Strona Główna Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Pasta do zabazpieczania ran po cieciach
Autor Wiadomość
tomkalon
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-24, 12:37   Pasta do zabazpieczania ran po cieciach

Witam. Od pewnego czasu nurtuje mnie jedno pytanie - czy są może jakieś alternatywne produkty o podobnych działaniach, czy jedynym tego typu jest ta japońska pasta? Czy można stosować zamiennie jakieś inne płyny do zabijania grzybów itp.?
 
 
pawel18 
Paweł Głowiak


Pomógł: 135 razy
Wiek: 35
Dołączył: 02 Maj 2007
Skąd: Jarosław
Wysłany: 2007-06-24, 12:54   

kiedys do zabezpieczenia rany po cienciu doradzili mi sproszkowanego wegla drzewnego nie wiem moze sproboj ja osobiscie nie skorzystalem z tego bo powiedzieli ze zabezpiecza sie rany o srednicy olowka i wieksze a rana mojego drzewka byla troche mniejsza wiec nie wiem czy to dziala ale skoro mi doradzili to pewnie tak tylko ze jest w tym minus bedziesz mial czarna blizne ;-) ;-) ;-)
 
 
 
FalkoniM 

Dołączył: 07 Lis 2006
Skąd: Wadowice
Wysłany: 2007-06-24, 13:32   

To jest proste. :-P Kupisz w centrum ogrodniczym FUNABEN 03.Jest biały!!!!!
Dodaj pigment oczywiście BRĄZ i masz dobrą alternatywę.
Acha jest Duuuuuużo tańszy!!
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-24, 14:06   

Też używam FUNABENU i jest ok. Mogę spokojnie polecić.
 
 
jacorex
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-24, 17:37   

Ale ten pigment jest konieczny, czy można zabezpieczyć po prostu Funabenem???
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-24, 21:41   

Wiesz co to pigment ? Są to kryształki minerałów ... Pytanie więc czy są potrzebne jest nie na miejscu ... Chodzi o to, żeby to wyglądało estetycznie. Skoro nie pakujesz się z drzewkiem na wystawę, ani nie potrzebujesz by twoje drzewko na parapecie wyglądało SUPER EXTRA HIPER BOMBA to możesz użyć bez pigmentu ... (pojechałem sry xD ale nie mogłem się powstrzymać)
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-24, 22:01   

dobra panowie pasta do bonsai kosztuje w granicach okolo 45 zł. załużmy. taka tubka napewno starczy wam na dobrych pare lat. moze warto zainwestowac ?? ? albo tak jak Patryk pisze jezeli nie wystawiacie drzewko na zadna wystawe to moze poprostu użyc Funaben i poo zabawie
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-24, 22:20   

Co Was tak wzięło na ten Funaben ? Z tego co czytałem to on taki super nie jest. Nie lepiej pójść do ogrodniczego i tam kupić o odpowiednim kolorku i zastosowaniu maść ? Tak jak z prezerwatywami : "Jest tylko Durex?" , jasne, że nie. Adidasy " Tylko Adidas?" nie, są też z "Pumy, Nike ... " Trzeba dostosować produkt do własnych potrzeb. Ceny wszystkich maści wahają się od 5-40 zł . Skończyły się już czasy kiedy był jeden wspaniały produkt i wszyscy musieli go mieć. PRL i pralka "Frania", tyle, że ludzie brali ją, bo nie było innych. Dziś macie wybór ...
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-24, 22:34   

No i tu akurat niekoniecznie masz rację. Mieszkam niby w dużym mieście, 3 spore ogrodnicze... i brak podstawowych preparatów :!: Na jakiś, zdawałoby się ogólnodostępny środek, czeka się po 2 tygodnie i albo dowiozą, albo nie. Z preparatów do zabezpieczania po cięciach jest maść ogrodnicza, której też uzywam zresztą, a która brudzi bardzo korę i długo jest widoczna, i nieśmiertelny :lol: funaben, mający nad nią tę przewagę, że po jakimś czasie da się go usunąć prawie bez śladu. Jak pytałam o kilka innych srodków tego typu, to sprzedawcy tak wyglądali: :wow: :-o :cry:
 
 
Senemorion
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-24, 22:50   

Taaaa, niestety w Polsce na takie pierdoły się czeka długo ... No ale, Bogu (na pewno dzięki niemu ?) dzięki mamy sklepy internetowe , gdzie można zrobić zakupy i w sumie przesyłka wychodzi gratis a i tak jesteśmy na + ...

!DoWN!

Gdzie są moje nożyce ? Kici kici serissko , kici kici sargetio . Właśnie naszła mnie ochota, żeby z Was zrobić piękne bonsai. Czemu uciekacie ?! STÓJCIE !! *Patrz, no kurde wypadły przez balkon ... Pewnie się połamały, ale co tam i tak zrobię z nich faaaajne drzewka*
Ostatnio zmieniony przez Senemorion 2007-06-24, 23:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-24, 22:57   

W takim razie trzeba planować wcześniejswoje prace lub miec zawsze jakas pastę pod ręka. Prcieciez nie dopada nas wena krecenia drzewka oraz cięcia gałężi a o 12 w nocy :P
Ostatnio zmieniony przez mateoosh 2007-06-24, 23:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
S. Smolińska
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-24, 23:07   

Senemorion napisał/a:
mamy sklepy internetowe , gdzie można zrobić zakupy i w sumie przesyłka wychodzi gratis a i tak jesteśmy na + ...

No właśnie, na szczęście poczta jeszcze działa :lol: .Ale też trzeba zrozumieć ludzi, którzy nie mogą czy zwyczajnie jeszcze nie chcą wydawać jednak nie takich małych pieniędzy na profesjonalne pasty. Chociaż już gdzieś na forum pisałam, że japońskie pasty są jednak najlepsze.I to naprawdę wcale nie wychodzi tak drogo, jak się oszacuje wydajność i termin przydatności. Ale o tym, co kupić każdy sam decyduje, nieprawdaż :?:
 
 
tomkalon
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-25, 23:25   

Dziękuję za odpowiedzi :) Skorzystam raczej z tego Funa-coś tam, gdyż póki co, trochę mi szkoda pieniędzy na coś, co wyglada, jak pasta do zębów sprzedawana w Korei Północnej. Szkoda, że na razie w Polsce nikt się profesjonalnie nie zajmuje akcesoriami do bonsai, stąd ceny sprowadzanych produktów są troszkę drogie.
 
 
ogrodnik 
Michał Krzyścin


Pomógł: 20 razy
Wiek: 34
Dołączył: 12 Lis 2006
Skąd: Knurów k. Gliwic
Wysłany: 2007-06-26, 09:39   

:wow: co Ty piszesz :?:
Przecież jest parę sklepów z profesjonalnymi narzędziami i akcesoriami. Cena jest taka, bo jest jeszcze mało ludzi zajmujących się tą sztuką i nie ma za dużej konkurencji wśród sprzedawców (bo każdy działa w zupełnie innym regionie Polski) :!:
_________________
www.mojerosliny.prv.pl
 
 
 
mateoosh
[Usunięty]

Wysłany: 2007-06-26, 10:27   

ja przynajmniej znam z 5 sklepow z profesjonalnymsprzetem oraz drzewkami :D starczyposzukac akcesori do bonsai w sieci ;]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group