc zakupy w różnych specjalistycznych sklepach ogrodniczych (nie w Marketach);
Bonsai jest takim moim uzupełnieniem fascynacji kulturą japońską (broń, kuchnia, filmy i teraz Bonsai);
 
 
ania z
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-16, 14:05   

witam Nazywam się Ania i mieszkam w morągu mam 30 lat. Moje zainteresowanie bonsai zrodziło się w internecie oglądając strony poświęcone bonsai .Postanowiłam wychodować drzewko , ale będę korzystać z waszej pomocy i wiedzy ania z
 
 
oloix
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-21, 13:43   

Witam

Nazwyam Się Rafał mieszkam w Łosicach
Zainteresowałem się bonsai 2 miesiące temu i się zaczeło buszować po internecie i po bibliotekach

Mam narazie tylko ficusa benjamina
Ale mam nadzieje że bedzie ich więcej

Lubię ogrodnictwo kwiaty i inne roślnki

Gdy skącze gimnazjum mam zamiar się załapać do Leśniczej szkoły w białowieży

No to by było na tyle
 
 
mloda0802
[Usunięty]

  Wysłany: 2008-03-23, 00:27   

Witam
Mam na imię Katarzyna,
Wiek 21 lat, (1987),
Pochodzę z Radomia,
Po raz pierwszy o Sztuce Bonsai dowiedziałam się oglądając film Karate Kid. :] To było dość dawno temu. ;-) Od tamtego czasu mojej głowie zawsze towarzyszyły myśli aby zajmować się tą piękną sztuką.
Jestem nowicjuszką w sprawie hodowli tych drzewek i szczęśliwą posiadaczką wiąza (08.02.2008). :jupi: :roll: :jupi:
Mam nadzieję że w przyszłości zagęszczę parapety kilkoma pięknymi okazami Bonsai :-P :-P :-P
Trzymać kciuki !! :spoko:
Pozdrawiam
 
 
Amen 
Kamil Turner


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 26 Paź 2007
Skąd: Pnc
Wysłany: 2008-03-23, 00:58   

Kamil

Wiek 19
Świętokrzyskie :)
bonsai nie wiem skad i kiedy sie tym zainteresowalem ale napewno z 5 lat temu. W praktyce od 2007 roku, :)
 
 
athshe
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-24, 12:48   

1. Agnieszka
2. ur 1982
3. Grudziądz
4. Fikusy maltretuje od lat, bez żadnej wiedzy, ale póki co żyją i sie rozmnażają namiętnie (gdy tylko coś się odłamie zaraz dostaje nowy domek)
5. chciałabym mieć roślinę, która zasłuży na miano bonsai, a nie pokracznego drzewka. I chcę zacząć hodować bonsai na balkonie. Takie, które przeżyje i będzie moją dumą.
 
 
dzewka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-04, 16:45   

Witam
Ewa
ur.1984
Poznań
Posiadam Ficusa rectusę, Karmonę, Dęba, dwa drzewka cytrynowe i póki co stawiam swoje pierwsze kroki. Jako pozcątkujący hodowca jeszcze nie zamęczyłam drzewka poza jednym kupionym w Leroy ale od początku źle szło. Moim marzeniem jest stworzenie ogrodu bonsai ale to może kiedyś jak narazie cieszę się z tego co mam
 
 
papuzka
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-04, 18:39   

Jestem Magdalena
Ur. 1992
Jestem z Huntingdon - Cambridgeshire - UK
Bonsai interesuję się od niedawna. Jakieś 2 miesiące temu kupiłam sobie pierwsze drzewko.
Kiedyś chciałabym wyhodować sama piękne drzewko bonsai.
 
 
Kortez
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-05, 01:37   

Witam serdecznie :-D

na imie mi paweł
urodzony i wychowany w gliwicach tu tez mieszkam :-)

mam 19 lat jeszcze naście :-P 8-) to est rok 1988

bonsai fascynowało mnie od dawna ale jakos kilka miesięcy temu zaczołem zagłebiac sie bardziej w tę sztuke moje pierwsze drzewko to wiąz drobnolistny którego dostałem od dziewczyny niestety prawie zmarł (wyjazd) i nikt nie zają sie nim należycie. Obecnie mam nowy nabytek (zapraszam do działu przesadzanie i podłoża) którego mam zamiar doprowadzić do należytego porządku :-D

pozdrawiam Paweł (Kortez)
 
 
Justyś
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-05, 09:32   

Nazywam się: Justyna

Mam obecnie: 13 lat

Jestem z: Pabianic

Bonsai interesuję się od: kilku dni

Plany: Mam cel. Jest nim zapoznanie się z wiedzą o bonsai i hodowanie własnego, pojedyńczego drzewka. ^^
 
 
Kinga
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-05, 22:26   

Imię- Kinga
Lat - 15
Mieszkam - w Jaśle (Podkarpacie)
Bonsai interesuje się od - Pierwszy raz usłyszałam o nich w TV (dawno temu, ale byłam pewna, ze to jest drogie i piekielnie trudne), jakiś czas temu dowiedziałam się że koleżanka planuje zakup, no i okazało się, ze posiadanie "bonsai" nie jest tak nierealne jak wcześniej myślałam i kilka dni temu dostałam moje pierwsze bonsai od koleżanek na urodziny;]
Plany związane z bonsai - zrobić wszystko, żeby drzewko żyło! :jupi: ;-)
 
 
Pawlona
[Usunięty]

Wysłany: 2008-04-07, 19:24   

*Imie - Paweł
*Wiek - 18 lat (1990)
*Lokalizacja - Zawadzkie (Opolskie)
*Bonsai zainteresowałem się po obejrzeniu drzewka kolegi i jestem jak najbardziej nowicjuszem w tej dziedzinie.
*Postarać się aby moje drzewko było piękne, szczęśliwe i żyło 100 lat :)
 
 
Rynraf 
Rafał Rynkiewicz


Dołączył: 09 Kwi 2008
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2008-04-13, 14:12   

Witam serdecznie! :beer:

Pierwszym postem na forum wypadałoby się przywitać, więc znalazłem ten temat :)

Lubię wpadać na różne fora dyskusyjne związane ze sprawami, którymi się zajmuję. Forum jako takie uważam za wspaniałe miejsce dzielenia się wiedzą, poszukiwania takowej, poznawania ciekawych ludzi, później czasem i na żywo... Nie wiedziałem, które z polskich for wybrać - miałem w wyborze 3 na podobnym poziomie (tak oceniając na pierwszy rzut oka) i wybrałem jak widać to ;-)

Nazywam się Rafał Rynkiewicz, całe życie spędziłem w Warszawie, aktualnie jestem 40 km pod Warszawą - Pomiechówek. Gdyby ktoś chciał z okolic się skontaktować nie będę miał nic przeciw.
Przy tej okazji, gdyby kogoś interesowało - jestem rocznik '84.
Czym zajmuję się na codzień, gdyby kogoś przypadkiem interesowało, to dowie się na GoldenLine.

Sztuką bonsai już nie wiem jak ani dokładnie kiedy się zainteresował - dawno. Ale to było bardziej przelotne zainteresowanie - bez praktycznych poczynań właściwie. Teraz się zabrałem za to - literatura wyczytana wzdłuż i wszerz ;) ("Bonsai" autorstwa Harry Tomlinson i ksiazka polskiego autorstwa Andrzeja Płochockiego "Bonsai - sztuka miniaturyzacji drzew i krzewów" z 1990 roku Państwowych Wydawnict Rolniczych i Leśnych) i zacząłem praktyczne działania.

Cel - na prawdę to poczuć, nie tylko ducha, ale praktycznie to czuć, mieć odwagę ciąć i działać. Marzeniem - stworzyć artystyczną kolekcję złożoną z wielu gatunków.
Lubię się "babrać w ziemi", rośliny - chciałbym sam rozmnażać drzewka, mieć dużą (skuteczną) wiedzę w tym zakresie.

Na teraz chcę nie poddawać się i mieć jakieś efekty, by "pobocznym obserwatorom" udowodnić, że potrafię coś w tej kwestii osiągnąć, coś co będzię się także dobrze prezentować, a nie tylko wyrośnie czy/i przeżyje.


Tak jak patrzyłem po tym i innych forach, to rzuciło mi się w oczy, że są albo tematy zupełnie banalne, aż denerwujące, bo widać, że ktoś nawet książki żadnej w ręku nie miał, kupił pierwsze dzrewko i wszdł na forum, albo są wyjadacze. Ja specjalistą nie jestem, zaczynam, czuję się tak trochę po środku :-> Na razie pewnie będę głównie czytywał forum.
_________________
~Moje zapiski o bonsai
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group