To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Przyjaciół Bonsai
!!! WITAMY NA FORUM POŚWIĘCONYM PIĘKNEJ SZTUCE BONSAI !!! Bonsaiści całego Świata! Łączcie się ! :-)

Przesadzanie i Podłoża - cis- dziwny ukad korzeni.

paula91 - 2013-04-26, 08:21
Temat postu: cis- dziwny ukad korzeni.
Witam. Zakupiłam cisa w szkółce. Ma ładny ruch pnia, mam jednak problem z korzeniami- włośniki rosną bardzo nisko, u góry przy pniu są grube korzenie i mało włośników. W jaki sposób mam posadzić cisa? Czy górne grube korzenie przykryć ziemią i czekać aż wykształcą się włośniki, czy odkryć je ponad ziemią ?

Proszę o odpowiedź.

wro_bel - 2013-04-26, 08:58

Czy możesz jeszcze trochę odkryć te niższe grube korzenie - jak wyglądają "z tyłu" drzewa? Jeżeli jest ich tam trochę a włośniki są jeszcze niżej lub z nich wyrastają to miałabyś niezłe nebari.
paula91 - 2013-04-26, 13:28

Mogę odkryć korzenie, włośniki są naprawdę bardzo nisko. A jak jest z przyrostem korzeni znajdujących się na wierzchu? Przyrastają na grubość wraz ze wzrostem drzewka?

PS. Zdjęcie z tyłu wrzucę wieczorkiem :-)

Benjamin - 2013-04-26, 16:16

Materiał całkiem, całkiem ,ale jak powiedział wro_bel z tym nebari to trafił w dziesiątkę... Czekamy na zdjęcia :D
paula91 - 2013-04-29, 06:48

Wrzucam pozostałe fotki (przepraszam, że tak późno). Przy okazji pytam czy mogę zrobić z cisem coś jeszcze? Przycięłam nieco dolne gałęzie, jak widać zieleń jest bardzo oddalona od pnia. Jeśli mogę wykonać cięcia to jakie ?
Proszę o poradę.

wro_bel - 2013-04-29, 14:20

Układ korzeni całkiem ciekawy - w przyszłości pozostawiłbym tylko te ułożone promieniście a ten pojedynczy grubaśny usunął, ale póki co wsadź cis do skrzyni z dobrym podłożem i niech sobie w niej siedzi żeby z tych promieniście ułożonych korzeni wyrosło więcej włośników.
armin - 2013-04-29, 14:55

Teraz go już nie męcz. Wsadź do dobrej mieszanki i daj mu odsapnąć, bo już dosyć przeszedł w tym sezonie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group