To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Kształtowanie drzewek - Skrócony fikus

Pit-B - 2013-06-21, 23:00
Temat postu: Skrócony fikus
Fikus, rósł sobie spokojnie przez ponad dekade ale przyszedł czas, że postanowiłem go troszkę zmniejszyć, myślę że teraz przy odrobinie pracy może być z niego bardzo fajna ozdobna roślinka. wstawiam zdjęcia bo sam jestem pod wrażeniem ile zieleni potrafi wyprodukować w ciągu jednego roku. Może podpowiecie jakąś doniczke, albo jakiś mały wircik. :mrgreen:
nandu - 2013-06-21, 23:03

fajny :spoko:
BRNK - 2013-06-22, 02:20

Tytuł tematu jest mistrzowski :) a Fikus bardzo fajny :)
Pit-B - 2013-06-22, 06:40

:prosze: :prosze: i wcale nie było to zamierzone. Tak już jest że czasem trzeba pomyśleć bo może bardzo zaboleć. Przepraszam.
wog - 2013-06-22, 09:38

bardzo pierwsza klasa
peper50 - 2013-06-22, 10:49

Bardzo, bardzo fajny maluch : ) nieźle go skróciłeś ^^...
Pit-B - 2013-06-26, 20:20

Po całym zabiegu została mi góra, szkoda było więc postanowiłem ją ukorzenić. Zabawa fajna bo miałem co rozdawać znajomym. Na dzień dzisiejszy mam jeszcze dwa z pięciu krzaczków, niech sobie rosną może kiedyś da się z nich coś ciekawego zrobić.
bart585 - 2013-06-27, 12:38

Odważne posunięcie, ale widać, że zrobiłeś to profesjonalnie i jesteś pro graczem :) Efekt piorunujący, nie wiem czy odważyłbym się na takie coś . Ile miesięcy rósł ten nowy busz ?
Herpestes - 2013-06-27, 19:46

Dobre wykorzystanie rośliny :spoko: :brawo: myślę że, szybko się ukorzenią, pierwsze drzewko :-o :jupi:
Pit-B - 2013-06-27, 21:27

Herpestes napisał/a:
myślę że, szybko się ukorzenią

One wszystkie bardzo szybko się ukorzeniły, nie rozdawałbym maluchów bez korzeni :-| Ktoś gdzieś na forum PAB napisał że, fikusy jednak na dłuższą metę nie mają racji bytu w naszym klimacie, jednak posiadam tego krzaka naprawdę długo i wydał już sporo potomstwa. Mam nadzieję że jeszcze wiele lat przed nim.
Dziękuje za słowa uznania.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group