To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Początki - Co to za drzewko?

llmoonlith - 2013-10-18, 18:05
Temat postu: Co to za drzewko?
Dzisiaj dostałem drzewko. Spodobało mi się więc ruszyłem przekopać internet jak je pielęgnować. Niestety nie znalazłem nazwy :( Niżej są zdjęcia.
Właściciel mówił, że już ponad rok go nie przycinał. Zaznaczyłem na dwóch fotkach dwie gałązki które "odbiły od korony". Czy mam je obciąć i ile? I czy mogę je trzymać na parapecie nad kaloryferem czy nie?





czarnyfm - 2013-10-18, 19:50

fikus tak zwana MARCHEWA
llmoonlith - 2013-10-18, 20:19

Dzięki wielkie!! :) Mógłbyś pomóc jeszcze?
Cytat:
Zaznaczyłem na dwóch fotkach dwie gałązki które "odbiły od korony". Czy mam je obciąć i ile? I czy mogę je trzymać na parapecie nad kaloryferem czy nie?

sejten88 - 2013-10-18, 23:41

Czasem zadziwia, mnie jak ciężko niektórym skorzystać z opcji 'szukaj'. Znalezione w niecałe pięć minut: klik - jest znacznie więcej takich tematów na forum, wystarczy odrobina chęci.

Jeśli chodzi o przycięcie to jest to dosyć indywidualna sprawa (moim zdaniem) i powinieneś się zastanowić jak chcesz aby Twój fikus wyglądał i do tego dążyć. Stawianie jakiejkolwiek rośliny (z wyjątkiem kaktusów, sukulentów) nad kaloryferem nie jest dobrym pomysłem gdyż stwarza to bardzo suchą atmosferę wokół rośliny. Jeśli jednak nie masz innej opcji możesz zastosować tacę z keramzytem. Dodatkowo:

klik <-- każdy z tych tematów jest obowiązkowy, jest to podstawowa wiedza na temat hodowli bonsai.

seedkris - 2013-10-19, 08:58

Masz 2 gatunki fokusa. Jeden to korzenie i ta lewa gałązka. Drugi to naszczepiona odmiana, ta z krótkimi międzywęźlami.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group