To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Wystawy, targi, spotkania - Kolejne spotkanie Szczecin

MaciekMM - 2014-03-01, 18:59
Temat postu: Kolejne spotkanie Szczecin
Pomału klaruje się termin nowego spotkania w Szczecinie. Będzie to prawdopodobnie ostatnia lub przedostatnia sobota/niedziela marca. Zaproponuję wstępnie ostatni weekend marca choć i tak mam roboczą (do 14.00) sobotę :-( Gorsza sprawa jeśli wyjdzie to w sobotę 22 gdyż nie będzie mnie w Szczecinie cały dzień. Proszę wpisywać proponowane terminy.
Jacek Grzelak - 2014-03-02, 02:40

Maćku spoko , nie ten to następny weekend , chciał bym by spotkanie było dostępne terminowo jak największej rzeszy chętnych :)
następnym razem przywiozę ze sobą kilka najlepszych moich prac i omówię ich zalety , oraz wady , jak również ich drogę , oraz kierunek , ponadto techniki pozwalające wypracować materiały w stosunkowo optymalnym czasie ...

jareckiM66 - 2014-03-02, 13:03

Jak dla mnie to pasują oba terminy, zarówno 22.03 jak i 29.03 (no może bardziej 29.03), zresztą ja się dostosuję do większości chętnych. Czy w związku z tym, że Ty Jacku przywieziesz swoje rośliny do omawiania + porozmawiamy o technikach wypracowywania w krótkim czasie materiałów - będzie to w większości spotkanie bardziej teoretyczne, czy też możemy coś wziąć swojego "na warstat"? Pozdr. Jarek.
Jacek Grzelak - 2014-03-03, 22:16

Jarku , wszystko zależy od waszych możliwości czasowych , z tym , że i moje mogą zostać nieco ograniczone , więc nie mogę obiecać czy uda mi się zostać z Wami również w niedzielę , jak ostatnio , nie mniej jednak zachęcam do zabrania ze sobą własnych roślin , bowiem wiem jak niekiedy ważna na tym etapie bywa nawet drobna sugestia co do dalszego prowadzenia rośliny . co do terminów , jak na razie oba mi pasują , choć nie ukrywam że będąc 15 w Sulęcinie , zapewne następny weekend będę chciał spędzić w domu , więc nastawmy się może wstępnie na ostatnią sobotę marcową tj. 29
MaciekMM - 2014-03-04, 12:49

Istotna jeszcze sprawa - czy naszemu gospodarzowi (krys358) ten termin pasuje? :prosze: :prosze: :prosze:
Piotr - 2014-03-11, 19:12

Ja jestem jak najbardziej za.29.03 mi pasuje!Czekam z niecierpliwoscią :-)
Jacek Grzelak - 2014-03-11, 21:40

Wiem że Krzysztof zagląda tu sporadycznie , więc powiadomię za niego iż nasz gospodarz oczekuje na nas :-) ;-)
jareckiM66 - 2014-03-13, 19:46

Data została więc ustalona na 29.03., lecz pozostaje jednak jeszcze kwestia godziny, o której nasze spotkanie miałoby się rozpocząć. Jeśli miałoby to być spotkanie jednodniowe, to proponuję rozpocząć trochę wcześniej niż to miało miejsce w styczniu br., tj . pomiędzy 9.00 a 9.30 (tym bardziej, że Ty, Jacku nie jesteś do końca pewny pozostania na niedzielę), jeśli natomiast będą to dwa dni, to godzina rozpoczęcia tj. 10.00 może pozostać. Pozdr. Jarek.
Jacek Grzelak - 2014-03-16, 23:27

jak dla mnie 9 może być , dzionek budzi się już sporo wcześniej niż w styczniu , a ja wraz z nim :-) ;-)
jareckiM66 - 2014-03-19, 17:06

No to fajnie! Spotykamy się 29.03. o 9.00 u Krzyśka z materiałami do "dłubania". Muszę tylko jeszcze zadzwonić do Tomka (ostatnio jakoś ciężko jego złapać) i powiadomić o ustalonym terminie naszego spotkania. Pozdr. Jarek.
jareckiM66 - 2014-03-19, 17:07

Mam nadzieję, że wystarczy nam czasu na mały wyskok, żeby "oblukać" kluchy (jak to określa Tomek) rosnące przy torach?!?
MaciekMM - 2014-03-19, 17:47

Cytat:
Mam nadzieję, że wystarczy nam czasu na mały wyskok, żeby "oblukać" kluchy (jak to określa Tomek) rosnące przy torach?!?

Daleko nie jest :-)

Jacek Grzelak - 2014-03-20, 23:06

Jeśli dobrze to zorganizujemy i nie pozwolicie mi nadto się rozgadać to może wystarczy czasu i na rekonesans :-) ;-)
jareckiM66 - 2014-04-01, 19:25

Spotkanie i po spotkaniu! Jak widać wszystko co miłe i ciekawe szybko się kończy. Szkoda, że Jacek nie mógł zostać jeszcze na niedzielę (jak to było w styczniu br.), no ale tak myślę, że co się odwlecze to się ..... uformuje w terminie innym. Do wstępnej oceny i/lub ewentualnego przygotowania do formowania na bieżące warsztaty przywiozłem dwa jałowce: jeden communis (odżywający powoli po zimie 2011 i dodatkowo wyrzuceniu na śmieci), drugi - sabiniak pozyskany na wiosnę tego roku w jednym ze szczecińskich centrów ogrodniczych na przecenie. Może nie są to jakieś super materiały na pre, no ale ... . Szczególnie komuch, po odsłonięciu martwego na powierzchni ujawnił jedną (2cm szerokości) linię życia. Martwe ukazane na obumarłych korzeniach również zapowiada się ciekawie, myślę więc że w przyszłości (i to pod czujnym okiem, i nie tylko okiem - Jacka) powstanie ciekawe drzewko. Zdjęcia postaram się zapodać w terminie późniejszym. Pozdr. Jarek.
Jacek Grzelak - 2015-04-01, 00:18

Kolejne spotkanie w Szczecinie odbędzie się w dniu 11 , 04 , 2015 r. to tak na otwarcie sezonu :-) ;-) :-D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group