To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Co to za gatunek? - co to za gatunek?

jm - 2016-10-14, 23:50

Wiąz drobnolistny ma jeszcze ten feler, że chętnie zrzuciłby nawet wszystkie liście i przez zimę trochę w odpowiednich warunkach odpoczął.
mihihih - 2016-10-17, 07:18

MaciekMM napisał/a:
Wydaje mi się że będzie miał za mało światła, chyba że zastosujesz doświetlanie.

Haha, kolejny trudny temat, jak narazie coraz z nim lepiej, w ciągu ostatnich trzech dni pojawił się tylko jeden żółty listek, więc w porównaniu do wcześniejszej sytuacji jest sukces! :)
Zostawię to jeszcze póki nie grzeje na parapecie, A jak przestawię, to będę obserwować jak zareaguje.
MaciekMM napisał/a:
Sprawdź, czy cała bryła (głównie w środkowej części) jest również mokra.

Tak, jest mokra, za każdym razem sprawdzam ;)
MaciekMM napisał/a:
Czy jest jakiś powód, dla którego raz masz ogonki w pisowni, a raz nie?

Nie, żadnego konkretnego powodu nie ma- posługuje się raczej tabletem, a ze mam ustawione poprawianie automatyczne słów to czasami je przekreca, mam wrażenie że jak mu się chcę ;P

Ahh i jeszcze jedno, mianowicie kupiłam nawóz do bonsai, na opakowaniu jest napisane ze nawozic jesienią i zimą raz w miesiącu a latem i wiosną dwa razy w miesiącu. W Internecie wyczytałam, ze nawozic tylko latem i wiosną.... no i tyle teraz wiem, ze nic nie wiem, doradzicie? :)

Cytat:
Wiąz drobnolistny ma jeszcze ten feler, że chętnie zrzuciłby nawet wszystkie liście i przez zimę trochę w odpowiednich warunkach odpoczął.

Przekaże mamusi, na pewno sie ucieszy, ze go nie zamordowala ;P skorzystała też z rad które użytkownicy forum mi udzielili i jest duuuuuzo lepiej :)

MaciekMM - 2016-10-18, 17:07

mihihih napisał/a:
Ahh i jeszcze jedno, mianowicie kupiłam nawóz do bonsai,

Nawozimy TYLKO zdrowe rośliny. Zimą/jesienią albo wcale lub faktycznie rzadko - np tak jak napisane na opakowaniu raz w miesiącu czy raz na 2 miesiące. Wszystko zależy do wielu czynników (temperatura, ilość światła itd)

meus - 2017-10-30, 10:20

Mógłby ktoś pomóc z określeniem gatunku? Wrzucam tutaj żeby nie zaśmiecać nowym tematem


Z góry dzięki za pomoc

jareckiM66 - 2017-10-30, 17:19

Witaj!
Gatunek, jaki przedstawia zdjęcie to (na 99%) sageretia herbaciana (łac. Sageretia theezans). 1% niepewności zniknie jak zrobisz bardziej dokładne zdjęcia liści oraz pędów. Pozdr. Jarek Ż.

meus - 2017-10-31, 10:32

Ok, dzięki za pomoc, mam jeszcze pytanie o te dwa drzewka jakby ktoś się orientował, to ważna sprawa, wiem że jakość nie jest najlepsza ale niestety nie mam dostępu do lepszych zdjęć




jareckiM66 - 2017-10-31, 16:09

Drugie zdjęcie przedstawia karmonę, natomiast pierwsze prawdopodobnie czapetkę, jednakże jakość zdjęcia nie pozwala na bardziej precyzyjną identyfikację. Pozdr. Jarek Ż.
rawracer - 2018-02-21, 17:35

witam serdecznie
czy to bedzie karomona?
https://ibb.co/d3J1Xc

jareckiM66 - 2018-02-22, 16:43

Tak na 99% to jest ostrokrzew bukszpanolistny (łac. Ilex crenata), spotykany też pod innymi nazwami jak ostrokrzew karbowany czy ostrokrzew japoński. Aby mieć większą pewność musiałbyś wykonać lepszej jakości zdjęcia, szczególnie zbliżenia liści od ich górnej powierzchni oraz owoców (o ile oczywiście ma). Pozdr. Jarek Ż.
rawracer - 2018-02-22, 20:24

dzieki Jarku.widze,ze kilka for przegladasz w tematyce ;)
jareckiM66 - 2018-02-23, 19:49

Rzeczywiście tak jest, lecz na "Bonsaistach" stosunkowo rzadko wypowiadam się w kwestiach tam poruszanych, chyba, że mam coś istotnego do dodania, coś co może przybliżyć do wyjaśnienia problemu. Pozdr. Jarek Ż.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group