To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Lecznica - Wiąz drobnolistny- coraz bardziej żółkną i opadają liście

MaciekMM - 2013-06-14, 12:02

Nie widząc nie pomożemy za bardzo ponadto, co zostało już napisane.
Proponuję udać się na spotkanie miłośników bonsai, które odbędzie się 7 lipca w Promnie koło Poznania. LINK

armin - 2013-06-15, 00:04

Pisania dużo, więc zdecydowanie lepiej przyjechać z rośliną i posłuchać. Na razie przejrzyj to - http://www.przyjacielebon...opic.php?t=5520
NoiR - 2013-06-18, 20:33

D-ream minęło kilka dni i niestety drzewko dalej żółknie. W chwili obecnej jest na nim bardzo dużo żółtych liści, a nawet kilka zbrązowiałych zwiniętych. Podlałem drzewko dokładniej i dłużej a mimo to coś się dzieje. W mieszkaniu teraz jest znów zaduch. Co wieczór mogę po lekkim potrząśnięciu zebrać z podłogi tyle liści, że wypełnią mi rękę. Przesadzać ponownie raczej nie ma sensu, chociaż zastanawiałem się czy czasem nie spróbować przesadzić drugi raz. Może popełniłem błąd nie podcinając korzeni lub też ubiłem ziemię zbyt mocno :-/ Sam już nie wiem. Bo rozmiar doniczki raczej nie ma znaczenia, drzewko spokojnie się zmieściło. Przez okres 1.5 miesiąca aż do momentu żółknięcia, drzewko rosło bardzo szybko, a na chwilę obecną nie wypuszcza ani milimetra zielonych pączków..
nandu - 2013-06-21, 23:33

Nie wiem czy Twój wiąz zgubił liście na zimę, ale jeżeli nie to może właśnie teraz pozbywa się części starych liści? Wiąz nie rośnie intensywnie przez cały czas. Po okresie silnego wzrostu będzie teraz wyglądał jakby stał w miejscu ale będą rosły korzenie dla odmiany.
willy - 2013-06-23, 00:11

Sprawdź czy to drzewko w ogóle żyje, zadrap delikatnie korę u nasady pnia. Jeśli tuż pod korą jest zielono to OK, jeśli tzw. kolory ziemi, przykro mi, nie ma metody reanimacji dla umarłego drzewka.
Wbrew pozorom wiąz nie jest łatwy do prowadzenia w ogóle, a jeśli dojdą do tego błędy uprawowe ...- najbardziej zastanawia mnie ta cud mieszanka podłoża z dawką nawozu na 6 tyg ( to prawie1/3 sezonu wegetacyjnego)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group