To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Przesadzanie i Podłoża - azalia

Anonymous - 2014-03-17, 21:43
Temat postu: azalia
cześć!
czy mogę teraz (przed kwitnieniem) przesadzać azalię kupioną w szkółce? czy jest to w ogole konieczne, czy może ona siedzieć cały rok w doniczce i podłożu ze szkółki?

co prawda, nie zależy mi póki co na kwiatach (jest to młoda roślina, z której w przyszłości chciałbym zrobić bonsai), ale chodzi mi o jej zdrowy rozwój.

sejten88 - 2014-03-18, 08:45

Ja mam dwie azalie, które już rok przetrwały w ziemi, w której je kupiłem, ale myślę, że najlepszym wyjściem jest przesadzenie ich co najmniej miesiąc po przeniesieniu ich w nowe miejsce. No chyba, że ziemia ze szkółki jest dobrej jakości to wtedy nie ma takiej potrzeby, ale myślę, że jakby taka była to nie zadawałbyś tego pytania ;)
slowikp - 2014-03-19, 06:41

Pierwsza rzecz, nie wiemy jaka jest to azalia, druga rzecz nie znamy rozmiaru rośliny ani rozmiaru drzewka ( może to patyczek w wielkiej doniczce), trzecia rzecz nie wiemy w czym rośnie ( raczej podłoże z dobrej szkółki jest dobrej jakości). Z młodej rośliny to bonsai zrobią twoje dzieci :beer: :beer: :beer: .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group