Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kształtowanie buku-3 punkty
Autor Wiadomość
krzysiek_custo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-03, 12:44   Kształtowanie buku-3 punkty

Powiedzcie mi co myślicie o tym drzewku. Jest jakaś na jego ładne ukształtowanie. Zabrałem się za jego wygląd na jesieni i teraz chciałem dokonać niewielkich korekt. Nie wiem tylko co zrobić z 3 miejscami.

W punkcie 1 zaznaczyłem taką małą gałązkę którą chciałbym skierować trochę do góry i w prawo. Na 2 jest najdłuższa gałąź, z którą nie wiem co zrobić, generalnie odciągnąłem ja trochę do góry, ale może należałoby ją jeszcze trochę zniekształcić. Na 3 zaznaczyłem lukę, którą przerobiłem wirtualnie i też proszę o radę czy tak może być.

Nie chciałbym zbytnio męczyć drzewka zabawą z nim, więc zwracam się o pomoc, lubię tą roślinkę i wydaje mi się, że szkoda ją zmarnować.
Ostatnio zmieniony przez krzysiek_custo 2008-02-03, 12:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-02-03, 17:30   

Druty masz niezbyt dobrze pozakładane, zauważ, że na dole masz przynajmniej (tyle widzę) trzy gałązki wychodzące na jednej wysokości, tak samo troszkę wyżej - kolejne trzy. Od dołu druga wieksza gałązka z lewej strony wychodzi z pnia prawie pionowo, nieładnie to wygląda, może warto byłoby się jej zupełnie pozbyć i prowadzić ta gałąź z tej mniejszej. I tak jednej będziesz musiał sie pozbyć. Na górze wygląda to ładniej, jak to poukładasz i zagęścisz, wierzchołek będzie fajny.
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-02-03, 17:31   

Sorki ze nieprzystosuje sie do Twojego postu ale ja widze to tak wiadomo w rzeczywistosci wyglada to inaczej ale mialem chec sobie porysowac i wypocilem cos takiego!
_________________
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez kristofer001 2008-02-03, 17:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
szef 
Administrator
Robert Napieralski


Pomógł: 18 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Cze 2006
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-02-03, 17:38   

Nie ma za co, my podpowiadamy, ale to Ty decydujesz ;)
 
 
FalkoniM 

Dołączył: 07 Lis 2006
Skąd: Wadowice
Wysłany: 2008-02-03, 20:18   

A słyszałeś o czymś jak proporcje!!??
To sie przyglądnij.Widziałeś takie drzewo w naturze???
_________________
WIESŁAW
 
 
krzysiek_custo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-03, 21:08   

Teraz to już nie wiem, czy to ja zachwiałem proporcje czy co?? Jeżeli radzicie abym obciął tą gałązkę to tak się zrobi tylko wydaje mi się, że drzewa liściaste mają mniej więcej symetryczną budowę i nie robi się jak w iglastych. Powiedzcie tylko czy ten wirt jest dobry czy nie?? Dzięki
 
 
Jacqueline
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-03, 21:08   

A widziałeś siebie w lustrze FalkoniM :?: Jeśli chodzi o naturę to widziałam dużo podobnych.Bonsai to jest naśladowanie natury a nie IDEALNE odtwarzanie :!: Mnie się podoba :-) Tylko bez tej długiej gałązki nisko po lewej stronie jakoś tak łyso.
Ostatnio zmieniony przez Jacqueline 2008-02-03, 21:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kosmo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-04, 11:38   

Kolego krzysiek_custo, twoja koncepcja jest bardo ładna. Tą wielką gałązkę (2) bym opuścił i przyciąć bo jest troszkę za długa, gałązkę 1 bym jeszcze zostawił bo jest jeszcze za delikatna do drutowania. w miejscach zaznaczonych czerwonym kółeczkiem są oczka z których w przyszłości mogą wyrosnąć liście a potem gałęzie. Koncepcja kolegi kristofer001 też jest bardzo fajna.
 
 
krzysiek_custo
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-04, 12:45   

Nareszcie rozumiem o co chodzi :-D Dzięki za opinię i rady. Boję się tylko kosmo, że te oczka nie wypuszczą tak szybko tych gałązek ponieważ drzewo jest ze szkółki i one tam były już. Ktoś je po prostu brutalnie obciął. Dlatego właśnie teraz kombinuję co robić. To jest duży problem w przypadku buku, ponieważ wyczytałem, że one wolno rosną a ta gałązka musi być dosyć masywna i może to zająć kilka ładnych lat.

Jeżeli chodzi o tą gałązkę na dole po lewo to wstrzymam się z tym aż puszczą paki i wtedy pomyślę nad układem. Jest to radykalna zmiana a bez tych gałązek po prawej będzie to wyglądało jak na zdjęciu poniżej. Nie chciałbym całego wyglądu drzewka uzależnić od jednej gałązki, która może odbije po prawo a może nie. Tak jak powiedziałem zastanowię się. Koncepcja kolegi kristofer001 zakłada właśnie tą gałązkę, której nie ma.
 
 
kristofer001 
Krzysztof K.


Pomógł: 17 razy
Wiek: 42
Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Chojnice
Wysłany: 2008-02-04, 18:12   

Nie tak nei moze byc ale mozesz zrobic szczepienie! Jak widzialem gdzies na stronie! koles zrobil otwor 2mm przez caly pien wlozyl okorowana do polowy galazke przez pien i zabliznil rany mascia dookola! jak sie przymie ucinasz koniec galezi po drugiej stonie pnia! Ale pisales ze niechcesz meczyc drzewka wiec musisz czekac az cos wybije!

AHA oczywiscie sposob ktory opisalem wyzej mozna zrobic po puszczeniu sokow na wiosne(ale chyba kazdy o tym wie)
_________________
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony przez kristofer001 2008-02-04, 18:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
agus800 


Pomogła: 2 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 20 Kwi 2008
Skąd: Bartoszyce
Wysłany: 2008-04-24, 08:45   

Hmmm ja bym tą gałaż przygięła do dołu i troche na prawo(żółta) a wycięła ta najnizsza po prawej stronie chyba ze doczekasz sie pączkow z ktorych wyrosłyby galazki ktore zalożył kristofer001, ze szczepieniem dałabym sobie spokój bo mozesz stracic drzewko a jest ładne
Pozdrawiam i powodzenia
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group