To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Przesadzanie i Podłoża - Wysiew Adenium Obesum

błękitny - 2013-06-07, 16:10
Temat postu: Wysiew Adenium Obesum
Witam, czy można wsadzać różę pustyni do zwykłej, uniwersalnej ziemi, gdy się nie ma w swoim mieście ziemi do sukulentów? Akurat nigdzie nie mogę jej znaleźć, więc można do zwyklej je wysadzić? Ktoś miał doświadczenia?
Pit-B - 2013-06-07, 16:27

Poszukaj ziemi do kaktusów ;-)
błękitny - 2013-06-07, 17:32

Okej, poszukam, heh. Ale jakby ktoś zwykłą dał, to chyba nic by się nie stało, tak?
lukipela - 2013-06-07, 19:48

Zwykła może być zbyt mało przepuszczalna. Moje adenium bardzo dobrze rośnie w zwykłej ziemi wymieszanej mniej więcej pół na pół z drobnym żwirkiem akwarystycznym (ważne żeby żwirek nie zmieniał pH - kwarcowy jest ok). Tyle tylko że moje jest już spore, nie mam doświadczenia z wysiewaniem adenium.
czarnyfm - 2013-06-07, 20:57

30% ziemia uniwersalna 30% piasek 40 % żwir lub keramzyt
(żwir rzeczny może być ale dobrze wypłukany )
moczysz nasiona w ciepłej wodzie ja osobiście bardzo delikatnie pecetom zaciągałem łupinkę i od razu do takiej mieszanki rosną jak zwariowane ale codziennie zapryskuje wodom żeby wilgotne były. a oto moje maluchy




MaciekMM - 2016-02-27, 08:17

Po ponad 2 latach z
czarnyfm napisał/a:
oto moje maluchy
urosły już pewnie spore krzaczory?
czarnyfm - 2016-02-27, 23:41

no nie narzekam bo rosną fajnie oto jak teraz wyglądają pierwszy najmniejszy ale jako jedyny zakwitł u mojej szwagierki te które są u mnie nie kwitły z tego co rozmawiałem z panią która wie prawie wszystko o tych roślinach mają u mnie za dobrze i dlatego nie kwitną zarazie może i kwiatów się kiedyś doczekam
MaciekMM - 2016-02-28, 17:07

Fiu, fiu fajne - no i te nasady :lol: Żeby tak inne nasze krzaczory tak się zachowywały :-P


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group