To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Co to za gatunek? - Bonsai Fikus - ale który ? Ficus Retusa czy Ginseng ?

xandrix - 2018-09-01, 14:35
Temat postu: Bonsai Fikus - ale który ? Ficus Retusa czy Ginseng ?
Hej witajcie. Mam drzewko Bonsai, którym się nie interesowałem zbyt intensywnie. Jedyne co wiem to to, że jest to Bonsai Ficus. Jest ktoś w stanie zidentyfikować dokładnie, który to jest fikcus... one wszystkie takie podobne... czy to jest Ficus Retusa czy Ginseng?

Wertuję informacje na temat Bonsai i wygląda mi ot na Ginseng. Mógłby ktoś potwierdzić moje przypuszczenia? :)

jareckiM66 - 2018-09-02, 20:57

Jest to figowiec tępy (łac. Ficus retusa, syn. Ficus macrocarpa), w odmianie 'Ginseng' (ginseng to chińskie określenie rośliny zwanej żeń-szeń, znanej w medycynie naturalnej ze swoich leczniczych właściwości). Nazwa odmiany wzięła się od kształtów korzeni spichrzowych fikusów (w tym również fikusa tępego), bardzo podobnych do fantazyjnie powyginanych korzeni żeń-szenia. Pozdr. Jarek Ż.
P.s. Witamy kolejnego ziomka na forum i zapraszam do kontaktu z grupą zapaleńców bonsai ze Szczecina.

xandrix - 2018-09-03, 10:12

jareckiM66 napisał/a:
Jest to figowiec tępy (łac. Ficus retusa, syn. Ficus macrocarpa), w odmianie 'Ginseng' (ginseng to chińskie określenie rośliny zwanej żeń-szeń, znanej w medycynie naturalnej ze swoich leczniczych właściwości). Nazwa odmiany wzięła się od kształtów korzeni spichrzowych fikusów (w tym również fikusa tępego), bardzo podobnych do fantazyjnie powyginanych korzeni żeń-szenia. Pozdr. Jarek Ż.
P.s. Witamy kolejnego ziomka na forum i zapraszam do kontaktu z grupą zapaleńców bonsai ze Szczecina.


Witaj i dziękuję za zainteresowanie tematem.


No właśnie nazwa z łac. Ficus retusa jest tutaj bardzo myląca dla mnie, ponieważ gdy wertuje informacje na temat Ficusa znajduje 3 najbardziej popularne odmiany:
Ficus Benjamina, Ficus Ginseng oraz Ficus Retusa.

Nie rozumiem dlaczego mój Fikus jest odmiany Ginseng a ma w sobie również nazwę z łac. Ficus Retusa. To jest tak jakby mój Ficus był 2w1. Retusa Ginseng + Retusa

Mógłbyś to trochę rozwinąć ? :)

PS. Będę zwracał uwagę na Ziomków :) ))

Mirek Drabent - 2018-09-03, 20:56

Na powyginanym pniu jednego gatunku zaszczepione są gałęzie drugiego gatunku.
xandrix - 2018-09-04, 14:03

Mirek Drabent napisał/a:
Na powyginanym pniu jednego gatunku zaszczepione są gałęzie drugiego gatunku.


A to ciekawe. Czyli Retusa pień a Ginseng liście ?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group