To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Co to za gatunek? - Proszę o pomoc w identyfikacji drzewka

xDominika - 2016-12-26, 12:34
Temat postu: Proszę o pomoc w identyfikacji drzewka
Dostałam takie oto śliczne drzewko. Jestem zielona w temacie bonsai, więc proszę o pomoc w identyfikacji.
Wydaje mi się również, że to pleśń, toteż byłabym wdzięczna za polecenie dobrej ziemi do przesadzenia go.
Dziękuję.


jm - 2016-12-26, 19:56

Ileż razy można pytać o identyfikację identycznych marketowych fikusów?
Fikus tępy (Ficus microcarpa)
Ale podłoże nie wygląda najlepiej - jakieś białe wykwity?, twarda woda? pleśń? - na dłuższą metę będą kłopoty.

xDominika - 2016-12-26, 20:00

jm napisał/a:
Ileż razy można pytać o identyfikację identycznych marketowych fikusów?
Fikus tępy (Ficus microcarpa)
Ale podłoże nie wygląda najlepiej - jakieś białe wykwity?, twarda woda? pleśń? - na dłuższą metę będą kłopoty.


Tylko biała wata na powierzchni, najbliżej temu do pleśni. Nie podlewałam go jeszcze bo wygląda na przelanego. Ma całą mokrą ziemię, w dodatku wokół niego latają małe muszki?. Da się go jakoś odratować?

MaciekMM - 2016-12-27, 16:36

xDominika napisał/a:
śliczne drzewko

Roślina nie jest niestety w najlepszej formie. Szczątkowa zieleń i gałęzie, które wypadły świadczą o tym, że roślina została zaniedbana. Zbyt duża ilość wody przy małej ilości zieleni + zaniedbanie (pobyt w sklepie) i do tego aklimatyzacja w zazwyczaj niezbyt sprzyjających warunkach (oświetlenie, temperatura, wilgotność) czego efektem jest roślina którą widać na zdjęciach.
Proponuję przejść do działu Lecznica i przeczytanie kilku ostatnich tematów które są o podobnych problemach.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group