To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Pozyskiwanie materiału na bonsai - Buk yamadori

czarnyfm - 2015-05-26, 19:33
Temat postu: Buk yamadori
Witam kolejne drzewko to buk wykopany w zeszłą wiosnę zeszły rok nic nie robiłem poza pielęgnacją w tym roku przydało by się coś przyciąć ale nie wiem ja może ktoś pomoże ?? Z góry dziękuje
SirDejw - 2015-07-10, 12:12

Ja bym nie przycinał jeszcze w tym roku. Daj się roślinie zregenerować. Za to możesz w tym sezonie zadbać o prawidłowe zabezpieczenie martwego zwłaszcza że jest tak nisko. Poza tym moim skromnym zdaniem materiał jest ciekawy. Rozpatrzyłbym też jakieś uro w przyszłości w tym martwym.
MaciekMM - 2015-07-10, 14:25

Wiadomo że pośpiech nie jest najlepszym doradcą. Skoro jednak był kopany w zeszłą wiosnę, wygląda zdrowo to można by jednak poprzycinać co niepotrzebne. Po co ma pompować w coś co się nijak nie przyda. To oczywiście jeśli wiesz jak chcesz roślinę prowadzić.
SirDejw napisał/a:
Za to możesz w tym sezonie zadbać o prawidłowe zabezpieczenie martwego zwłaszcza że jest tak nisko.

Tu jak najbardziej zgadzam się w całej rozciągłości :-)

SirDejw - 2015-07-10, 14:47

Wydaje mi się że po to ma "pompować" żeby zgromadzić potrzebne substancje mineralne i zmagazynować je w korzeniach. Następnie dobrze przemyślane cięcie wczesną wiosną spotęguje cofnięcie się zieleni i tym samym zagęszczenie.
Poza tym łatwiej będzie Ci ocenić co zostawić jeśli nie będzie części zielonej. Poszukaj jakiejś inspiracji. Polecam forum "IBC".
Zasadnicze Cięcia już zrobiłeś teraz trzeba poszukać Twojej wizji rośliny. Festina lente....

Pit-B - 2015-07-11, 13:21

O ile od maja nic się w temacie nie zmieniło to, też zostawiłbym roślinę do wiosny 2016.
To jest buk w tym sezonie raczej nic nowego nie pokaże. Trzeba obserwować jak zawiązuje pąki i ewentualnie planować cięcia,

czarnyfm - 2015-07-19, 09:51

Jednak zostawiłem roślinę do przyszłego roku tylko oderwałem pąki których było za dużo w jednym miejscu i pozostawiłem po jednym miejscu a to tylko po to by nie zostawiać ran po cięciu gałązek które by z nich wyrosły niepotrzebnie tak ze jesienią wstawię aktualne zdjęcia
slowikp - 2015-09-07, 09:23

Dawno mnie nie było na forum, więc się witam z kolegami.
Drzewko bardzo ładne. Troszkę walą po oczach brzydko ucięte "kikuty" gałązki, można by użyć lepszych narzędzi. Poza tym spoko. Chodzi o wycięcie "kikutów do pnia" by potem nie było zgrubień.

czarnyfm - 2015-11-15, 18:46

Witam jak obiecałem przesyłam zdjęcia buka aktualne w stanie bezlistnym oto one.

Jeśli chodzi o wirt to nie są najwyższych lotów ale myślę że wiecie o co mi chodzi .

Moje pytanie który z wirtuw bardziej pasuje mnie oba się podobają a wy co sądzicie ??

nandu - 2015-11-15, 20:40

To ja proponuję takie dwa wirty.
arek_wie - 2015-11-16, 20:24

jestem za w2
czarnyfm - 2015-11-16, 21:05

No powiem tak mam teraz zagwozdkę bo tez ciekawie te wirty wyglądają i muszę się naprawdę zastanowić
Pit-B - 2015-11-17, 16:31

Dla mnie w 2 Leny jest rewelacja, tylko czy roślina pozwoli?
Edit- no tak myślałem o jedynce a napisałem 2 poprawiam zresztą nie tylko to :prosze:
Józek jestem jak najbardziej za co dwie głowy to nie jedna.

czarnyfm - 2015-11-17, 19:08

Piotrku musimy się kiedyś spotkać i może razem coś wymyślimy ??
MaciekMM - 2016-04-22, 14:02

Jak tam buczek się miewa na wiosnę?
Pit-B - 2016-04-22, 14:45

Buki na południu jeszcze zamknięte, trzeba poczekać.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group