To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Rozpoznanie drzewka&Brak liści&Proszę o pomoc.

ponsai - 2021-12-10, 04:13
Temat postu: Rozpoznanie drzewka&Brak liści&Proszę o pomoc.
Witam. Proszę Was o pomoc z moim bonsai które przygarnąłem i chcę je uratować. Nie wiem jakie to drzewko, nie znam nazwy/gatunku. Może gdyby miało listki to bym coś wiedział więcej o nim. Gdy je otrzymałem to gleba w doniczce była bardzo mokra, prawie cała góra ziemi przy pniu była porośnięta mchem. Co zrobiłem by ratować drzewko. Wyciągnąłem drzewko z doniczki, oczyściłem korzenie z dołu do pnia, ale tuż przy pniu zostawiłem ziemię która była, usunąłem tylko mech. Dałem nową glebę na dnie doniczki, dałem drzewko do doniczki i obsypałem nową glebą. Proszę o poradę czy to co zrobiłem jest wystarczające, sugestie mile widziane? Przesyłam fotki drzewka. Może ktoś wie co to za rodzaj?
Mirek Drabent - 2021-12-15, 22:29

Najprawdopodobniej modrzew. O tej porze roku powinien być na zewnątrz. Jeśli był w domu tylko przez okres przesadzania i zdjęć może jeszcze się nie wybudził. Przestaw do nieogrzewanego pomieszczenia. Ostrożnie z podlewaniem.Larix to outdoor
czepek - 2022-09-29, 14:24

Co tam słychać u drzewka?




__________________________________



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group